Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Τα υιοθετημένα παιδιά είναι μεγάλος μπελάς. Πρέπει να τα μάθεις να σου μοιάζουν εμφανισιακά. (Gilda Rander)
Δευτέρα, 29 Απριλίου

~ONEPIECE ~

Σελ. 2
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #65406 από Doctoras στις 28 Αυγούστου 2010, 5:54μμ

Doctoras

μέλος από: 31/8/2009
μηνύματα: 1978 αποδεκτές 0
Έγραψε:(arekusandora@28 Αυγούστου 2010)
Το one piece πρώτον είναι στα γιαπωνέζικα και όχι στα κινέζικα!
Εγώ το κατεβάζω μέσω torrent αλλά στα γιαπωνέζικα με αγγλικούς υπότιτλους!
Ελληνικούς είναι απίστευτο αν βρεις -έχω ψάξει πολύ-. Αν ξέρεις αγγλικά τότε είσαι μια χαρά.
Εγώ προσπαθώ να το κατεβάσω raw τώρα τελευταία, δηλ να το κατεβάσω χωρίς υπότιτλους με γιαπωνέζικες -τις αυθεντικές δηλ- φωνές. Το σεπτμέμβριο αρχίζω μαθήματα στα γιαπωνέζικα -πραγματικά τα anime με έκαναν να θέλω να μάθω αυτή την γλώσσα- και ίσως στο μακρινό μέλλον να προσπαθήσω να φτιάξω κάποιους. Είναι όμως φαντάζομαι πολύ δύσκολο.
Αυτό και γιατί η διαδικασία μόνο της μετάφρασης είναι δύσκολη αλλά και επειδή είναι πολύ δύσκολο να βρεις τα επεισόδια raw για να τους ενσωματώσεις τους υπότιτλους. Εγώ έχω βρει κάτι torrent για να το κατεβάσω raw αλλά είναι ανενεργά. Κατεβαίνουν με ταχύτητα 0kB/s!!
Έλεος!

Ο μόνος τρόπος να τα δεις άμεσα είναι με αγγλικούς υπότιτλους αλλά και πάλι σε εμένα τουλ κατεβαίνει αργά το συγκεκριμένο.
Όλα τα άλλα που βλέπω εύκολα σχετικά τα βρίσκω και κατεβαίνουν με ικανοποιητικές ταχύτητες..


Ενοητε πως ξερω καλα αγγλικα τι σκα... τα το εχουμε το lower.
Θα το κοιταξω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66175 από liakada στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 1:02πμ

liakada

Εικονίδιο
μέλος από: 12/9/2010
μηνύματα: 5 αποδεκτές 0
λοιπον θα πας στο animefreak.tv οπου μαζί με το one piece θα βρεις υπεραρκετά anime μιας αυτό το site καθώς και το narutowire.com εχουν το one piece, naruto, bleach και τα λοιπα (εκατοντάδες ) =] enjoy =]
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #66179 από XxXGreGXxX στις 13 Σεπτεμβρίου 2010, 8:30πμ

XxXGreGXxX

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 14/7/2009
μηνύματα: 392 αποδεκτές 0
φιλε μου δες μια εδω.

Ολα τα επεισοδια με αγγλικους υποτιτλους

Δες εδω
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login