Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
A)bort, R)etry, I)gnore, V)alium?
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Δίπλωμα για μηχανάκι 50cc

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121378 από Agnostos Gnosti στις 27 Ιουνίου 2013, 5:55μμ

Agnostos Gnosti

Εικονίδιο
μέλος από: 25/1/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σας!.
Λοιπόν ας μπω κατευθείαν στο θέμα θέλω να πάρω μηχανάκι έστω και 50αρι αλλά οι γονείς μου δεν με αφήνουν..Είμαι 17 χρονών και θέλω να βγάλω δίπλωμα για 50αρι το ερώτημα μου είναι στα 17 χρειάζεται συγκατάθεση των γονέων; εάν δεν χρειάζεται τότε θα το βγάλω μόνος χωρίς κανένα και χωρίς να χρειαστεί να πάρω άδεια.Πιστεύω πως εάν έχω ένα δίπλωμα στα χέρια μου θέλουν δεν θέλουν θα αναγκαστούν να με αφήσουν να πάρω!

Ευχαριστώ!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #123988 από Snipers στις 20 Νοεμβρίου 2013, 12:50μμ

Snipers

Εικονίδιο
μέλος από: 7/11/2013
μηνύματα: 89 αποδεκτές 0

Kaλησπερα,μεχρι τα 18 σου δεν λες 'ασ πουμε'γιατι μεχρι 16εως18 γινεται να βγαλεις 50αρι μετα απο 18 παραπανω κυβικα,εκτος αν 8ελεις να εισαι παρανομος αλλα δεν σου δεινουν προστιμο ολες τις φορες εκτος αμα ειναι παραουρος ο αστυνομος.Εγω που ειμαι 15 φτιαχνω ενα μηχανακι 150κυβικα διχρονο οποτε ασε το 50αρι,γιατι ολοι πανω απο 50κυβικα εχουνε(innova/crypton/διχρονα).Ναι 8ελει υπογραφη γονεα εφοσον δεν εισαι 18χρονων γιατι δεν θεωρησε ως ενηλικας,οποτε περιμενε κανενα 6μηνο μεχρι να γινεις 18 βρε παιδι μου.Ξερω οτι μπορει να βιαζεσαι γιατι εισαι μες στην καβλα και γκομενακια και ετσι αλλα αφου εισαι 17 χρονον περιμενε λιγο οχι σαν και εμενα που ειμαι 15.Ελπιζω να σε βοηθησα *Πατα αποδεκτη αν ναι*
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login