Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένα βρώμικο βιβλίο είναι σπάνια ένα σκονισμενο βιβλίο.
Πέμπτη, 2 Μαΐου

Αν γνωριζετε απο κονσολες βοηθηστε

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #116601 από sanjiD. στις 26 Ιανουαρίου 2013, 11:18πμ

sanjiD.

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2013
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια! Θα ηθελα να με βοηθησετε αν γνωριζετε! Χρονια τωρα ειμαι gamer σε ps2 κυριως και λογο της μεγαλης τιμης του ps3 εχω παραμεινει μεχρι και σημερα με το ps2! Σκεφτομαι αυτες τις μερες την αγορα ενος x-box360 των 4GB το οποιο το βρισκεις στα 140 ευρω! Θα προτιμουσα το ps3 αλλα ως φοιτητης δεν εχω και λεφτα να μου περισσευουν αν και εχω σε πολυ μεγαλη εκτιμηση το xbox γιατι ειναι μια πολυ καλη παιχνιδομηχανη! το μονο που με προβληματιζει ειναι η χωριτικοτητα των 4GB! Δε γνωριζω καθολου σχετικα με αυτα και θα θελα να με βοηθησετε στο κατα ποσο ειναι αρκετη μια τετοια μνημη για παιχνιδια μονο γιατι φαινεται αρκετα μικρη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116608 από γεωσκώληξ στις 26 Ιανουαρίου 2013, 5:52μμ

γεωσκώληξ

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2012
μηνύματα: 235 αποδεκτές 0
Βασικά αν έχεις καλό PC,είναι καλύτερο να μην αγοράσεις κονσόλα.
Έχεις καλό PC όμως;Για πες.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116611 από Sas Gamaw στις 26 Ιανουαρίου 2013, 8:11μμ

Sas Gamaw

Εικονίδιο
μέλος από: 26/11/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
θα σου ελεγα μην παρεις xbox δεν ειναι καλη κονσολα..Οπως ειπε και ο φιλος απο πανω αμα εχεις καλο pc δεν χρειαζεται τπτ..Εγω εχω ps3 και ειναι πολυ καλο και το βρισκεις και σε καλη τιμη
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116706 από sanjiD. στις 28 Ιανουαρίου 2013, 4:00μμ

sanjiD.

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2013
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
οχι καλο pc δν εχω! και γενικα ειμαι της κονσολας πιο πολυ! απο ανεκαθεν! και το pc οσο να ναι χρειαζεται πολλα λεφτα πλεον για να ανταποκρινεται στα καινουρια παιχνιδια κτλπ! γιατι λες οτι το xbox δεν ειναι καλη κονσολα? λογω του οτι εχεις ps3 ή εχεισ ακουσει κατι? εχω την εντυπωση πως το xbox ειναι μια πολυ καλη παιχνιδομηχανη... και to ps3 σαφως το ιδιο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116709 από γεωσκώληξ στις 28 Ιανουαρίου 2013, 4:14μμ

γεωσκώληξ

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2012
μηνύματα: 235 αποδεκτές 0
Κοίτα και εγώ PS3 έχω,αλλά πρόσφατα έφτιαξα ένα PC-τούμπανο και παράτησα το PS3 πέρα από το Black Ops 2,που το έχω στο PS3 για τον χαβάλε με την Clan.
Αν ενδιαφέρεσαι για online,μακριά από το xbox γιατί χρειάζεται λεφτά,κάθε μήνα αν δεν κάνω λάθος.
Στα γενικά θεωρώ το PS3 καλύτερη κονσόλα,χωρίς να λέω ότι το xbox δεν είναι ανταγωνιστικό.Έχει και το καθένα βέβαια τα exclusives του,που δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρουν (π.χ. God Of War-PS3).Πάντως η αλήθεια είναι ότι το καλό PC παίζει τα πάντα και εδώ είσαι λάθος,γιατί σε βάθος χρόνου θα δεις ότι θα σου βγει πιο φθηνά,και μπορείς φυσικά να παίζεις με pad (χειριστήριο).
Αφού βέβαια προτιμάς κονσόλα,τότε κονσόλα.Μπορείς να πας για ένα μεταχειρισμένο PS3,από κάποιον έμπιστο φίλο σου π.χ. ή και ακόμα από αγγελία,αν δεν φοβάσαι να ρισκάρεις βέβαια.
Πιστεύω ότι το xbox υστερεί σε σχέση με το PS3 αλλά η διαφορά δεν είναι τόσο τραγική.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116717 από sanjiD. στις 28 Ιανουαρίου 2013, 5:08μμ

