Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Εμείς εδώ εφηύραμε αυτό που λέτε τώρα Web 2.0, και ξέρουμε τα χάλια του.
Παρασκευή, 10 Μαΐου

λειτουργικο(α)

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #42277 από λακις στις 30 Αυγούστου 2007, 9:24πμ

λακις

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2007
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
ρε μαγκες το καθε σοβαρο λειτουργικο δεν ειναι για να παιζεις
(καμια φορα χρειαζεται κι αυτο)
το τεραστιο προβλημα του Linux: δεν υποστηριζεται απο καποια εταιρια που στο κατω κατω της γραφης τους χεζεις αμα κατι παει στραβα.Για να εχεις βεβαια τετοιο δικαιωμα πρεπει να πληρωνεις υποστηρηξη.
Τσαμπα δεν δινει ουτε η μαμα στον μπαμπα.
Ετσι παρεμενεις σ οποιο λειτουργικο σε βολευει,που το ξερεις
καλυτερα,που βρισκεις ακρη. Το επαγγελμα δεν σηκωνει ερασιτεχνισμους.Θα καει το συμπαν.
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #43327 από XxXeiriniXxX στις 27 Σεπτεμβρίου 2007, 5:19μμ

XxXeiriniXxX

μέλος από: 27/9/2007
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Fusika gia na exeis upostirksi prepei na ta skas...
alliws oti 8es to psaxneis monos sou kai pistepse me..ta kataferneis
e kai sto katw katw an kati paei strava.....ta ksanavazeis kai dn ksanakaneis ta idia la8h
Egw proswpika pisteuw oti ta linux einai polu kalutera apo ta windows,estw kai xwris upostiriksi
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43423 από iasio στις 30 Σεπτεμβρίου 2007, 8:10μμ

iasio

Εικονίδιο
Moderator
μέλος από: 3/9/2007
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Αναφορά: (λακις@30 Αυγούστου 2007)
το τεραστιο προβλημα του Linux: δεν υποστηριζεται απο καποια εταιρια που στο κατω κατω της γραφης τους χεζεις αμα κατι παει στραβα.


Έχεις ακουστά μια "εταιριούλα" που ονομάζεται Redhat? Μια άλλη που ονομάζεται Novell? (και έχει κανει κ συνεργασία με τη microsoft κατόπιν πρότασης της τελευταίας)

Αυτές δεν είναι εταιρίες? Σοβαρές εταιρίες? Μήπως δεν παρέχουν support?
http://www.redhat.com/
http://www.novell.com/
Διπλοκοιτάξτε πριν πείτε κάτι παραπάνω... Σας παρακαλώ δηλαδή, δε μπορώ να ακούω αστικούς μύθους για το linux και την υποστήριξή του.
Και επειδή ακριβώς το σοβαρό λειτουργικό δεν είναι για να παίζεις, διαλέγεις ένα λειτουργικό, όχι κάτι υπο-λειτουργικό

ΥΓ
Και ειναι ΤΟ linux... TO TO TO TO linux, oxi TA
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43462 από xaritinh στις 01 Οκτωβρίου 2007, 8:16μμ

xaritinh

Εικονίδιο
μέλος από: 13/7/2007
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
iasio ine ta linux!!!
ta ta ta ta
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43575 από Mindcry στις 04 Οκτωβρίου 2007, 11:46μμ

Mindcry

μέλος από: 3/11/2004
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Ειναι το linux ("ΤΟ" λειτουργικο συστημα)
Βέβαια με το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να ειναι και η google, η yahoo κτλ κτλ.. ("Η" μηχανη αναζητησης)

Αλλα δεν ακούγεται καλα ε? τεσπα οπως βολευεται ο καθένας, κι εγω τα linux λεω απο συνηθεια.. αλλα αφου δεν προκαλει προβλήματα στην επικοινωνία μας με τους αλλους.. μικρο το κακο..
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43933 από λακις στις 16 Οκτωβρίου 2007, 9:45πμ

λακις

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2007
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Αναφορά: (iasio@30 Σεπτεμβρίου 2007)
Αναφορά: (λακις@30 Αυγούστου 2007)το τεραστιο προβλημα του Linux: δεν υποστηριζεται απο καποια εταιρια που στο κατω κατω της γραφης τους χεζεις αμα κατι παει στραβα.


Έχεις ακουστά μια "εταιριούλα" που ονομάζεται Redhat? Μια άλλη που ονομάζεται Novell? (και έχει κανει κ συνεργασία με τη microsoft κατόπιν πρότασης της τελευταίας)

Αυτές δεν είναι εταιρίες? Σοβαρές εταιρίες? Μήπως δεν παρέχουν support?
http://www.redhat.com/
http://www.novell.com/
Διπλοκοιτάξτε πριν πείτε κάτι παραπάνω... Σας παρακαλώ δηλαδή, δε μπορώ να ακούω αστικούς μύθους για το linux και την υποστήριξή του.
Και επειδή ακριβώς το σοβαρό λειτουργικό δεν είναι για να παίζεις, διαλέγεις ένα λειτουργικό, όχι κάτι υπο-λειτουργικό

