Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Δηλώνω ότι θα παρατήσω κάθε σχέση με τα pc και θα γίνω κωδωνοκρούστης σε εγκαταλελειμμένο μοναστήρι στη Συγγρού! ©NoCTuRNe, irc.ftou.gr
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Βοήθεια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #102115 από untier στις 02 Ιουνίου 2012, 1:15πμ

untier

Εικονίδιο
μέλος από: 2/6/2012
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Για σας με λένε Χρήστο είμαι 17 χρονών και θέλω να πω μερικά πράγματα για εμένα και να μου πείτε την άποψη σας.

Πρώτον δεν είμαι καθόλου κοινωνικώς... έχω απομακρυνθεί από τους φίλους μου
επειδή πάντα για κάποιο λόγο με υποβαθμίζουν.... αυτό με ανάγκασε να απομονωθώ... έχω κλειστή στο σπίτι μου και ο μόνος λόγος που βγαίνω είναι για να πάω σχολείο.
Ένα από τα άτομα μου αγαπάω πάααρα πολύ (όχι ερωτικά) είναι η ξαδερφούλα μου που έχουμε μεγαλώσει μαζί (είμαστε και στην ίδια τάξη) ... αλλά επειδή έχουμε σχεδόν ίδιες παρέες αναγκάστηκα να κόψω κάθε επαφή μαζί της διότι πολλές φορές με κορόιδευαν μπροστά της και ένιωθα άβολα.... κάθε φορά που την βλέπω καταλαβαίνω πως θέλει να μου μιλήσει να μου πει κάτι.... αλλά δεν δίνω σημασία....και αυτό με κάνει να αισθάνομαι μαλάκας.....άλλες φορές θέλω να της μιλήσω να της πω τι παίζει μαζί μου και γιατί δεν της μιλάω πια.. αλλά διστάζω.

Με λίγα λόγια όλοι με θεωρούν τον "μαλάκα" της παρέας για έναν λόγο που δεν ξέρω
αυτοί οι υποτιθέμενοι φίλοι με έκαναν να μην βγαίνω από το σπίτι μου
και να μην μιλάω πια στην ξαδερφούλα μου.

Τι να κάνω? όμορφα παιδικά χρόνια έζησα μόνο στο δημοτικό....και τώρα σκέφτομαι πως η μόνη λύση είναι η αυτοκτονία επειδή υπάρχουν και άλλα προβλήματα που με απασχολούν :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102117 από Mitsaras97 στις 02 Ιουνίου 2012, 2:11πμ

Mitsaras97

Εικονίδιο
μέλος από: 9/3/2012
μηνύματα: 106 αποδεκτές 0
Λοπον.... :/ Μην κάνεις καμιά ΜΑΛΑΚΙΑ και αυτοκτονήσεις πραγματικά τωρα..μια περίοδος της ζωής σου είναι μόνο! Πρωτα απ όλα εάν νιώθεις έτσι πήγαινε σε ψυχολόγο και πάρε βοήθεια! θα σε βοηθήσει να ανέβεις ψυχολογικά και ψυχικά και να έχεις αυτοπεποίθηση!! Όταν θα σε κοροιδεύουν θα πρεπει να τους δείχνεις πως δεν τους ανέχεσαι με κάποιον τρόπο! Ό,τι και να σου πούμε εμείς δεν θα είναι απόλυτα σωστό! Πήγαινε σε ψυχολόγο και θα γίνεις περδίκι! Α και κάτι τελευταίο..να έχεις αυτοπεποίθηση..να διώξεις απο την ζωή σου όσους σε στεναχωρούν και σε κάνουν να νιώθεις έτσι..γνώρισε καινούριους ανθρώπους! Βεβαία οι πιο πολύ έφηβοι όπως έφηβος είμαι και εγώ είναι μαλάκες...το έχω προσέξει κ εγώ αυτό! Είναι ρατσιστές εάν κάποιος έχει πρόβλημα.. δεν σέβονται κάποιον και άλλα τέτοια...Εγώ πιστεύω πως δεν είμαι κ δεν θέλω να δίνω σε ένα άτομο αυτή την εντυπωση γιατί μετά δν νιώθω καλα εγω...Τεσπα..πήγαινε σε ψυχολόγο θα σε βοηθήσει ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102125 από Aitherovamwn στις 02 Ιουνίου 2012, 3:08πμ

