Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Αν πεις σε κάποιον ότι υπάρχουν 300 δισεκατομμύρια αστέρια θα σε πιστέψει. Αν του πεις ότι μόλις έστρωσες το τσιμέντο, θα πατήσει για να βεβαιωθεί!
Τετάρτη, 24 Απριλίου

LG G2 mini vs Samsung Galaxy S3 Neo

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131748 από adiaforos13 στις 03 Ιανουαρίου 2015, 7:28μμ

adiaforos13

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
Ποιο να παρω ρε παιδια;;;.. εχει κανενας σας κανενα απο τα δυο;;; και κατι αλλο... ειχα το xperia tipo και επαιρνε κανονικη sim... θα παω στην wind και θα ζητησω μια micro sim;;
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #131749 από PolGr00 στις 03 Ιανουαρίου 2015, 7:52μμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Τα LG κολλάνε απίστευτα...δεν θα σου τα συνιστούσα για κανέναν λόγο..! Στις μέρες μας, τα Samsung είναι τα καλύτερα κινητά όσον αφορά την απόδοση και την ταχύτητα. Και από τα apple πολύ καλύτερα είναι. Galaxy S3 Neo μετα χίλια!!!!!! Τώρα για το άλλο, αν κατάλαβα καλά είχες κανονική σιμ ενώ το κινητό παίρνει μικρή; Αν είναι αυτό, θα πας στη wind, ή στο δικτυο που έχεις και θα ζητήσεις να στην κόψουν. Αυτοί με ειδικό κόπτη την κόβουν και την κάνουν micro για τα νέα κινητά.Είναι τζάμπα απ'όσο ξέρω. Ελπίζω να βοήθησα;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131751 από adiaforos13 στις 03 Ιανουαρίου 2015, 8:26μμ

adiaforos13

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
ευχαριστω φιλε... και εγω μια απο τα ιδια σκεφτομουν
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131753 από Dieftharmenos στις 03 Ιανουαρίου 2015, 8:38μμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Οχι και τα samsung καλυτερα απο τα apple μην τρελαθουμε...

Τιποτα απο τα 2...εγω μετα απο πολλα χρονια στα android δοκιμασα ενα windows phone και λεω οτι ΔΕΝ ξαναγυριζω στα android με τιποτα!!!Η εξελιξη τους ειναι απιστευτη!!!

Nokia lumia η Nokia Lumia
Φθηνο,γρηγορο και το καλυτερο???Τα windows 8.1 ειναι απλα απιστευτα και απο του χρονου θα μπουν τα windows 10.

Η μικρη ram μην σε ταραζει...ειναι πολυ πιο γρηγορο απο τα κινητα που ανεφερες.Η καμερα αν και μονο 5mp ειναι καλυτερη απο τα κινητα android που εχουν 10+ mp.Δεν εχει flash αλλα λογω των εφαρμογων του store η νυχτερινη ληψη ειναι απιστευτη!!!Νομιζεις οτι καναν λαθος και σου βαλαν flash στο κινητο.

Ολα αυτα με την απιστευτη ποιοτητα της Νοκια και την αξιοπιστια της microsoft.Δεν ειναι τυχαιο που η sony,η HTC και η Alcatel αρχισαν να σκεφτονται στροφη στα WP σε πολλα κινητα.

Απο του χρονου προβλεπω τεραστια αυξηση στις πωλησεις των WP(οπως εγινε και φετος).

Αυτα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131755 από adiaforos13 στις 04 Ιανουαρίου 2015, 12:04πμ

adiaforos13

Εικονίδιο
μέλος από: 15/10/2014
μηνύματα: 44 αποδεκτές 0
φιλε διεφθαρμενε θα το το ψαξω και θα δω τι θα κανω
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131757 από PolGr00 στις 04 Ιανουαρίου 2015, 1:10πμ

