Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αυτός που ζωγραφίζει με το μυαλό είναι ζωγράφος. Αυτός που ζωγραφίζει με τα χέρια είναι μπογιατζής.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Usb stick

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118018 από pantelis20 στις 26 Φεβρουαρίου 2013, 12:48πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Μπα αν δε δούλεψε μετά από όλα αυτά τότε και να δουλέψει δε μπορείς να του εμπιστευτείς τα αρχεία σου. Εδώ άκουγα για κάποια φλασάκια τα οποία έχαναν τα αρχεία που έβαζες ή τα εμφάνιζαν ως κατεστραμμένα και τώρα θα εμπιστευτείς μια κινεζιά;

Μα 128gb; Με 22 ευρώ ποιός ξέρει τι μάπα θα είναι...
Την επόμενη φορά ή πάρε μικρότερο από κάποια μάρκα πχ 16gb ή πάρε έναν φτηνό επώνυμο εξωτερικό σκληρό αν θέλεις πολύ χωρητικότητα....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118824 από skalk2 στις 20 Μαρτίου 2013, 11:54πμ

skalk2

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/3/2013
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Για βάλε το σε έναν άλλο υπολογιστή να δεις εκει το αναγνωρίζει?
Προσοχη οχι s-vista!

Όσο για τα 128gb σε στικάκι, υπάρχουν και είναι αλήθεια, το έχω ακούσει και αλλού.
Απλά ειναι ξεκληδωμένες όλες του οι κυψέλες.
Τα δικά μας που αγοραζουμε απο εδώ εχουν μία ή μερικές κυψέλες ανοιγμένες.
Οι άλλες μενουν μπακαπ.
Όταν σβήσεις τα δεδομένα σου από το στικακι (και με φορματ) δεν σβηνονται, κυψελη αλλάζει.
Μόνον όταν κανει τον κυκλο του και φτασει σε κυψέλη γραμενη, τοτε μονον σβήνει δεδομένα.
Γι' αυτόν τον λόγο μπορεις να κανεις ρεκοβερ και να βρεις παλια δεδομενα μετα από πολλα φορματ.
Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο λειτουργούν και οι κάρτες για τις φωτογραφικές μηχανές.
Εχω κάνει ρεκοβερ σε καρτα που ...χτυπησε και εχω παρει φωτογραφείες από πολλά χρόνια και φορμάτ πριν.
Φωτογραφος είμαι και η καρτες για μένα είναι εργαλειο της δουλειάς μου.
Κάποτε υπήρχε ένα προγραμματάκι (πριν απο 7-8 χρόνια) κινέζικο ή κατι τετοιο, που σου επέτρεπε να ανοιξεις της κυψέλες από το στικακι σου. Απαγορευτηκε όμως. Καποιοι συνεχίζουν και το έχουν και κανουν χρυσές δουλειες.
Παντως ο κινδυνος να την ..πατησεις υπαρχει πάντα, είτε να τα παιξει γρήγορα το στικ είτε να αγορασεις μια μουτζα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118846 από pantelis20 στις 21 Μαρτίου 2013, 12:11πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Γαμάτο...
Πως λεγόταν το πρόγραμμα;;;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login