Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο μόνος τρόπος για να προλάβεις το τρένο είναι να χάσεις το προηγούμενο.
Δευτέρα, 6 Μαΐου

Ακούω γνώμες για (s)Vista...

Σελ. 3
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #42891 από Denara στις 14 Σεπτεμβρίου 2007, 9:32μμ

Denara

Εικονίδιο
μέλος από: 2/8/2007
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
thanks!

αλλα να σας πω την αμαρτια μου τα εβαλα στο λαπτοπ μου το καινουργιο και ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα. Αλλα γενικώς εχουν τα προβληματα σιγουρα. linux με ζαλιζουν, ισως ειναι γιατι δεν το δουλευω και δεν εχω συνηθισει.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42899 από Antre στις 15 Σεπτεμβρίου 2007, 2:18πμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Αναφορά: (TzhmhS@19 Αυγούστου 2007)
θα συμφωνησω με τον ACceSs βαλε Linux ειναι κλαση καλυτερο απο Vista.(Εγω δεν εχω αλλα πιστευω συντομα να βαλω...προς το παρον εχω windows)



χαχαχα έγραψες ... ωραίος man
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42918 από TzhmhS στις 15 Σεπτεμβρίου 2007, 5:03μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
λολ Αντρε που το θυμηθηκες ρε φιλε αυτο?,Και τωρα που λες το εχω ξαναγραξει οτι εχω παλιο υπολογιστη και δεν λει συντομα περνω αλλον και βαζω Linux...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #42921 από Antre στις 15 Σεπτεμβρίου 2007, 5:09μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Μα να παινεύεις κάτι χωρίς να το χεις καν δοκιμάσει... χαχαχα

Καλοπροαίρετο το παραπάνω
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43118 από TzhmhS στις 22 Σεπτεμβρίου 2007, 2:16μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
Oχι εχω ακουσει πολλα για το Linux και εχω διαβασει,απλα οι συνθηκες δεν με αφηνουν να εγκαταστησω Linux...Παντως ειναι καλυτερα απο Windows πιστευω να συμφωνεις. :P :P :P
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43120 από Antre στις 22 Σεπτεμβρίου 2007, 2:25μμ

Antre

μέλος από: 28/4/2007
μηνύματα: 566 αποδεκτές 0
Υποκειμενικό είναι πάντα... και λίγο δύσκολα να κρίνεις αντικειμενικά. Όταν εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι εδώ και 9 χρόνια με το pc και σε επίπεδο πολύ πάνω από το μέσο και καλώς ή κακώς έχω συνηθίσει σίγουρα δεν θα μπορέσω να κρίνω αντικειμενικά

Ακόμη αν μου πάρει 2-3 μήνες μέχρι να μάθω να χειρίζομαι σε ίδιο καλό επίπεδο το linux για μένα θα είναι καταστροφή. Δεν λέω ότι δεν είναι καλό... βασικά δεν έχω γνώμη γιατί δεν έχω ασχοληθεί.. αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι έχουμε παγιδευτεί. Εσύ tzimh που είσαι μικρός ακόμα σε παίρνει να ασχοληθείς με άλλο λειτουργικό... δεν θα γίνει κάποια καταστροφή αν περάσει κάποιος καιρός που να ζορίζεσαι... ακόμη δεν νομίζω ότι έχεις μάθει να χειρίζεσαι τόσο τέλεια τα windows (λόγω ηλικίας και χρόνια εμπειρίας μιλάω πάντα ... μπορεί να είσαι πολύ έξυπνος και κάποια μέρα να φυσάς)... οπότε you can give it a try.

Όσον αφορά ότι έχεις αδύναμο μηχάνημα.. τότε βάλε απλά κάποια πιο παλιά έκδοση και θα είσαι ok
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43125 από w00t στις 22 Σεπτεμβρίου 2007, 4:06μμ

w00t

μέλος από: 4/9/2007
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Αναφορά: (Antre@22 Σεπτεμβρίου 2007)
Όταν εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι εδώ και 9 χρόνια με το pc και σε επίπεδο πολύ πάνω από το μέσο και καλώς ή κακώς έχω συνηθίσει σίγουρα δεν θα μπορέσω να κρίνω αντικειμενικά

Ακόμη αν μου πάρει 2-3 μήνες μέχρι να μάθω να χειρίζομαι σε ίδιο καλό επίπεδο το linux για μένα θα είναι καταστροφή.
Όσον αφορά ότι έχεις αδύναμο μηχάνημα.. τότε βάλε απλά κάποια πιο παλιά έκδοση και θα είσαι ok




Φαντάζομαι ο Η/Υ σου χρησιμεύει στον επαγγελματικό τομέα και χωρίς αυτόν δεν θα μπορούσες να δουλέψεις γιατί αλλιώς δεν βλέπω με ποιο τρόπο είναι καταστροφή.
Ήμουν χρήστης windows 10 χρόνια και φοιτητής σε τμήμα που αποθάρρυνε την χρήση άλλου λειτουργικού εκτός από windows όταν αποφάσισα να αλλάξω και να περάσω κάτι πιο ελεύθερο (FreeBSD και αργότερα Linux λόγο μεγαλύτερης διαθεσιμότητας σε drivers).
Όντως είναι δύσκολο όταν έχεις συνηθίσει σε windows, αλλά εφόσον το κάνεις επειδή θες να μάθεις και το ευχαριστιέσαι μόνο καλό θα σου κάνει.
Επίσης δεν συνιστώ σε κανέναν dual boot σύστημα με Windows και *nix γιατί στην αρχή σε αποτρέπουν από το να προσπαθήσεις να μάθεις το καινούριο αφού προτιμάς να τελειώνεις γρήγορα με την "δουλειά" σου. Δεν ξέρω κανέναν που να έκανε την αλλαγή έχοντας και τα 2 λειτουργικά στον υπολογιστή του αλλά από την άλλη δεν ξέρω και πολλούς που να έκαναν την αλλαγή.

Τέλος μην χρησιμοποιείτε εναλλακτικά λειτουργικά επειδή είναι hip, στην μόδα, θέλετε να δείξετε στ(ην/ον) γκόμεν(α/o) τον Amarok σας και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Χρησιμοποιήστε τα μόνο αν θέλετε να μάθετε, να βελτιώσετε τον τρόπο σκέψης σας και να προσφέρετε σε αυτούς που σας προσέφεραν.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43162 από TzhmhS στις 23 Σεπτεμβρίου 2007, 1:16μμ

TzhmhS

Εικονίδιο
μέλος από: 21/6/2007
μηνύματα: 237 αποδεκτές 0
Δεν τα θελω για επαγκελματικο λογο ρε Αντρε απλα ετσι να μπενω στο IRC με XChat...
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login