Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Εκτός του σκύλου, το βιβλίο είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου. Εντός του σκύλου είναι πολύ σκοτεινά για να διαβάσει κανείς.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

αργει ο υπολογιστης - format

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #119700 από sorkatis στις 19 Απριλίου 2013, 11:20μμ

sorkatis

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2011
μηνύματα: 97 αποδεκτές 0
Ο υπολογιστης μου αργει παρα πολυ ωρες-ωρες λετε να κανω format;
Αν ναι εχω ενα θεμα ξερω να κανω εγκατασταση τα windows αλλα δεν ξερω τι παιζει με τα drivers. Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει ;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119702 από Mitsaras97 στις 20 Απριλίου 2013, 1:56πμ

Mitsaras97

Εικονίδιο
μέλος από: 9/3/2012
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
Θα μπορούσες να του κάνεις φορμάτ εφόσον ξέρεις και μετα μπαίνεις στο site του κατασκευαστή του υπολογιστή σου εαν ειναι λαπτοπ και βρίσκεις απο εκειπέρα τους drivers ή αλλιώς εαν το εχεις "χτισει εσύ το pc" ψαχνεις ένα ένα το κομμάτι για drivers...π.χ Ati HD 5470 drivers κλπ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #119715 από sorkatis στις 20 Απριλίου 2013, 4:13μμ

sorkatis

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2011
μηνύματα: 97 αποδεκτές 0
Έγραψε:(Mitsaras97@20 Απριλίου 2013)
Θα μπορούσες να του κάνεις φορμάτ εφόσον ξέρεις και μετα μπαίνεις στο site του κατασκευαστή του υπολογιστή σου εαν ειναι λαπτοπ και βρίσκεις απο εκειπέρα τους drivers ή αλλιώς εαν το εχεις "χτισει εσύ το pc" ψαχνεις ένα ένα το κομμάτι για drivers...π.χ Ati HD 5470 drivers κλπ..

δεν ειναι λαπτοπ απο εκει που το πηρα το pc μου ειχαν δωσει κατι cd αυτα ειναι τα drivers?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #119718 από pantelis20 στις 20 Απριλίου 2013, 8:38μμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Πολύ πιθανόν αυτά να είναι οι drivers.
Αν ο υπολογιστής σου έχει windows vista,7,8 και έχεις ίντερνετ τότε θα βρει μόνο του πάνω από 80% των drivers.

Μετά αν δεις ότι κάτι δε σου δουλεύει πας στο σάιτ αυτού που δε σου δουλεύει καλά και τους κατεβάζεις. ΠΧ κάρτα γραφικών, κάρτα ήχου, κάρτα δικτύου και περιεφερειακές συσκευές (κάμερα, μικρόφωνο κτλ) συνήθως μπορεί να προκαλέσουν προβλήματα.

Επίσης πιο εύκολο κάνεις back-up τους drivers πριν από το format.
Αν επιτρέπετε από το φόρουμ να το γράψω κατεβάζεις το drivers magician
από όπου θέλεις (πχ torrentz) και κάνεις back up τους drivers (πολύ εύκολο πρόγραμμα δε θα χαθείς).

Κάνεις format, restore τους drivers και έτοιμος!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login