ΥΓ
Και ειναι ΤΟ linux... TO TO TO TO linux, oxi TA


προφίλάλλα...
Μήνυμα #43934 από λακις στις 16 Οκτωβρίου 2007, 9:55πμ

λακις

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2007
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
τα :redhat,suse,κτλ μου ειναι ΠΑΡΑ πολυ γνωστα,αλλα επιμενω
    οτι δεν εχουν απολυτως καμια μα καμια υποστηρηξη
    αμα το φορτηγο περιμενει να φορτωσει και να φυγει δεν
    γινεται να περιμενεις. ουτε να τους χεσεις και τετοια.
    Λεωνταρισμοι γινονται μονο στο σπιτι σου και μονο αμα
    για τις αποφασεις σου πληρωνεις εσυ ο ιδιος.
εδω και πολα χρονια χρησημοποιω 80 % UNIX (sco,hp,solaris,Sinix,κτλ) και για τα περιφερειακα (clients)
windows.
δεν κανω διαφημιση σε τιποτα,και στο κατω κατω της γραφης
ολα αυτα ειναι εργαλεια και τιποτα παραπανω.
Το προγραμμα σου πρεπει να ειναι ικανο να τα εκμεταλευται
αυτα
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43946 από w00t στις 16 Οκτωβρίου 2007, 8:50μμ

w00t

μέλος από: 4/9/2007
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Σου συνιστώ να διαβάσεις το τελευταίο τεύχος του linux format έχει μια παρουσίαση για την υποστήριξη του linux απο εταιρίες κυρίως της Canonical, RedHat και Νovell.
Επίσης στην Ελλάδα η Ματζεντα έχει κυκλοφορήσει μια εμπορική διανομή Linux στην οποία παρέχει τεχνική υποστήριξη.
Η Dell δίνει τα laptop της με ubuntu, με ποια λογική παρέχουν περισσότερη υποστήριξη στα laptop με windows από ότι στα laptop με ubuntu;

Είμαι περίεργος όταν(αν) πείρες τηλέφωνο την Microsoft για τεχνική υποστήριξη πόσο γρήγορα σου λύσανε το πρόβλημα γιατί εγώ στην ζωή μου μια φορά χρειάστηκε να τους πάρω τηλέφωνο και ακόμα γελάμε.

Το να βάλεις τις φωνές δεν λέει κάτι και ούτε εξασφαλίζει ότι θα δωθεί λύση στο πρόβλημα σου, άμα θες να ξεσπάσεις μπορείς να βρίσεις και κανα περαστικό.

Όσο για τους ερασιτεχνισμούς στο επάγγελμα, άμα οι γιατροί είναι σαν κάτι διαμάντια πληροφορικάριους που ξέρω τότε άστο πεθαίνω και μόνος μου δεν έχω ανάγκη
προφίλάλλα...
Μήνυμα #43989 από λακις στις 18 Οκτωβρίου 2007, 1:08μμ

λακις

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2007
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
Αναφορά: (w00t@16 Οκτωβρίου 2007)
Σου συνιστώ να διαβάσεις το τελευταίο τεύχος του linux format έχει μια παρουσίαση για την υποστήριξη του linux απο εταιρίες κυρίως της Canonical, RedHat και Νovell.
Επίσης στην Ελλάδα η Ματζεντα έχει κυκλοφορήσει μια εμπορική διανομή Linux στην οποία παρέχει τεχνική υποστήριξη.
Η Dell δίνει τα laptop της με ubuntu, με ποια λογική παρέχουν περισσότερη υποστήριξη στα laptop με windows από ότι στα laptop με ubuntu;

Είμαι περίεργος όταν(αν) πείρες τηλέφωνο την Microsoft για τεχνική υποστήριξη πόσο γρήγορα σου λύσανε το πρόβλημα γιατί εγώ στην ζωή μου μια φορά χρειάστηκε να τους πάρω τηλέφωνο και ακόμα γελάμε.

Το να βάλεις τις φωνές δεν λέει κάτι και ούτε εξασφαλίζει ότι θα δωθεί λύση στο πρόβλημα σου, άμα θες να ξεσπάσεις μπορείς να βρίσεις και κανα περαστικό.

Όσο για τους ερασιτεχνισμούς στο επάγγελμα, άμα οι γιατροί είναι σαν κάτι διαμάντια πληροφορικάριους που ξέρω τότε άστο πεθαίνω και μόνος μου δεν έχω ανάγκη


προφίλάλλα...
Μήνυμα #43990 από λακις στις 18 Οκτωβρίου 2007, 1:21μμ

λακις

Εικονίδιο
μέλος από: 29/8/2007
μηνύματα: 8 αποδεκτές 0
-για να ξερεις διαμαντια πληροφορικαρiους αυτοι ειναι
        ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ, και δεν σου φταιει κανενας,ας προσεχες
-φωνες και μαλιστα σε περαστικους ΒΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ
     μερικοι περαστικοι δερνουν(υποθετω)
-Τα προγραμματα μας δουλευουν με unix servers και δεν υπαρχει
     αναγκη να ρωτησω κατι στην microsoft
-στους φορητους βαζουμε unix για να δουλευουμε οταν χρειασθει
με τους πελατες μας(cu,uucp κτλ)
ΤΩΡΑ ΤΕΛΟΣ
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login