Aitherovamwn

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 5/11/2010
μηνύματα: 421 αποδεκτές 0
δε χρειαζεται ψυχολογο το παιδι ρε συ.Ενα χερι ξυλο χρειαζονται οι φιλοι του!!γαμησετους ρε συ!μη τη ξαδερφη σου μπορειτε να βγειτε και οι δυο σας και να μιλησετε δε χρειαζεται να κοψεις με αυτην επειδη οι αλλοι τρομπαρουν!απλα κανε καινουριες παρεες!δυσκολο αλλα οχι ακατορθοτο;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102127 από Noir Désir στις 02 Ιουνίου 2012, 3:52πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Aitherovamwn γιατί το λες έτσι το "δε χρειαζεται ψυχολογο το παιδι"; Δεν πας σε ψυχολογο επειδη εχεις καποια διαταραχη ή αποκλιση απο το "κανονικο"..στη συγκεκριμενη περιπτωση θεωρω οτι θα τον βοηθουσε πολυ, επειδη χρειαζεται εναν ανθρωπο που να εμπιστευεται ωστε να μπορεσει να ανοιχτει, και καποιον που θα τον βοηθησει να ανακαλυψει και να εκτιμησει τον εαυτο του. Αν δεν το καταφερει αυτο σε τι βασεις θα πατησει για να υποστηριξει το ποιος ειναι μεσα σε μια παρεα;
Χρηστο οσο για την ξαδερφη σου, ΜΙΛΑ της. Αξιζει να χασεις ενα ατομο του αγαπας τοσο (και που απ'ό,τι καταλαβαινω νοιαζεται για σενα) εξαιτιας καποιων ατομων που δεν εκτιμας καν; Και στην τελικη, σκεψου οτι η συμπεριφορα σου μπορει να την πληγωνει κιολας..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102130 από Gray στις 02 Ιουνίου 2012, 9:51πμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
woh now , just woah !

το να σκοτωσεις τον εαυτο σου δεν θα βοηθεισει ουτε εσενα ουτε την ξαδερφουλα που αγαπας τοσο πολυ , ουτε τους αλλους ανθρωπους που σαγαπανε και αυτοι πολυ .

Suicide is not an option με λιγα λογια .

πρεπει να ξερεις οτι παιδακια σαν αυτα , εχουν προβληματα ... Και οχι εσυ , δεν εχεις εσυ το προβλημα , αλλα αυτοι , τωρα αυτο το προβλημα πιο ειναι δεν ξερουμε , τα χτυπουσαν οταν ηταν μικρα και θελουν να το παιξουν υπερανω στους φιλους? τα κοροιδευαν οταν ηταν μικρα? δεν ξερω και στα παπαρια μου προσωπικα τι τους εκαναν , το θεμα ειναι οτι εσυ δεν πρεπει να τους περνεις στα σοβαρα , ενα ματσο αρχιδια που δεν ξερουν τι τους γινεται στην ζωη τους ,σε υποβαθμιζουν για να υψοθουν προσωπικα στα ματια των γυρω τους . Τωρα θα τους μαθεις , Λοιπον αξιοπρεπεια θελει , το κεφαλι ψυλα , Νεους (φιλους) η μαλλον ... σκετο "φιλους" γιατι αυτοι μονο φιλοι δεν ειναι .

Αρχισε να μιλας στην ξαδερφη σου , θα καταλαβει , αν οντως σαγαπαει και την αγαπας τοσο πολυ θα καταλαβει , δεν χρειαζεται να το κουβαλας μονος σου το βαρος , δωσε της λιγο απο αυτο .