PolGr00

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/12/2014
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Καταρχην ως προς την αποδοση τα Samsung ναι ειναι καλυτερα απο τα iPhone.. Καταρχην ως τωρα, δεν εχει βγει Iphone με πανω απο δυο πυρηνες καο ειναι τραγικο αν σκεφτεις οτι η Samsung εχει βγαλει και οκταπυρηνο. Το iPhone ειναι για κομψοτητα καο στυλ. Σε καμια περιπτωση δεν εχει καλυτερη ποιοτητα επειδη κοστιζει 800 ευρω! Τωρα οσον αφορα τα WP δεν εχω εμπειρια πανω στο θεμα απλως το θεωρω ανωφελο, για μενα προσωπικα, να εχω ενα τετοιο κινητο οταν ο υπολογιστης και το ταμπλετ μου υποστηριζονται απο Windows 8.1 ! Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι απο αποψη Android τα Samsung ειναι κορυφη!! Συμβουλεψου καποιον γνωστο σου που εχει Windows phone κανε συγκριση και επειτα αγορασε :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131758 από Dieftharmenos στις 04 Ιανουαρίου 2015, 3:33πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Έγραψε:(PolGr00@04 Ιανουαρίου 2015)
Καταρχην ως προς την αποδοση τα Samsung ναι ειναι καλυτερα απο τα iPhone.. Καταρχην ως τωρα, δεν εχει βγει Iphone με πανω απο δυο πυρηνες καο ειναι τραγικο αν σκεφτεις οτι η Samsung εχει βγαλει και οκταπυρηνο. Το iPhone ειναι για κομψοτητα καο στυλ. Σε καμια περιπτωση δεν εχει καλυτερη ποιοτητα επειδη κοστιζει 800 ευρω! Τωρα οσον αφορα τα WP δεν εχω εμπειρια πανω στο θεμα απλως το θεωρω ανωφελο, για μενα προσωπικα, να εχω ενα τετοιο κινητο οταν ο υπολογιστης και το ταμπλετ μου υποστηριζονται απο Windows 8.1 ! Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι απο αποψη Android τα Samsung ειναι κορυφη!! Συμβουλεψου καποιον γνωστο σου που εχει Windows phone κανε συγκριση και επειτα αγορασε :)


Τα iphone εχουν 2 πυρηνες.Επισης,τα IOS και τα WP υστερουν σε πυρηνες(τα IOS τουλαχιστον),ram και mp στην καμερα για εναν λογο.Γιατι το android ειναι πιο ΒΑΡΥ λογισμικο.

Τωρα το θεμα ειναι τι βολευει τον καθενα αλλα εγω επιμενω οτι τα IOS και τα WP ειναι πιο γρηγορα,πιο εμπιστα και εχουν μεγαλυτερη διαρκια ζωης απο τα android.

Ειδικα τα IOS ξεφευγουν...ακομα υπαρχουν ανθρωποι με iphone 2 και 3 και τα κινητα τους πετανε.Αndroid κινητο αυτο δεν μπορει να το κανει για κανεναν λογο.Οσο για τα WP εγω σου προτινω να παρεις ενα Android των 700 ευρω και ενα WP των 150(οπως αυτο που εδειξα πανω).Σε 1,5-2 χρονια(maximum) το Android θα θες να το πεταξεις στον τοιχο.

Μεχρι και η καμερα του iphone και η καμερα του Lumia 1520(η καλυτερη που εχει βγει ποτε στην αγορα) ειναι χιλιες φορες καλυτερες απο των android ακομα και αν εχουν λιγοτερα mp.Ο λογος ειναι η ποιοτητα κατασκευης και το οτι η Apple και η Microsoft δεν νοιαζονται στο να ξεγελασουν τον πελατη λεγοντας οτι η καμερα ειναι 100 mp χωρις να λενε οτι ο φακος ειναι των 2 ευρω.

Οσο για την samsung...τα κινητα που βγαζει ειναι πιο πλαστικα και απο το φαγητο στα goodis που εφαγα πριν λιγο.Τα κινητα της sony ειναι τα χειροτερα που κυκλοφορουν (πλην της σειρας Z) και απο εκει και περα το χαος.Η μονη εταιρια που εμπιστευομαι με android λογισμικο ειναι η HTC και τωρα τελευταια και η Motorola.Εκει δεν φοβασαι μην σου πεσει το κινητο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login