Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μετά από ένα πυρηνικό πόλεμο, μόνο οι κατσαρίδες και οι Macintosh θα επιβιώσουν.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

windows για παιχνιδια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125722 από HLS_G4 στις 03 Μαρτίου 2014, 2:35μμ

HLS_G4

Εικονίδιο
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
γεια σας. ξερει κανεις ποια windows ειναι καλυτερα για παιχνιδια?? (πχ xp home, professional κτλ)

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125732 από Deadsell στις 03 Μαρτίου 2014, 5:29μμ

Deadsell

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/1/2012
μηνύματα: 129 αποδεκτές 0
εγώ ειμαι με τα windows 2007 και παίζω αρκετά παιχνίδια και online αλλα φυσικά δεν παίζουν ρόλο τα windows για παιχνίδια.. παίζει ρόλο η κάρτα γραφικών , ram, επεξεργαστής και μητρική..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125733 από Surfer123 στις 03 Μαρτίου 2014, 6:30μμ

Surfer123

Εικονίδιο
μέλος από: 16/9/2013
μηνύματα: 81 αποδεκτές 0
Ίσως εννοείς για ποιες πλατφόρμες windows υπάρχουν τα περισσότερα παιχνίδια. Τα περισσότερα υπάρχουν για win 7 αλλα πιστεύω οτι αν ενα παιχνίδι γράφει οτι ειναι για xp και εσυ το βάλεις στο pc σου που εχει win7 μια χαρά θα τρέχει. Τωρα αυτό Δν ξερω αν υσχειει το ανάποδο δηλαδή να βάλεις win7 παιχνίδι σε xp pc ή win8 πάντως το εχω δοκιμάσει ακόμα κ με παιχνίδι για win 2000 να το βάλω στο win7 pc μου και έτρεχε μια χαρά. Τέλος αν απλα ρωτάς ποια έκδοση ειναι καλύτερη για παιχνίδια, εγώ θα έλεγα τα win7 γιατι εχουν αρκετό καιρό στην αγορά, εχουν αποδειχθεί και αξιόπιστα και αποδοτικα+ oτι τα περισσότερα παιχνίδια στις μέρες μας γράφουν designed for win7.Δεν θα πρότεινα τα xp γιατι ειναι σχετικά απαρχαιωμένα κ τα καινουρια παιχνίδια σταματάνε να τα υποστηρίζουν αλλα ουτε κ τα win8 γιατι ειναι νέα στην αγορά, δεν υπάρχουν πολλά παιχνίδια που να γράφουν designed for win8 απλα γραφουν compatible with win8 κ ίσως Δν παίζουν τόσο καλα+ το οτι δεν εχουν πολυ καιρό στην αγορά για να πούμε με σιγουριά οτι ειναι τόσο αξιόπιστα όσο και τα win7
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login