sanjiD.

Εικονίδιο
μέλος από: 12/1/2013
μηνύματα: 26 αποδεκτές 0
Δε με ενδιαφερει ιδιαιτερα το online! Δεν επαιζε ποτε παιχνιδια online... τωρα αν με την αγορα οποιουδηποτε xbox εχεις δωρο και 3 μηνες δωρεαν xbox live μπορει και να κολλησω! :P πιστευω οτι το pc ειναι ακριβο κτλπ απο την αποψη οτι τα παιχνιδια συνεχως εξελισσεται και σε δυο χρονια μπορει να θες αλλη καρτα γραφικων για παραδειγμα! με τις κονσολες δε συμβαινει το ιδιο...οκ θα βγει στην αγορα η νεα κονσολα αλλα κονσολες επιπεδου ps3 δε παραγκωνιζονται και ευκολα...χρειαζονται χρονια!συμφωνω απολυτα παντως οτι ενα pc υποστηριζει οποιοδηποτε παιχνιδι καλυτερα απ οτι μια κονσολα! τωρα οσων αφορα τη κονσολα ρωτησα πιο πολυ για τη χωρητικοτητα! ρωτησα για xbox 4GB αν ειναι αρκετα! ή επισης αν ειναι αρκετα τα 12GB σε ps3 μιας και ειναι οι πιο φτηνες εκδοσεις που κυκλοφορουν στην αγορα! τα 12GB ειναι μια καλη χωρητικοτητα αποκλειστικα για gaming ή παιχνιδια βαρια οπως max payne,unchartered κτλπ πιανουν πολυ χωρο στο δισκο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116732 από γεωσκώληξ στις 28 Ιανουαρίου 2013, 5:36μμ

γεωσκώληξ

Εικονίδιο
μέλος από: 24/6/2012
μηνύματα: 235 αποδεκτές 0
Κοίτα πιστεύω ότι 12 GB είναι λίγα...πόσο μάλλον τα 4 του xbox,βέβαια αν αρκεστείς σε 3-4 παιχνίδια και μετά όταν τα τερματίσεις σβήσεις τα saves τότε θα είσαι τζιτζί.
Πρόσεξα ότι ανέφερες το Uncharted..άλλο ένα exclusicve του PS3..
Καταλαβαίνω ότι οι δυνατότητες των εξόδων σου είναι περιορισμένες,και γι αυτό σου προτείνω ένα μεταχειρισμένο PS3.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116860 από Arthas στις 31 Ιανουαρίου 2013, 8:08πμ

Arthas

Εικονίδιο
μέλος από: 11/1/2011
μηνύματα: 347 αποδεκτές 0
Εχω xbox 360 και ειναι πολυ καλη κονσολα σε μερικους τομεις καλυτερο απο το ps3. Τωρα το να σου λεει ο αλλος οτι δεν ειναι καλη κονσολα χωρις να το δικαιολογει μου παραπεμπει σε καποιον που δεν βλεπει τα πραγματα αντικειμενικα επειδη χρησιμοποιει ο ιδιος ps3. Παρε το xbox μια χαρα κονσολα ειναι και πολυ φθηνη πλεον λυση ειδικα αν εχεις μια τηλεοραση HD και το συνδέσεις με hdmi θα πεταξεις το ps2 απο το παραθυρο
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login