Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Ένας Χριστόδουλος να μαζεύει υπογραφές για τις ταυτότητες ώστε να γράφουν με το στανιό το Χριστιανός Ορθόδοξος, να ξεχωρίσουν οι μούλοι από τους ντόπιους—η πεμπτουσία της διάκρισης
Πέμπτη, 25 Απριλίου

Πρόβλημα με τους γονείς για Μηχανάκι

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #121381 από Agnostos Gnosti στις 27 Ιουνίου 2013, 6:09μμ

Agnostos Gnosti

Εικονίδιο
μέλος από: 25/1/2013
μηνύματα: 21 αποδεκτές 0
Καλησπέρα σε όλους.Είμαι 17 χρονών θέλω απεγνωσμένα ένα μηχανάκι για να κάνω τις βόλτες μου χωρίς να έχω υποχρέωση στα αδέρφια μου η στους ίδιους μου τους γονείς για να με πηγαινοφαίρνουν..

Ας σας εξηγήσω την κατάσταση επ ακριβούς έχω 2 πιο μεγάλα αδέρφια που πριν 1 μήνα περίπου αγόρασαν ένα Honda Innova 125cc αλλά είναι και οι 2 ενήλικοι.Ο πατέρας μου φοβητσιάρης στο τέρμα στο θέμα μηχανάκι επειδή είχε πέσει μια φορά από βλακεία του βέβαια και το έχει παραδεχτεί.Με το να είναι αυτός φοβητσιάρης επηρεάζει τα 2 αδέρφια μου και ρίχνοντας τους ευθύνες τους παροτρύνει να μην μου το δώσουν και αυτό κάνουν μια φορά μου το έδωσε ο μεγάλος μου αδερφός αλλά μέσα σε ένα γήπεδο..Είμαι ο μικρότερος της οικογένειας και όλοι φοβούνται μην πάθω κάτι δηλαδή έλεος πια φοβούνται μην πάθω κάτι σε ένα σημείο που δεν είναι στα πλαίσια της λογικής πιστεύω..Η μάνα μου όταν το πήρε ο αδερφός μου το μηχανάκι του είπε να μου δίνει καμία βόλτα αλλά τίποτα επειδή ο πατέρας μου που χώνεται παντού του είχε πει να μην μου το δώσει....

Πως μπορώ ρε παιδιά να τους μεταπίσω τους έχω ξεκαθαρίσει πως θα το πληρώσω εγώ το μηχανάκι που θα πάρω αλλά τίποτα έχω δηλώσει πως αν και μου αρέσουν τα μηχανάκια τα φοβάμαι κιόλας πράγμα που είναι αλήθεια περιμένω γνώμες για το τι μπορώ να κάνω...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #121451 από kwstaras2310 στις 30 Ιουνίου 2013, 11:38μμ

kwstaras2310

Εικονίδιο
μέλος από: 30/6/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
και εγω τα ιδια περασα αλλα τους επεισα... Πρεπει να τους δειξεις πως εισαι υπευθινος και οριμος με καθε τροπο... ακομα κιαν εσενα σου φαινεται γελοιος... οπως να στρωσεις κανα κρεβατι να βοηθησεις ξερω γω σε καμια δουλει... και αν εχεις κοπελα γνωρισε την στον πατερα σου... και μετα προλογο ξερεις να χα και ενα μηχανακι να την παω βολτα ρε μπαμπα... ελπιζω να πιασει σε μενα επιασε ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login