Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Είμαι τόσο ηθικό στοιχείο που ακόμα και όταν αυτοϊκανοποιούμαι διαβάζω το 'Προς την Νίκην'! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Ξενες σειρες(Προτασεις)

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128341 από souavem στις 22 Ιουνίου 2014, 6:01μμ

souavem

Εικονίδιο
μέλος από: 6/9/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Γεια σας,μετα το τελος τον εξετασεων θελω να ξεκινησω καποια σειρα ωστοσο εχω ψαξει πολύ στο ιντερνετ δεν βρηκα κατι κατατοπιστικο για τα γουστα μου. Δεν θελω κωμμοδια μου φαινονται βαρετες. Ουτε πολύ φρικιαστηκες εικονες σιχενομαι τα θρίλερ(διστυχως). Εχω ακουσει πολύ καλα λογια για το FRINGE αλλα εχω ενδιασμους γιατι όπως ειπα δεν μου αρεσουν τα αιματα και οι σιχαμαρες αλλα κατι ενδιαφερον.Να σημειωσω επισης ότι μαρεσουν και τα τυπου αστυνομικα αλλα τα περισοτερα λογω του θεματος μου δεν με καλυπτουν.Ελπιζω να με κατατοπισετε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128342 από Darkwin στις 22 Ιουνίου 2014, 6:13μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Θα σου πω αυτά που βλέπω εγώ

Falling Skies
Under the Dome
The Big Bang Theory
Hannibal (έχει αίμα αλλά πολύ ωραίο, δες το)
Τwo and a Half Men
Friends
Dexter
Breaking Bad
The Walking Dead
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128361 από lenaki19 στις 23 Ιουνίου 2014, 2:16πμ

lenaki19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2013
μηνύματα: 255 αποδεκτές 0
Fringe (ειναι τελειο μου αρεσει πολυ και δεν εχει αιματα)
Supernatural
Davinci's Demons
Star crossed
The 100
Nikita
Justified
The vampire diaries (μη σε ξεγελαει ο τιτλος... σπανια να δεις λιγο αιματακι)
Απο αστυνομικη που εχω δει μου αρεσε το The Closer
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128362 από elpise9 στις 23 Ιουνίου 2014, 3:40πμ

elpise9

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2013
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Glee
How I met you mother
Breaking bad
Twisted (αστυνομική σειρα , με πολυ ενδιαφέρον)
Game of thrones
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128363 από Dieftharmenos στις 23 Ιουνίου 2014, 9:36πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Breaking bad
Sherlock Holmes(απορω πως δεν το ανεφεραι κανεις...ισως απο τις καλυτερες σειρες της τελευταιας 10ετιας)
Cosmos(Αυτο θα ξεκινησω και εγω...ειναι ψαγμενο)
True Detective(με διαφορα η καλυτερη φετινη σειρα)
Game Of thrones
The Walking Dead

Ειπε κανεις How i met your mother και vimpire diaries??Αληθεια τωρα??Βραζιλιανικες σαπουνοπερες μεταφρασμενες στα αγγλικα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128365 από lenaki19 στις 23 Ιουνίου 2014, 3:05μμ

lenaki19

Εικονίδιο
μέλος από: 5/6/2013
μηνύματα: 255 αποδεκτές 0
dieftharmene μη το παιζεις πολυξεροσ μια χαρα σειρεσ ειναι αυτες που αποκλειεις, το οτι δεν ειναι του γουστου σου δε παει να πει οτι ειναι για τα μπαζα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128366 από Darkwin στις 23 Ιουνίου 2014, 3:14μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
@lenaki19 Σε λίγο πες μας ότι το Californication είναι γαμάτη σειρά!
Α επίσης το Vampire Diaries και το How I met your mother, είναι σκατοσειρές. Και τις 2, τις βλέπουν μόνο κορίτσια για τους εξής λόγους.
Στο Vampire έχει 2-3 ωραίους γκόμενους, και στο How I met your mother, επειδή είναι πολύ cute. Θα ήταν πιο cute η σειρά αυτή αν αντί για met, έλεγε fuck, αλλα its ok.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128376 από Rossonero στις 23 Ιουνίου 2014, 6:30μμ

Rossonero

Εικονίδιο
μέλος από: 2/8/2011
μηνύματα: 345 αποδεκτές 0
game of thrones
supernatural
the walking dead
Jericho
arrow
the bing bang theory
prison break(εαν δεν το εχεις δει)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128378 από Dieftharmenos στις 23 Ιουνίου 2014, 6:54μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lenaki19@23 Ιουνίου 2014)
dieftharmene μη το παιζεις πολυξεροσ μια χαρα σειρεσ ειναι αυτες που αποκλειεις, το οτι δεν ειναι του γουστου σου δε παει να πει οτι ειναι για τα μπαζα...


Ξερεις υπαρχουν επιχειρηματα που κανουν αυτες τις 2-3 σειρες ΣΑΠΟΥΝΟΠΕΡΕΣ.

Vimpire diairies:Βλεπεις κατι λυκειοπαιδα να αντιμετωπιζουν κατι supernatural προβληματα.ΤΙ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ!!!Που το εχω ξαναδει,που το εχω ξαναδει αραγε!!!Βλεπεις 2 βαμπιρ αδερφια(100+ χρονων ο καθενας) να μαλωνουν για μια γκομενα!!!Ακομα πιο ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ!!!

Ας μην μιλησω για το σκηνικο της σειρας και την γκομενα που τα φτιαχνει με εκεινον τον βαμπιρ(πως τον λενε).Εδω βεβαια παλι ΠΡΩΤΟΤΥΠΕΙ η σειρα.
Γεματο πρωτοτυπιες και καθολου σεναριο τυπου twilight και αργεντινικης σαπουνοπερας...

How i met your mother:Εδω βεβαια η σειρα ειναι σκετη εκπληξη!!!Απο οταν την ξεκινας ξερεις τι θα γινει στο τελος!!!ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΣΕΝΑΡΙΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ HAPPY END.Μονο και γι αυτο ριχνεις ακυρο.
Κι αυτο δεν θυμιζει τιποτα...πως το λεγανε εκεινη την σειρα που επαιζε η Ανιστον και την εδειχνε στο σταρ???Friends νομιζω εε???Μονο το i ll be there for you ελειπε.


Υπαρχουν σειρες οπως το cosmos που αναφερω πιο πανω που ΑΞΙΖΕΙ πραγματικα να δεις.Σε καθηλωνει με ΟΛΗ την σημασια της λεξης.Βαζει το μυαλο σου να σκεφτει,ψυχαγωγησαι ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΑΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.

Σειρες τυπου vimpire diairies ειναι χασιμο χρονου και μονο.Ουτε καν εξυπνο σεναριο δεν εχουν.Αν θελω να δω βρικολακες να πηδιουνται προτιμω να πεισω την κοπελα μου να βαλει ψευτικα μυτερα δοντια.




προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128387 από chariskal98 στις 24 Ιουνίου 2014, 1:24πμ

chariskal98

μέλος από: 24/5/2014
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Θα ελεγα και εγω το The Walking Dead αλλα δεν ξερω αν θεωρεις σιχαμερες αυτα που περιεχει :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login