Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν πίνουμε ποτέ καφέ νωρίς το πρωί γιατί θα μας κρατήσει ξύπνιους ως το μεσημέρι.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Καρτα ηχου

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #114994 από thaumastis στις 26 Δεκεμβρίου 2012, 12:29μμ

thaumastis

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2012
μηνύματα: 67 αποδεκτές 0
καλημερα παιδια...απο σημερα το πρωι λοιπον δεν εχω ηχο.η μαλλον εχω αλλα ειναι παρασιτα.εχω δοκιμασει τα παντα κατεβασα νεους drivers και ολα αλλα δεν δουλευει.ο υπολογιστης δειχνει οτι λαμβανει και εχει ηχο αλλα δεν ακουγεται τιποτα.οπως σας ειπα οτα ανεβαζω την ενταση στο φουλ μου κανει παρασιτα.ειναι η καρτα ηχου?

σορρυ που τα εγραψα ετσι και ισως δεν καταλαβαινετε το προβλημα μου.αν θελετε παραπανω πληροφοριες πειτε μου να σας τις δωσω.

βασικα πειτε μου αν ξερετε επειδη δεν ξερω πολλα απο υπολογηστες,ποιο ειναι το προβλημα,τι φταιει και τι μπορω να κανω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #115428 από Akis421 στις 04 Ιανουαρίου 2013, 7:50πμ

Akis421

μέλος από: 4/1/2013
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Γεια σου φίλε.

Καταρχας:

Η κάρτα είναι onboard ή συσκευή ξεχωριστή (σαν την κάρτα γραφικών);
Αυτό το διαπιστώνεις βλέπωντας που έχει τις εξόδους/εισόδους πίσω στο κουτί ή πατώντας διπλό κλικ κατώ δεξια στις ιδιότητες ήχου.
Αν είναι ξεχωριστή και όχι onboard πες μου το μοντέλο και την μάρκα.
Λογικά δεν φταίει το pc αλλά δεν είμαι σίγουρος.Δοκίμασε άλλο ηχοσύστημα ή ακουστικά επίσης δες αν είναι καλά κουμπομένο το καλώδιο στην έξοδο....Κανε αυτά και βλέπουμε.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login