Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Αν θες να προσέχουν οι άλλοι κάθε κουβέντα που θα πεις, τότε παραμίλα στον ύπνο σου.
Παρασκευή, 17 Μαΐου

Προβλημα με Οθονη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #39467 από Stone_Cold στις 18 Μαΐου 2007, 3:34μμ

Stone_Cold

Εικονίδιο
μέλος από: 18/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Γεια σας! Προσφατα αγορασα μια οθονη Philips 19' και εχω το εξης προβλημα. Οταν συνδεω την οθονη ψυφιακα (DVI) με τους τελευταιους drivers της ATI οταν μπει η προφυλαξη οθονης ή κλεισω την οθονη μετα αυτη δεν επανερχεται... μου βγαζει το εξηs: Sleeping Mode.
Αν αποσυνδεσω το καλοδιο και το ξανασυνδεσω ανοιγει κανονικα.. δοκιμασα την οθονη σε αλλον υπολογιστη και δουλευει κανονικα... εγκατεστησα τους παλιοτερους drivers απο την ATI και δουλευει κανονικα...

Φταιει η καρτα γραφικων ή η οθονη???
Εχω επικοινωνησει με την ATI και δεν μπορουν να μου δωσουν καμια απαντηση...

Please HELP!!!
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #39489 από ArkOuDoS στις 19 Μαΐου 2007, 12:15πμ

ArkOuDoS

Εικονίδιο
μέλος από: 13/5/2007
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

τι καρτα γραφικων εχεις?βγαλε τελειως την προφυλαξη οθονης κ δες αν σου κανει τα ιδια..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39499 από Stone_Cold στις 19 Μαΐου 2007, 2:27μμ

Stone_Cold

Εικονίδιο
μέλος από: 18/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Εχω μια ATI RADEON 9550. Οταν βγαλω το ScreenSaver και μπει η οθονη στην αναμονη μετα απο 20 λεπτα κανει ακριβως το ιδιο πραγμα. Οταν ομως βγαλω το καλωδιο και το ξαναβαλω ανοιγει κανονικα. Δοκιμασα την οθονη σε μια ATI RADEON 9200 και δουλευει κανονικα. Πραγματικα δεν ξερω το φταιει οπως δεν ξερουν και οι υπευθυνοι της ATI και της PHILIPS.

Καμια ιδεα????
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39507 από puke-lerry στις 19 Μαΐου 2007, 4:34μμ

puke-lerry

Εικονίδιο
μέλος από: 14/2/2007
μηνύματα: 72 αποδεκτές 0
ή μπορείς εξίσου απλά να βάλεις το κινητό σου στην δόνηση, να βάλεις ξυπνητήρι κάθε πέντε λεπτά και να το κολλήσεις με σελοτεϊπ στο ποντίκι. Θα κάνει την δουλειά του πιστεύω!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39510 από Stone_Cold στις 19 Μαΐου 2007, 4:40μμ

Stone_Cold

Εικονίδιο
μέλος από: 18/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Αυτο με το κινητό δεν ειναι κακη ιδεα...

Οσο για το θεμα με τα Drivers δεν ειναι η εναλλακτικη..
Απο τη στιγμη που σκας αρκετα χρηματα να παρεις μια καρτα γραφηκων και καθε μηνα βγαινουν drivers που στην ουσια βουλωνουν παλιες τρυπες υποτιθεται οτι τα καινουρια drivers θα προσφερουν κατι καλυτερο...
Αυτη τη στιγμη εχω τους παλιους drivers και ολα μια χαρα..
Απλα θελω να καταλαβω γιατι το κανει αυτο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39518 από ArkOuDoS στις 19 Μαΐου 2007, 8:11μμ

ArkOuDoS

Εικονίδιο
μέλος από: 13/5/2007
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Drivers

κατεβασε αυτους τους drivers..
κανε απεγκατασταση αυτους που εχεις(καλο θα ηταν να χρησιμοποιησεις το Your Uninstaller που σβηνει τα παντα κ το CM Disk Cleaner για να κανει ενα πληρη καθαρισμο της registry απο οτι κ αν εχει σχεση με τους drivers κ γενικα να κανει μια γενικη διορθωση)κ μετα να περασεις τους νεους drivers..
επισης πηγαινει δεκι κλικ στην επιφανεια εργασια->ιδοτητες->προφυλαξη οθονης κ βαλε χωρις επιλογη να φυγει η αναμονη κ δες αν κανει τα ιδια..

ΥΓ:αν θες να σου πω απο που να βρεις τα δυο προγραμματα πες μου
κ αν θες πες μου το mail να στα πω απο το msn an 8ες..

Εισης πες μου τι λειτουργικο εχεις(xp,vista,linux)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39524 από Stone_Cold στις 19 Μαΐου 2007, 10:33μμ

Stone_Cold

Εικονίδιο
μέλος από: 18/5/2007
μηνύματα: 20 αποδεκτές 0
Thanks ArkOuDos. Θα το δοκιμασω. Το λειρτουργικο ειναι XP. Το μαιλ μου ειναι: lord_of_vimpires@hotmail.com
προφίλάλλα...
Μήνυμα #39704 από SAG26 στις 25 Μαΐου 2007, 9:25μμ

SAG26

Εικονίδιο
μέλος από: 23/5/2007
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
α ρε nvidia αλλαξτε καρτα γραφικων
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login