Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Η μουσική δεν είναι πάντα τόσο κακή όσο ακούγεται.
Παρασκευή, 19 Απριλίου

ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΠΑΠΙΟΥ

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139249 από Johnny_bratsoni στις 15 Ιουνίου 2017, 12:08μμ

Johnny_bratsoni

Εικονίδιο
μέλος από: 15/6/2017
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σας μαγκες.Ειμαι 17 χρονων και αποφασισα με τους γονεις μου να παω να βγαλω διπλωμα για 50cc μηχανακι για να παω για κανενα μπανιο τωρα το καλοκαιρι και στα φροντιστηρια μου καθως ετοιμαζομαι για πανελελε.Ας μπω ομως στο θεμα.Το προβλημα μου ειναι το μηχανακι.Εχουμε ενα στρογγυλοφαναρο 50αρι το οποιο ειναι του πατερα μου και το εχει πανω απο 35 χρονια και ειναι σε εξερετικη κατασταση.Επειδη λοιπον το αγαπαει πολυ το παπι,δεν θελει να του αλλαξουμε μοτερ γιατι ο μαμισιος ο κινητηρας ειναι τελειος και γιατι λεει πως θελει να το κρατησει οσο πιο μαμισιο γινεται,και φυσικα γιατι αν με καταλαβει η μπατσαρια οτι οδηγω μηχανακι 110cc με διπλωμα για 50cc την εχω....
Αυτο που θελω λοιπον ειναι να μου πειτε με ποιον τροπο μπορω να βελτιωσω το μηχανακι μου για να παει πιο γρηγορα,χωρις να χρειαστει να αλλαξω μοτερ.
Να σημειωσω οτι το μηχανακι φοραει καινουργιο καρμπιρατερ απο honda μηχανακι 125cc,και οτι στο παρελθον ο πατερας μου το ειχε ανεβασει απο 50cc se 72cc.
Ευχαριστω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141133 από Hondaglx στις 26 Μαρτίου 2018, 12:22μμ

Hondaglx

μέλος από: 26/3/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Καλησπέρα φίλε μου απ ότι κατάλαβα το παπί είναι το c50 λοιπόν για το θέμα βελτίωσης μπορείς να βάλεις μια sebring εξάτμιση που θα σου δώσει λίγη ροπή και παραπάνω ήχο μπορείς να βάλεις το κιτ της takegawa όπου το κάνεις το μοτέρ 90cc και βάζεις μεγαλύτερο κύλινδρο 59mm βέβαια να ξέρεις θα κόστισει λίγα λεφτά αυτή η μετατροπή επίσης του βάζεις και μια φίλτροχοανη στο καρμπυρατέρ για να αναπνέει καλύτερα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #141134 από Hondaglx στις 26 Μαρτίου 2018, 12:26μμ

Hondaglx

μέλος από: 26/3/2018
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Επίσης να βάλεις ένα καρμπυρατέρ keihin μεγαλύτερο να ξέρεις το κιτ της takegawa περιλαμβάνει μεγαλύτερο κύλινδρο 59mm πιστόνι μπιελα φλάντζα Κεφαλης φλάντζα καυσεως εκκεντροφορο και ελατήρια βαλβίδων
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login