Αυτα απο μενα , ερωτησεις δεχτες ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102148 από Vasilis13 στις 02 Ιουνίου 2012, 1:28μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Ακου να σου πω φιλε μου τα ιδια εζησα κανα 6-7 μηνες πριν και για μονη παρηγορια ειχα την κοπελα μου.Μαλιστα σκεφτομουν σοβαρα και εγω την αυτοκτονια γιατι ενιωθα πολυ μονος.Μετα ομως απο 4-5 μηνες τα πραγματα αλλαξαν και εκανα καινουργια παρεα που πραγματικα περναω πολυ ωραια και καθε μερα ημαστε μαζι.Η ζωη εχει τα πανω και τα κατω της οποτε σε λιγο καιρο να με θυμηθεις ολα θα αλλαξουν.

Παντως αν οι "φιλοι" σου σε κοροιδευανε τοτε δεν ηταν φιλοι εγω απομονοθηκα γιατι ενιωθα οτι δεν ανηκα μαζι σε αυτους και μετα απο 3-4 μηνες ηρθαν αλλοι που καταφερα να ανοιχτω και να τους πω οτι με απασχολει οπως αυτοι εκαναν το ιδιο σε μενα.Μην χαλιεσαι ολα θα φτιαξουν ολοι καποτε νιωσαμε οι θα νιωσουμε μονοι μας.

Μια συμβουλη: μην κλεινεσαι στο σπιτι βγες καμια βολτα εξω μονος σου να παρεις αερα, η κλεισουρα σε κανει πιο καταθληπτικο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102149 από lolboi στις 02 Ιουνίου 2012, 1:34μμ

lolboi

Εικονίδιο
μέλος από: 19/6/2011
μηνύματα: 136 αποδεκτές 0
Φιλε αν μπορεις πλακωσε τους στο ξυλο.. ΜΟΝΟ αν μπορεις. Τοτε θα νιωσεις πολυ διαφορετικα γιατι δεν θα κανεις κατι κακο αν δειρεις καποιον απο αυτους γιατι αυτοι σε ενοχλησαν. Αν δεν μπορεις ομως μιλα με την ξαδερφη σου και θα σε στηριξει σιγουρα, σιγουρα σε νοιαζεται γι αυτο μην αφησεις καποιους μαλακες να στα χαλασουν. Αν οι ξαδερφη σου σε αγαπα τοτε θα κοψει κι αυτη απο εκεινους αν σε αγαπαει.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102150 από Vasilis13 στις 02 Ιουνίου 2012, 2:19μμ

Vasilis13

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 31/5/2012
μηνύματα: 305 αποδεκτές 0
Έγραψε:(lolboi@02 Ιουνίου 2012)
Φιλε αν μπορεις πλακωσε τους στο ξυλο.. ΜΟΝΟ αν μπορεις. Τοτε θα νιωσεις πολυ διαφορετικα γιατι δεν θα κανεις κατι κακο αν δειρεις καποιον απο αυτους γιατι αυτοι σε ενοχλησαν. Αν δεν μπορεις ομως μιλα με την ξαδερφη σου και θα σε στηριξει σιγουρα, σιγουρα σε νοιαζεται γι αυτο μην αφησεις καποιους μαλακες να στα χαλασουν. Αν οι ξαδερφη σου σε αγαπα τοτε θα κοψει κι αυτη απο εκεινους αν σε αγαπαει.


το ξυλο δεν ειναι λυση...ισα ισα μπορει να μπλεξει ασχημα γιατι ειναι 1 αυτοι μπορει να ειναι 3-4...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #102155 από Noir Désir στις 02 Ιουνίου 2012, 2:50μμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Ουτε εχει το δικαιωμα να βαλει την ξαδερφη του να διαλεξει αναμεσα σε αυτον και τους φιλους της, ειναι καθαρα εγωιστικο...το οτι εχουν διαφορετικες προτιμησεις στις παρεες δεν θα κρινει το ποσο τον αγαπαει. Στην τελικη μπορει και εκεινη να μην συμπαθει τις καινουριες παρεες που θα κανει και να μην τα παει καλα μαζι τους, αυτο τι παει να πει δηλαδη;
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login