Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην ενοχλείτε. Κοιμάται η γιαγιάκα.
Σάββατο, 18 Μαΐου

Τι να του πω?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #99498 από Mikrh Maggie στις 01 Μαΐου 2012, 10:33μμ

Mikrh Maggie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/4/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Λοιπον μου αρέσει ενα αγορι που ειναι στην ταξη μου και τον εχω πιασει να με κοιταει αρκετες φορες..το προβλημα ειναι οτι δεν μιλαμε..Και το χειροτερο ειναι οτι θελω να του μιλησω αλλα δεν εχω τι να πω..Μπορειτε να με βοηθησετε να μου πειτε πραγματα που μπορω να του πω(εκτος απο το τι εχουμε μετα-το εχω ρωτησει αρκετες φορες πόσες αλλες πια?)
Υ.Γ1:Ειμαι ντροπαλη
Υ.Γ2:Ειναι και αυτος ντροπαλος και απο οτι μου λενε οι φιλες μου παιζει να με γουσταρει..
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #99500 από asap στις 01 Μαΐου 2012, 10:37μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

συζητησε γενικα για το σχολειο σας , τα μαθηματα σας τα φροντηστηρια σας, που θελετε να περασετε αυριο μεθαυριο....

μετα ξεκινα γενικα ποτε και που βγαινετε(μαγαζια και ετσι)

και αναλογα με τι ασχολειτε ο τυπος μπορεις να του ανοιξεις συζητηση... π.χ κανει στιβο ρωτα τον καθε ποτε παει η κατι τετοιο... γενικα πιασου απο μικρα πραγματα και ρωτα τον...

και σκεψου οτι επειδη ειναι κ αυτος ντροπαλος ειστε στην ιδια φαση, οποτε οποιος κανει το "πρωτο" βημα ακομα και στην συζητηση θα δινει "θετικες" εντυπωσεις στον αλλον... οποτε μπορεις να ξεκινησεις εσυ ετσι ωστε να του δειξεις π.χ οτι ενδιαφερεσαι για αυτον
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99502 από Mikrh Maggie στις 01 Μαΐου 2012, 10:55μμ

Mikrh Maggie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/4/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να αρχιζω,δηλαδη να πηγαινω εκει και να λεω τι?δεν ξερω μετα βεβαια αφου εχουμε αρχισει συζητηση μπορω να του πω αυτα που μου ειπες εσυ γιατι αφου θα εχω κανει ηδη το πρωτο βημα μετα θα ειναι ευκολο...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99510 από asap στις 01 Μαΐου 2012, 11:37μμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
αμα τον δεις μονο του να καθεται πανε και ξεκινα να τον μιλας οπως ειπαμε, αυτος θα κομπλαρει και θα τον εχεις σαν αρνακι ενα πραγμα, αμα εχεις και αυτοπεποιθεση εκεινη την ωρα θα εισαι μια χαρα ... τωρα κατα ποσο θα μπορει να ανταπροκριθει στην συζητηση που θα ανοιξετε ειναι και αναλογα ποσο ντροπαλος ειναι...
αμα βλεπεται οτι μπορειτε γενικα να συζητησετε και μιλατε "ελευθερα" μπορειτε σιγα σιγα να κανονισετε να βγειτε και παρεα ας πουμε για καφε η κατι τετοιο...

παντως επειδη ειμαι και εγω ντροπαλος... παρολλο που γενικα δε κανω κινησεις... αμα κοψω οτι ενα κοριτσι ειναι και αυτο ντροπαλο κατευθειαν περνω τα πανω μου και κανω κινησεις ειτε να μιλησω ειτε να ενδιαφερθω για εκεινη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99512 από Mikrh Maggie στις 01 Μαΐου 2012, 11:45μμ

Mikrh Maggie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/4/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
:)χαχα ευχαριστω για την βοηθεια και για το οτι μου δινεις ελπιδες να προσπαθησω να του μιλησω!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99519 από asap στις 02 Μαΐου 2012, 12:32πμ

asap

μέλος από: 12/2/2011
μηνύματα: 860 αποδεκτές 0
τιποτα ...!! καλη τυχη...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99520 από skyblue97 στις 02 Μαΐου 2012, 12:34πμ

skyblue97

μέλος από: 1/5/2012
μηνύματα: 15 αποδεκτές 0
κοιτα πανε μιλα του για διαφορα πχ για τα μαθηματα τι ομαδα ειναι και τετια αμα εισαι τοσο ντροπαλη μιλα του απο φβ
δεν ξερω αμα σε βοηθησα
αλλα καλυτερα να του μιλησης απο κοντα και μπορει ν καταλαβεις τι νιωθει αν νιωθει τιποτα για σενα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99527 από άσχετος στις 02 Μαΐου 2012, 7:26πμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Μίλα του πρώτη εσύ...Και εγώ έτσι είμαι ντροπαλός και έχω κάνει πολλές βλακείες όταν ήμουν μόνος με αυτήν που μου αρέσει και δεν της τα ζήτησα.Συνήθως της μιλάω και εγώ αλλά άμα μου μιλούσε και αυτή θα ήταν πιο εύκολο να της τα ζητήσω.Επίσης χθες έμαθα από μια φίλη της(από υπονοούμενα)πως της αρέσω αλλά κανείς δεν κάνει κίνηση....Αυτό που έχω να σου πω κάνε εσύ πρώτα κινήσεις και μίλα του.Αν σε γουστάρει δεν θα νιώθει άλλο άβολα και θα έρθει να στα ζητήσει!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99528 από Mikrh Maggie στις 02 Μαΐου 2012, 7:32πμ

Mikrh Maggie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/4/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
okay θα προσπαθήσω..ευχαριστω πολυ για την απαντηση
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #99534 από Mikrh Maggie στις 02 Μαΐου 2012, 2:58μμ

Mikrh Maggie

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/4/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Έγραψε:(skyblue97@02 Μαΐου 2012)
κοιτα πανε μιλα του για διαφορα πχ για τα μαθηματα τι ομαδα ειναι και τετια αμα εισαι τοσο ντροπαλη μιλα του απο φβ
δεν ξερω αμα σε βοηθησα
αλλα καλυτερα να του μιλησης απο κοντα και μπορει ν καταλαβεις τι νιωθει αν νιωθει τιποτα για σενα

okay θα προσπαθησω να του μιλησω αν και οταν τον βρισκω μονο του δεν ξερω πως να αρχισω..ασε που μπαινει σπανια φβ..παντως ευχαριστω για την απαντηση..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login