Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Προσπαθώ να βγω από το ψυχολογικό αδιέξοδο, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ από πού μπήκα.
Δευτέρα, 29 Απριλίου

crytponX ή YZF r125?

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #127925 από dimitriz345 στις 06 Ιουνίου 2014, 7:54μμ

dimitriz345

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0
παιδια καλησπερα. μια ερωρωτηση
ενδιαφερομαι να αγορασω μια μηχανη/παπι και μεχρι πρωχτες ενδιαφερομουν για ενα cryptonX. Κατι γνωστοι μου μου ειπαν οτι επειδη ειμαι 1.95 θα φενομαι σαν γηγαντας γιαυτο να παρω την Yamaha YZF r125 για να ειμαι ποιο ωραια πανω της. δεν ξερω τι να κανω. μπορειτε να με συμβουλεψετε? και κατι αλλο. οποιος γνωριζει κανενα ειδοσ yamaha motard με χαμιλα κυβηκα αν γεινετε να μου πει. ευχαριστω πολυ!
προφίλάλλα...˵quote˶
2
Μήνυμα #127930 από argygreen στις 06 Ιουνίου 2014, 10:01μμ

argygreen

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 6/6/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Καλησπέρα φιλε. Πρώτον να ξέρεις πως το x δεν καλύπτεται απο το Α1 που αν κατάλαβα καλα αυτο το δίπλωμα έχεις. Το r125 ειναι καλο μηχανακι με καλο στησιμο και περιφερειακά αλλα μεχρι εκει. Μηχανή δεν είναι. Δε θα το επερνα για 2 λόγους. 1ον ειναι πολυυυ ακριβο για 125cc και δεύτερον θα σε περνάνε τα κρυπτον gt 130 κωλοφτιαγμενα glx κλπ. Απο κει και περα θα σου πρότεινα να δεις τα κρυπτον ρ (110 cc) honda supra, kazer κλπ απο παπια. Αλλα επειδή λες και για μοταρντ δες και το xtx 125. Τρομερό μηχανακι, δε χαλαει, φθηνο σχετικα , και ειναι καλο σχολείο. Αυτα αν τα θελεις για καθε μερα , σχολειο κλπ. Τωρα αν θες ενα μηχανακι μονο για βολτες πχ 3 4 φορες τη βδομαδα κοιτα και διχρονα. Πχ rs125. Το μηχανακι σπερνει.. θα πατας μεχρι και ninja 300αρια. Αλλα καιει λαδι , καίει πολυυυ βενζινη και θελει πιστονι αλλαγή αρκετα συχνα. Αρα πολλα λευτα. Και φυσικα πολύ πείρα μιας και το μηχανακι παει σφαιρα.. για πρώτο μηχανακι δε θα το επερνα. Πατα αποδεκτή αν σε καλυψα κ οτι απορια εχεις ρωτα .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #127935 από Dieftharmenos στις 06 Ιουνίου 2014, 11:52μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Μεχρι περυσι ειχα και εγω ενα glxακι και ειχα σκασει 1.000+ για να το φτιαξω...το ειχα κανει τουμπανο...μονο glx δεν θυμιζε.Καυλωμενος καθως ημουν το ετρεχα καθε μερα μεχρι που ετυχε να πεθανει απο αυτη την μαλακια μετα μηχανακια ενας φιλος μου.

Το πουλησα φετος ενα 500 μονο...τα μηχανακια μαγκες ειναι σκοτωστρες.Ειδικα για αυτην την ηλικια που δεν εισαι σε θεση να ελεγξεις τον αυθορμητισμο και την καυλα σου.

Αφηστε το το ριμαδι...περασα δυσκολα και ξερω και εγω και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ...

προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130266 από Αρχίδαμος στις 15 Σεπτεμβρίου 2014, 3:47πμ

Αρχίδαμος

Εικονίδιο
μέλος από: 15/9/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Σκοπός είναι να πάρεις κατι να εχει και κρατήματα και φρενα! το xt 125 χωρις υπερβολες ειναι ΤΑΦΟΣ! Χίλιες φορες να παρεισ παπι! Οσον αφορα το 125 τησ aprilia να ξερεις οτι δεν θα εχεις φρενα και εκτοσ αυτου δεν σε καλυπτει το α1! 11kw λεει χαρακτηριστικα περιπου στους 15 ίππους. Εγω θα σου προτεινα παπι!Οτιδιποτε αλλο και να παρεις σκεψου πρωτα την μεταπώληση. Πραγματικά ολα τα αλλα ειναι πεταμενα λεφτα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #130267 από Αρχίδαμος στις 15 Σεπτεμβρίου 2014, 3:54πμ

Αρχίδαμος

Εικονίδιο
μέλος από: 15/9/2014
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
FXαρααα! Παρε ενα suzuki fx125 να βρεις την ησυχία σου! Δεν θα θελεις να το πουλήσεις μετα..(και αν το πουλήσεις το θελω εγω :P :P)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login