Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Ο τρόμος είναι ωραία αίσθηση, γι' αυτό προσπαθώ να τρομάξω τον αναγνώστη. Αν δω όμως ότι δεν μπορώ, θα προσπαθήσω να τον φρικάρω. Κι αν δεν μπορώ ούτε να τον φρικάρω θα τον κάνω να σιχαθεί. (Stephen King)
Τρίτη, 21 Μαΐου

Πως διωχνεις μαθητες απο το σχολειο?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #97090 από ptheolo στις 30 Μαρτίου 2012, 2:35μμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
Εχουν ερθει καποιοι μαθητες στο σχολειο στο 2ο τριμηνο και εχουν κανει την ταξη ανω κατω. Απο το καλυτερο τμημα της 2ας γυμνασιου φτασαμε στο χειροτερο.
Σημερα εγινε ενα περιστατικο. Ειχαμε κενο και καθομασταν εξω απο την ταξη. Ενας απο τα "μαγκακια" που ειναι απο την αρχη της χρονιας κλοτσησε μια πορτοκαλαδα και ηρθαν πανω μου σταγονες και φωναζω γαμω την μανα σου. Δεν ηξερα οτι ηταν εκεινος, θελω αυτους να τους αποφευγω και δεν ηθελα να τον βρισω.
Με επιανε απο το λαιμο και ευτυχως κατι κοριτσια τον ηρεμησαν και ετσι μου φανηκε και εμενα. Ενας αλλος ομως απο τους καινουργιους ηρθε ενω πηγαινα για μαθημα και μου λεει: Μανες μην ξαναβρισεις. και του ειπα ενταξει και παω να φυγω και μου λεει σου ειπα κατι. και ενω κατι παιδια πηγαν να τον σταματησουν με ακολουθησε και ηρθε και μου εδινε χαστουκια. Εγω δεν τον ειχα καν χτυπησει αυτον(ουτε τον αλλον). Ηρθε η καθηγητρια απο μεσα που της το ειπαν τα παιδια και κανει τι ειναι αυτα, και δεν εχουν δικαιωμα και ετσι. Οπως πολλα παιδια εδω μεσα ξερουν οτι αυτοι οι ψωρομαγκες το παιζουν συμμοριες μετα το σχολειο και σου την μπαινουν ολοι. Το ηξεραν ολοι οτι θα γινοταν αυτο και μου το λεγαν. Αφου το εμαθε ο αδερφος μου(3η γυμνασιου, 1,80 και γομαρι) μου ειπε οτι εκεινος θα με παει σπιτι. Παω να φυγω μαζι του και ηρθαν αυτοι οι ψωρομαγκες διπλα του και λεγα οτι κατι εγινε και τον εβρισα και τετοια. Σταματησε τοτε για λιγο και τον περικυκλωσαν κανα 3-4 και κοσμος γυρω γυρω. Βλεπω ενα παιδι που ξερω και μου λεει φυγε μην φας ξυλο.
Τωρα γυρισε ο αδερφος μου και μου λεει οτι αυτον που εβρισα του ειπε οτι δεν με χτυπησε απο σεβασμο προς τον αδερφο μου(μαλακιες, απλα τον φοβατε γιατι τον παιρναει 2 κεφαλια).

Θελω να μου πειτε πως θα τους διωξουμε ολους αυτους απο το σχολειο. Μια καθηγητρια προτεινε υπογραφες. Ξερετε τπτ αλλο? Παραπονα στο γραφειο δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης που ειναι υπευθηνο για το σχολειο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97092 από Darkwin στις 30 Μαρτίου 2012, 3:11μμ

Darkwin

banned
μέλος από: 7/6/2011
μηνύματα: 786 αποδεκτές 0
Και νομίζεις πως άμα θα φύγουν από το σχολείο θα αλλάξει τίποτα; Μπορεί και να γίνουν χειρότερα τα πράγματα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97094 από myname στις 30 Μαρτίου 2012, 3:43μμ

