Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Συνείδηση είναι εκείνο το ενοχλητικό πράγμα ανάμεσα σε δυο υπνάκους.
Παρασκευή, 10 Μαΐου

Μου σβηνει ο Υπολογιστης

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #92236 από Mikekouk στις 02 Ιανουαρίου 2012, 3:20μμ

Mikekouk

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Εχω ενα laptop 2πυρινο στα 2,20 GHz.
Εδω και δυο μερες καθε φορα που παιζω ενα συγκεκριμενο παιχνιδι, μετα απο 10 με 15 λεπτα σβηνει ο υπολογιστης μονος του. Το παιχνιδι ειναι γνησιο και το εχω ηδη σχεδον ενα χρονο. Παρατηρησα οτι καθως τρεχει το παιχνιδι, ο ανεμιστηρας του υπολογιστη κανει πολυ θορυβο και ανεβαινει η θερμοκρασια.
Ειναι η πρωτη φορα που μου παρουσιαζεται αυτο το προβλημα και ανησυχω μη προκληθει καμμια ζημια στον υπολογιστη.
Επισης θα ηθελα να επισημανω οτι σε οποιαδηποτε αλλη χρηση ο υπολογιστης λειτουργει κανονικα, χωρις να ανεβαζει θερμοκρασιες.
Μπορει καποιος να με βοηθησει;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92237 από simiskos στις 02 Ιανουαρίου 2012, 3:27μμ

simiskos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/12/2011
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Σου σβηνει επειδη ζεσταινεται πολυ.Και εγω το παθαινω μερικες φορες.Μπορεις να αγορασεις βαση που εχει ανεμιστηρα απο κατω. Σαν αυτο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92242 από Mikekouk στις 02 Ιανουαρίου 2012, 3:52μμ

Mikekouk

Εικονίδιο
μέλος από: 16/11/2011
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Συμφωνω οτι μου σβηνει γιατι υπερθερμαινεται.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι μου το παρουσιαζει τωρα; Εχω τον υπολογιστη δυο χρονια και μου το παρουσιαζει μονο οταν παιζω το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Εχει σχεση ποσο φορτωμενος ειναι ο σκληρος;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #92245 από tasos41997 στις 02 Ιανουαρίου 2012, 4:12μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Mikekouk@02 Ιανουαρίου 2012)
Συμφωνω οτι μου σβηνει γιατι υπερθερμαινεται.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι μου το παρουσιαζει τωρα; Εχω τον υπολογιστη δυο χρονια και μου το παρουσιαζει μονο οταν παιζω το συγκεκριμενο παιχνιδι.
Εχει σχεση ποσο φορτωμενος ειναι ο σκληρος;


Φιλε αν ξερεις ανοιξε το και καθαρισε θα εχει γεμησει σιγουρα σκονη για αυτο ανεβαζει αυτο μου εκανε κι εμενα αν δεν ξερεις πηγενε το σε εναν τεχνικο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login