Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ένας χρόνος σπουδές Τεχνητής Νοημοσύνης αρκεί για να πιστέψει κανείς στο Θεό.
Κυριακή, 19 Μαΐου

Ping League Of Legends

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129131 από bombotas12 στις 26 Ιουλίου 2014, 11:23μμ

bombotas12

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 20/7/2014
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Καλησπερα.Θα ηθελα μια βοηθεια να κατεβασω τα ping στο League Of legends.Το εχω ασυρματο δεν μπορω με καλωδιο οποιος εχει καποια λυση ας μου πει τα ping μου ειναι 75-96 αλλα ανεβαινουν στα ξαφνικα και πεφτουν καποιες φορες γρηγορα καποιες αργα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129136 από wozurdaddy στις 27 Ιουλίου 2014, 11:53πμ

wozurdaddy

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
δεν γινετε κατι. 24αρι εχεις; κλεινε οτι κατεβαζεις απο το ιντερνετ αλλιως δν γινεται να κατευουν ετσι ειναι το ιντερνετ σου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129139 από VictimOfMyStupi στις 27 Ιουλίου 2014, 12:12μμ

VictimOfMyStupi

Εικονίδιο
μέλος από: 30/5/2014
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
Βασικα συνδεσου με καλωδιο και αμα πρεπει να εισαι ασυρματα να εισαι οσο πιο κοντα στο modem γινεται...Επισης μετραει η αποσταση σου απο τον Server του παροχου (δλδ του κτηριου πχ Cyta Ote ktlp) Επισης εχω προσεξει στον πατερα μου που εχει Cyta το ping παιζει μεταξυ 85(σπανια)-125 το οποιο ειναι πολυ ειδικα για RTS οπως το LOL και για αλλα παιχνιδια οπου ο παραμικροσ χρονος αποκρισης μετραει...Με WIND την οποια παλι εχω σε γραφειο το ping ειναι 60-75 το οποιο ειναι σχετικα καλο.Το καλυτερο Ping το εχω στο σπιτι μου χωριο με ΟΤΕ (conn-x) αλλα η συγκεκριμενη γραμμη μας εχει προβλημματα....Anyway με οτε το ping ειναι 48-65 το οποιο για τα δεδομενα μας ειναι πολυ καλο! Πες μασ τι παροχο εχεις...και αν μπορεις πανε ΟΤΕ με 24αρι Conn-x η και αμα μπορεισ 50αρι VDSL θα ειναι ακομα καλυτερα...τωρα ως υστατη λυση μπορεις να παρεις τηλεφωνο και να τους πεις να αλλαξουν τον τροπο συνδεσης σου απο Interleaved se Fast Path.Με αυτον τον τροπο κατεβαινει δραματικα το ping σου αναλογως την συνδεση σου εως και 8-10 αλλα τα μειονεκτηματα ειναι οτι θα σοθ κατεβει επισης και η ταχυτητα κατα roughly 3MBp/s και η σταθεροτητα της συνδεσης μειωνεται ελαφρα...Παντως δν ειμαι σιγουρος οτι το κανουν εδω στην Ελλαδα ολες οι εταιριες... Αυτα απο ενα Platinum :P καλη τυχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login