Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Πατέρας πωλεί εγκυκλοπαίδεια. Ο γιος ξέρει τα πάντα.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

μηνυμα απο την αστυνομια?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #97673 από TRaF στις 11 Απριλίου 2012, 1:30πμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
ρε παιδια μου ηρθε σημερα ενα μηνυμα απο την διωξη ποινηκου εγκληματος.. αν θυμαμαι καλα
και μου ελεγε πως εχω μπει σε σελιδες πορνογραφικου υλικου κακοποιηση παιδιων οτι διακινω διαφορα και τετοια αλλα... επισης πως ο υπολογιστης εχει κλειδωθει και θελει 100 ευρω προστυμο... την πρωτη φορα επαθα ενα σοκ..μετα εκλεισα το pc και το ξανανοιξα και πηγαν να μου εμφανιστουν κατι παραθυρα τα εκλεισα και δουλευε κανονικα.... αν ομως δεν τα εκελεινα μου εμφανιζοταν παλι το ιδιο μηνυμα το οποιο ηταν full size και ελεγε πως ειχε και κατι κωδικους απο τον υπολογιστη και την περιοχη η οποια δεν ηταν η δικη μου...!!!
αν συνεχισω να κλεινω να μηνυματα λετε να μου ερθει κανενα γραμμα απο την αστυνομια?? ααα να προσθεσω πως μεχρι εκεινη τη στιγμη εκλεβα internet... μετα απ αυτο το σταματησα... αα να σημειωσω πως δεν θελω να το πω στους δικους μου και αν μπορω να κανω κατι μονος μου... τι να κανω?
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97677 από asap στις 11 Απριλίου 2012, 2:57πμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97683 από tasos41997 στις 11 Απριλίου 2012, 11:55πμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Έγραψε:(TRaF@11 Απριλίου 2012)
ρε παιδια μου ηρθε σημερα ενα μηνυμα απο την διωξη ποινηκου εγκληματος.. αν θυμαμαι καλα
και μου ελεγε πως εχω μπει σε σελιδες πορνογραφικου υλικου κακοποιηση παιδιων οτι διακινω διαφορα και τετοια αλλα... επισης πως ο υπολογιστης εχει κλειδωθει και θελει 100 ευρω προστυμο... την πρωτη φορα επαθα ενα σοκ..μετα εκλεισα το pc και το ξανανοιξα και πηγαν να μου εμφανιστουν κατι παραθυρα τα εκλεισα και δουλευε κανονικα.... αν ομως δεν τα εκελεινα μου εμφανιζοταν παλι το ιδιο μηνυμα το οποιο ηταν full size και ελεγε πως ειχε και κατι κωδικους απο τον υπολογιστη και την περιοχη η οποια δεν ηταν η δικη μου...!!!
αν συνεχισω να κλεινω να μηνυματα λετε να μου ερθει κανενα γραμμα απο την αστυνομια?? ααα να προσθεσω πως μεχρι εκεινη τη στιγμη εκλεβα internet... μετα απ αυτο το σταματησα... αα να σημειωσω πως δεν θελω να το πω στους δικους μου και αν μπορω να κανω κατι μονος μου... τι να κανω?
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΩΝΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!!!



Αρα ειναι Virus-Spyware-Malware

Πεστο οπως θες παντως ειναι κακοβουλο λογισμικο και μαλιστα μεγαλο Fake..

Delete Κατευθειαν Και Scan με αντιβιοτικο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97689 από TRaF στις 11 Απριλίου 2012, 1:11μμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
οοο σας ευχαριστω και ειχα τρομαξειι.... τωρα θελωνα μου πειτε πως να το κανω delete? και με ενα απλο σψαν του antivirus που ηδη εχω θα γινουν ολα μια χαρα??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97690 από TRaF στις 11 Απριλίου 2012, 1:37μμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
αα να προσθεσω πως εει αρχισει και κολλαει σχεδον συνεχεια και επισης παταω το antivirus και δεν μου ανοιγει...αν το παω εξω ποσα λεφτα θα μου παρουν??

Υ.Γ.
αν ξερετε καποιο τροπο που να μπορω να το φτιαξω μονος μου..?? επισης εχω να cd απο τα windows οποτε αν βαλω και κανω φορματ... μετα τι αλλο θα πρεπει να κανω??
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97691 από tasos41997 στις 11 Απριλίου 2012, 1:54μμ

tasos41997

Εικονίδιο
μέλος από: 13/12/2010
μηνύματα: 914 αποδεκτές 0
Έγραψε:(TRaF@11 Απριλίου 2012)
αα να προσθεσω πως εει αρχισει και κολλαει σχεδον συνεχεια και επισης παταω το antivirus και δεν μου ανοιγει...αν το παω εξω ποσα λεφτα θα μου παρουν??

Υ.Γ.
αν ξερετε καποιο τροπο που να μπορω να το φτιαξω μονος μου..?? επισης εχω να cd απο τα windows οποτε αν βαλω και κανω φορματ... μετα τι αλλο θα πρεπει να κανω??


Φιλε δεν ξερω κατα ποσο γνωριζεις απο υπολογιστες και βεβαια ο καλητερος και αποτελεσματικοτερος τροπος ειναι το Format αν γνωριζεις πως γινετε ολα ενταξει..

Αν οχι κοιτα ενα βιντεο στο Youtube και ποιο πιθανον θα σε βοηθησει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97713 από Darkwin στις 11 Απριλίου 2012, 8:45μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Μην φοβάσαι ρε;
Φοβούνται τα αλάνια του φτού;
Δεν είναι τίποτα, αν ήταν αλήθεια θα ήταν αλλιώς τα πράγματα.
Απλώς τσέκαρε να δεις άμα υπάρχουν ιοί που μάλλον αυτό είναι, κάνε και ένα φορμάτ για να είσαι καρατσεκαρισμένος.
Αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει κανένας κίνδυνος. ;)
Σου μιλάει ο Χρηστάρας, κάτι ξέρει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97968 από TRaF στις 14 Απριλίου 2012, 2:58μμ

TRaF

Εικονίδιο
μέλος από: 20/12/2010
μηνύματα: 169 αποδεκτές 0
σας ευχαριστω ολους!! θα δοκιμασω το φορματ μονος μου κ ο,τι γινει.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #98428 από J i N στις 18 Απριλίου 2012, 11:03μμ

J i N

μέλος από: 14/12/2010
μηνύματα: 45 αποδεκτές 0
Ή κάνεις επαναφορά συστήματος σε χρονικό σημείο πριν κολλήσεις τον ιό όπως προτείνει και η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος ή μπαίνεις σε ασφαλή λειτουργία και "τρέχεις" από εκεί ένα antispyware / antimalware / antivirus πρόγραμμα.
Το format είναι η τελευταία (και αχρείαστη σ'αυτή τη περίπτωση) λύση...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login