myname

Εικονίδιο
μέλος από: 27/11/2011
μηνύματα: 160 αποδεκτές 0
Για ποιο λογο να πεις σε καποιον γαμω την μανα σου επειδη σε πετυχαν σταγονες πορτοκαλαδας μπλα μπλα μπλα και αυτοι να μην ηταν ουτε σε οποιονδηποτε αλλον δεν θα μιλας ετσι για ψηλου πηδημα
οσο για αυτα τα παιδια,υπαρχουν σε καθε σχολειο,και χειροτεροι απο αυτους και μονο που αν τους κοιτας σε αρπαζουν.
Οσο για το θεμα σου απευθηνσου στην διευθηνση και ζητα να παει το θεμα στο συλλογο γωνεων και κηδεμονων και απο εκει με μια συσκεψη θα βγει η αποφαση να αλλαξουν σχολειο
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97099 από panosx στις 30 Μαρτίου 2012, 4:52μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
οταν καποιοι κανουν μαλακιες καθε μερα και τη μανα θα τους βρισης και το μπασταρδο σκυλι τους.το βασικο για να φυγουν ειναι να εχεις καλο διευθυντη που θα δει το θεμα.ο δικος μου το παιρνει απο απο πισω απο τοτε που γεννιθικε κι οταν εφαγα μπουνια απο ενα μαλακα κωλοαλβανο ο καριολης (διευθυντης)περασε την κατασταση στο ντουκου κι μου ελεγε πως αν συνεχισω να του λεω πως να κανει την δουλεια του θα με παει στο συλλογο.το παν ειναι η διευθυνση κι απο τι στιγμη που εχεις τον αδελφο σου μην φοβασαι τιποτα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97100 από ptheolo στις 30 Μαρτίου 2012, 5:04μμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
ΟΚ ρε παιδια σωστα αυτα που λετε. Αυτο με το γαμω την μανα σου μο βγηκε μονο του και μου ξεφυγε. Η διευθυντρια δεν πολυ δινει σημασια. Δηλαδη ενω με αυτα που κανουν θα μπορουσαν οι καθηγητες να τους βαζουν αποβολες καθοντε και το παλευουν.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97101 από Sapiokoilias στις 30 Μαρτίου 2012, 5:17μμ

Sapiokoilias

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/3/2012
μηνύματα: 28 αποδεκτές 0
φιλε δεν θα καταφερεις τοιποτα με το να τους διωξεις οπως λες γιατι κ εγω 3η ειμαι και 1.82 γομαρι οπως λες μα δεν θα καταφερεις τοιποτα φερνοντας τον αδερφο σου γιατι αν σε βρουν μονο σου εξω θα σε σκισουν μετα....φιλαρακι μου ακουσε με...εγω με ισομιλικους τα βαζω...δεν λεω ποτε οτι τους εχω ολους αλλα φιλε δεν ασχολουμε εκτως αν με κανει ασ πουμε σφαλιαρες και τετοια τοτε θα τον πατησω μια και θα γινει το ελα να δεις..μα φιλε δεν γουσταρω πολυ να πλακονομαι τα αποφευγω μα οταν γινονται τετοια φιλαρακι μου εγω λιγες φορες θα χτυπησω....α και τον αδερφο σου θα τον φωναξεις οταν θα ναι καποιος μεγαλυτερος σου!! οχι με ισομιλικους..με ισομιλικους μονοσ σου..αν δεν μπορεις μονος μην το ανοιγεις το ριμαδι το στομα σου...αμα ηταν να εφερνα και εγω τον αδερφο μου εμενα ειναι 24 τι λες καλα θα ταν? :P αυτα απο μενα φιλαρακι μου ολα φιλικα και σου ευχωμαι καλη τυχη μ αυτους!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97109 από Aitherovamwn στις 30 Μαρτίου 2012, 6:07μμ

Aitherovamwn

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/11/2010
μηνύματα: 421 αποδεκτές 0
φιλε μου αν ημουν ο "μαγκακος" και με διωχνατε,ενω ειμαι πολυ ηρεμο παιδι θα ερχομουν βολτα στο σχολειο και θα γινοταν της τρελης οποτε αυτο δεν ειναι η λυση..
απλα αγνωιστε τους ολοι..δε χρειαζεται να ασχολεισε με ατομα κομπλεξικα που ψαχνοντε για ξυλο και μαλακιες..!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97112 από panosx στις 30 Μαρτίου 2012, 6:17μμ

panosx

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 1/9/2010
μηνύματα: 720 αποδεκτές 0
Σαπιε αφου ο αλλος θελει να παιξει ξυλο το παιδι ειναι αναγκασμενο να πλακωθει; μαλακας ειναι; δεν γουσταρω να ριγω ή να φαω μπουνιες κι φαιρνω τον αδλεφο μου π.χ για να λυθει το θεμα ειρηνικο.μην του λετε μαλακιες
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97136 από ptheolo στις 30 Μαρτίου 2012, 11:31μμ

ptheolo

μέλος από: 19/10/2011
μηνύματα: 260 αποδεκτές 0
αυτος που τον εβρισα ειναι 16 στα 17 ρε παιδια και ο αδερφος μου 14 απλα τον περναει στο υψος. Εγω ειμαι 13 στα 14, με ειχε ανετα αυτος
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #97137 από M1k3y στις 30 Μαρτίου 2012, 11:48μμ

M1k3y

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2010
μηνύματα: 846 αποδεκτές 0
Η μόνη λύση είναι το ignore mode. Αγνόησέ τους και θα βαρεθούν να ασχολούνται. Η βία ποτέ δεν είναι λύση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login