Στείλε λεφτά στο ftou.gr
H δολοφονία είναι η ακραία μορφή λογοκρισίας.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

Φωτογραφική Μηχανή

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #135604 από ScandalousAngel στις 17 Νοεμβρίου 2015, 7:57μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Καλησπέρα! Θα ήθελα να μου προτείνετε, εσείς που ξέρετε σίγουρα , μια καλή, όχι πολύ ακριβή φωτογραφική μηχανή που να μπορώ να χρησιμοποιήσω για καλλιτεχνικούς σκοπούς (και όχι δεν την θέλω για να κάνω το μοντέλο στο φβ) και το κυριότερο να έχει καλή ανάλυση για βίντεο πχ. για ταινίες μικρού μήκους.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135607 από InvalidPerson στις 17 Νοεμβρίου 2015, 8:15μμ

InvalidPerson

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0
Για ερασιτεχνική χρήση αλλά και για επαγγελματική, πολύ καλές είναι οι ΝΙΚΟΝ ...
Με 350ε είναι πολύ καλή ιδέα η D3200
ΑΝ τώρα θες κάτι καλύτερο, αξίζει πολύ η D5200 αλλά είναι στα 450ε νομίζω..
Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται και ένας φακός 18-55

Σε Cannon τώρα, υπάρχει με 450ε περίπου η EOS 1200D με 2 φακούς (18-55 και 75-300mm)
Για μεγαλύτερη σιγουριά όμως, ρώτα κάποιον δάσκαλο φωτογραφίας ή σε κάποιο μαγαζί με αντίστοιχα πράγματα ( όχι σε Public κτλ γιατί απλώς θα προσπαθήσουν να σου πουλήσουν την κάθε μ***ια που απλά είναι ακριβή βομβαρδίζοντάς σε με βαρύγδουπες εκφράσεις, αλλά σε φωτογρφάδικο)
Ελπίζω να βοήθησα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #135608 από ScandalousAngel στις 17 Νοεμβρίου 2015, 9:15μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για τη βοήθεια σου τις έχω δει αυτές και πραγματικά θέλω πολύ μια. Αλλά επειδή τώρα ξεκινάω να ασχολούμαι με τέτοια χόμπι δεν θέλω να επενδύσω σε κάτι ακριβό σχεδόν επαγγελματικό και πολύπλοκο πριν μάθω να κάνω τη δουλειά μου με πιο απλά μέσα. Έχεις να μου προτείνεις κάτι για "αρχάριους" αλλά καλό?
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #135609 από InvalidPerson στις 17 Νοεμβρίου 2015, 9:43μμ

InvalidPerson

Εικονίδιο
μέλος από: 16/3/2014
μηνύματα: 69 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Panasonic Lumix DMC-TZ35 200ε
πολύ καλή επίσης (οι φακοί LEICA είναι κορυφή κατ εμέ)...
και Nikon Coolpix L840 στα 200ε επίσης...
+ Panasonic Lumix DMC-SZ10 140ε
Αλλά σου προτείνω να μην πας σε Compact αλλά σε DSLR(στο 1ο ποστ μου δηλ.) επειδή οι dslr είναι καλύτερες και απο την πλευρά της ανάλυσης, αλλά και από την πλευρά του αν θες να την αναβαθμίσεις θα πάρεις το εξάρτημα που θες να αναβαθμίσεις (π.χ αν θες φακο, απλά αγοράζεις φακό, αν θες Body αγοράζεις body) και έτσι κι αλλιώς, αν το "κυνηγήσεις" θα καταλήξεις σε DSLR σε λίγο καιρό οπότε....
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login