Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το χειροκρότημα είναι μια σικ έκφραση του λιντσαρίσρατος.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

χαλασε ο υπολογιστης?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #95821 από TRaF στις 06 Μαρτίου 2012, 6:16μμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
χαιρεται
λοιπον χθες καθομουν στο pc και εψαχνα διαφορα στο internet μεχρι που ο υπολογιστης κολλησε τελειως και δεν μπορουσα να κανω καρι παραπανω απο το να το κλεισω απο το κεντρικο κουμπι ( ειναι νετβοοκ) αμεσως μετα μολις το ανοιξα μου εβγαλε πως τα windows δεν εκαναν σωστη εκκινηση
και μου βγαζει κατι επιλογες για ασφαλη εκκκινηση κανονικη ασφαλη με δικτυο κλπ ανα πατησω ενα απ αυτα μου βγαζει μετα εκεινο των windows που φορτιζει και μετα μια μπλε σελιδα με κατι γραμματα και ξανα απ την αρχη επιλογη-μπλε-κολλημα.. πηγα να ρωτησω καπου και μ ειπαν κατι για σφαλμα της hardware?!?!?!?! και επισης πως θα στοιχησει 40 ευρω... υπαρχει λοιπον κατι που μπορω να κανω μονος μου αα επισης αν το παω καπου να μου το φτιαξουν θα χασω ολα τα αρχεια μου και θα μπορουν να δουνε κωδικους σε ιστοσελιδες τι εψαχνα και τα αρχεια-φακελους που ειχα μεσα???... (σας παρακαλω οι οδηγιες σας να ειναι κατανοητες για αρχαριους ) ευχαριστω..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95824 από Vooltaz στις 06 Μαρτίου 2012, 6:55μμ

Vooltaz

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/3/2012
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
Δοκιμασε πρώτα να κάνεις format ! Με το φορματ αδειαζεις τα παντα απο τους σκληρους ακομα και ιους ! ( φροντισε να κρατησεις back up σε αρχεια που δεν θες να χάσεις) ! Πριν αυτο το βήμα σου προτείνω να κάνεις ένα scan με καποιο antivirus οπως το avast ( που είναι και τζάμπα ) για να δούμε αν παιζει τπτ απο ιούς !
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95828 από TRaF στις 06 Μαρτίου 2012, 8:06μμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
μα ακριβως αυτο ειμαι τελειως ασχετος δεν ξερω τιποτα σχεδον..
εκτος αυτου ανεφερα πως ο υπολογιστης δεν ανοιγει καν δεν μπορω να κανω ουτε σκαν ουτε τιποτα... ελεγα αν υπηρχε καποιος τροπος που θα μπορω να πατησω καποιο κουμπι για να γινει καποια ρυθμιση.. εκτος αυτου αν το παω καπου θα μπορουν να δουν τα παντα σχετικα με τα αρχεια μου μεσα στον υπολογιστη?!?!?!? σας παρακαλω ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95837 από tragikos στις 06 Μαρτίου 2012, 9:56μμ

tragikos

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 2/12/2010
μηνύματα: 479 αποδεκτές 0
format μπορεις να κανεις απο την εκεινηση τον bios δηλαδη στα μαυρα γραματα στην αρχη... ειναι λιγο περιπλοκο γιατι εχει netbook... κατεβαζεις τα windows σπασμενα αμα δεν εχει αυθεντικα τα βαζεις σε ενα στικακι μετα πας στις ριθμησεις τον βιος με το delete σηνηθως και βαζεις να αναγνωριζει το usb ως προτευον συσκευει εκεινησεις μετα θα σου κανει ρεσταρτ και θα σε πει press any key θα πατησεις ενα κουμπι οποιοδηποτε και θα τα κανει μονο του απο εκει και περα απλα να ριχνει μια ματια που και που
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #95879 από TRaF στις 07 Μαρτίου 2012, 11:06μμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
ναι αλλα μετα θα πρπει να ξανα κανω εγκατασταση τα office και εκτος αυτου εχω και το εκπαιδευτικο προγραμμα του σχολειου.. αν το παω καπου να μου το κανουν γιατι νομιζω εχει εγγύηση θα μποροεσουν να δουν τα αρχεια μου και τους κωδικους μου απο ιστοσελιδες αλλα προγραμματα και γενικοτερα ιστορικα?? εκτος αυτου αν τους πω αν καταφερουν να μου σωσουν αρχεια θα ειναι να φανταστω αυτα που ειχα μεσα οχι και απο αλλα πχ ιστοσελιδων?!?!?!? το λεω γιατι ειχα καποιες σημαντικες ιστοσελιδες και εγγραφα τα οποια δεν ηταν μονο δικα μου καθως τον υπολογιστη τον χρησιμοποιει για εργασιες και ο αδερφος μου στο πανεπιστημιου..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #96003 από panos207 στις 13 Μαρτίου 2012, 1:18μμ

panos207

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/1/2012
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Άστο το format στην άκρη μιας και δεν κατέχεις απο τέτοια.Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι τα εξής.

1. Την επόμενη φορά που θα σου βγάλει μπλέ οθόνη να γράψεις κάπου εναν κωδικό που θα σου βγάλει κάτω απο την μέση της οθόνης (0Χ000000....κτλ),googlαρε το και διάβασε τα αποτελέσματα-λύσεις.

2. Ξεκίνα τον υπολογιστή σου σε ασφαλή λειτουργία (όπως είπες πριν) και κάνε επαναφορά συστήματος σε διαφορετική ημ/νια.

3. Αν τα παραπάνω σου φαίνονται βουνό πηγαινε το σε εναν τεχνικό να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (και τα αρχεία που έχεις μέσα λίγο θα τους ενδιαφέρουν)!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login