Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Όταν ήμουν νέος, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην παντρευτώ προτού βρω την ιδανική γυναίκα. Τελικά την βρήκα - αλλά, έψαχνε και αυτή για τον τέλειο άνδρα.
Κυριακή, 5 Μαΐου

η κότα ή το αυγό

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #63960 από liakoc στις 18 Ιουλίου 2010, 11:28μμ

liakoc

Εικονίδιο
μέλος από: 16/7/2010
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
Λείπον εδώ και λίγο καίρο μού γενιθήκε η εξής απορρία:
Η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα?
Ετειλογημένες παντήσεις παρκαλώ
προφίλάλλα...˵quote˶
7
Μήνυμα #63961 από Doctoras στις 18 Ιουλίου 2010, 11:36μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

H κοτα και θα σου πω γιατι.Ως γνωστον αν παμε κοντρα στα λεγομενα της θρησκειας εμεις προηλθαμε απο πυθικους,οι οποιοι προηλθαν απο ενα ειδος σαυρας το οποιο προηλθε απο ενα ειδος ψαριου με βασει ενα videoclip ενως τραγουδιου.Λοιπον καπως ετσι γενικα γινεται η εξελιξη.Οποτε ας πουμε οτι η κοτα προελθεται απο καποιου ειδους σαλιγκαριου (λεμε ενα παραδειγμα το οποιο με το περασμα του χρονου αρχισε να κανει αυγο για να γεννησει και οχι οργανισμο.Αρα πρωτα μια κοτα εκανε ενα αυγο και απο κει βγηκε αλλη η οποια εκανε αλλο αυγο.Αλλα επιδη υπηρξε μια κοτα οπου προτη εκανε το πρωτο αυγο λεμε οτι η κοτα κανει το αυγο.Ειναι λιγο κουλο αλλα βγαζει νοημα αμα το καλοσκευτεις συγνωμη που σε ζαλησα λιγο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63965 από XxXGreGXxX στις 19 Ιουλίου 2010, 12:31πμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
Εγω εχω μια απλη λογικη..Που λεω οπως και ο Δοκτορας..Η Κοτα εκανε το αυγο διοτι. Εαν το αβγο εκανε την κοτα υπαρχουν 2 ενδεχομενα το αβγο να περιεχει εμβρυο 8υληκο η αρσενικο. Οποτε η Κοτα εκανε το αβγο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63966 από Σηπτικό Βόδι στις 19 Ιουλίου 2010, 1:40πμ

Σηπτικό Βόδι

μέλος από: 8/4/2010
μηνύματα: 917 αποδεκτές 0
Εγώ πάω κόντρα στο κατεστημένο και τους μικροαστισμούς της στενόμυαλης και συντηρητικής θρησκείας και κουλτούρας μας, και λέω ότι το ΑΒΓΟ έκανε την κότα.
Έχω αποδεχθεί το γεγονός ότι ένας δεινόσαυρος πριν εκατομμύρια χρόνια γέννησε ένα αβγό το οποίο ήταν μεταλλαγμένο, επειδή ο δεινόσαυρος ζούσε με τη γυναίκα του δίπλα σε περιοχή που έπεσε κομήτης με ραδιενέργειες του διαστήματος. Παρόλο που δεν αποτελεί ευρεώς αποδεκτή άποψη, εγώ έτσι πιστεύω, και είμαι ψυχικώς ήρεμος.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63970 από Amelia στις 19 Ιουλίου 2010, 2:22πμ

Amelia

Εικονίδιο
μέλος από: 15/7/2010
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Θα σας το χαλασω.. Οι επιστημονες το απαντησαν :P
Η κοτα το εκανε το αβγο.
Μαλιστα το υποστηριζουν λεγοντας πως, για να σχηματιστει το κελυφος που ειναι απαραιτητο για να γινει το αβγουλακι, υπαρχει μια ουσια που βρισκεται μονο μεσα στη κοτα.. Το απαντησανε προσφατα και υπαρχει και καπου δημοσιευμενη η απαντηση, αν ψαξετε θα το βρειτε ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63971 από AggelosTuDromu στις 19 Ιουλίου 2010, 5:26πμ

AggelosTuDromu

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2010
μηνύματα: 622 αποδεκτές 0
παντος σιγουρα το αυγο δεν εκανε την κοτα γιατι αποκλιετε να βγηκε απο το πουθενα ενα αβγο κ να αρχισε να βγαζει κοτοπουλα μιμικος λολ
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63980 από Doctoras στις 19 Ιουλίου 2010, 12:49μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
To tragoydi poy elega ....Εγω πιστευω οτι η εξελιξη καπως ετσι εγινε.Και εχω δει σε ντοκιμαντερ οτι υποστιριζουν με βαση το σκελετο οτι ο σκυλος προηλθε απο δελφινι.Για αυτο εθεσα ως παραδειγμα την κοτα να προελθεται απο σαλιγγαρι.Προς θεου αυτο δεν το ξερω (απο που ηρθε η κοτα) αλλα εθεσα το σαλιγκαρι σαν απλο παραδειγμα.(Το τραγουδι διχνει την εξελιξη του ανθρωπου οχι καποιου αλλου ζωου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #63991 από monaxia_mu_ola στις 19 Ιουλίου 2010, 2:39μμ

monaxia_mu_ola

Εικονίδιο
μέλος από: 15/1/2009
μηνύματα: 78 αποδεκτές 0
Χθες πάντως κάποιος μου ανέφερε τυχαία ότι μετά από πολύχρονες έρευνες οι επιστήμονες κατέληξαν στο ότι η κότα έκανε το αβγό. Παίζει βέβαια να το άκουσε και στη Λαμπίρη οπότε δεν ορκίζομαι για τίποτα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64241 από fania στις 27 Ιουλίου 2010, 6:12μμ

fania

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/7/2010
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
για να γραψω τρομαχτικη ιστορια που παω;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #64244 από Doctoras στις 27 Ιουλίου 2010, 7:35μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(gmou3@19 Ιουλίου 2010)
δεν ισχυει τιποτα απο τα δυο, διοτι λειπει ο κοκκορας να γονιμοποιησει την κοτα στην πρωτη περιπτωση ωστε να κανει αυγο (καθως μιλαμε για την πρωτη κοτα εβερ), και για την δευτερη περιπτωση εστω και αν αποδεχτουμε οτι ενα αυγο εκανε μια κοτα καποτε, τοτε πως αυτη εκανε με την σειρα της κι αλλες κοτες και σημερα διακρινουμε αυτην την ποικιλομορφια στο ειδος τους?

η ευρεως αποδεκτη επιστημονικη αποψη ειναι το ιερο κοτετσι. δηλαδη οτι καποτε ο θεος αφησε ενα υπερπληρεστατο κοτετσι στην γη και εδωσε ενα τελος στο προβλημα.

Ισχυει διοτι η κοτα κανει αυγο και χωρις τον κοκορα απλα με αυτο τον τροπο δεν εχει κοτοπουλακι μεσα.χαχαχα

Στα γενικα θεματα γραψτην.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login