Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δύο πράγματα δεν πρέπει να πιστεύεις ποτέ: το πάντοτε των ερωτευμένων και το ποτέ των μεθυσμένων.
Παρασκευή, 31 Μαΐου

Σχεσεις

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #105694 από kontoes στις 21 Ιουλίου 2012, 2:12πμ

kontoes

μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι 17ετών και το προβλημά μου είναι το εξής: Αν και ωραίος εμφανισιακά και καλός χαρακτήρας (δεν τα λέω εγώ αυτά, οι φίλοι μου) δεν έχω μέχρι στιγμής ποτέ σχέση. :/ Πολλές φορές ήμουν ερωτευμένος με κορίτσια (και τώρα είμαι με μία και πολύ μάλιστα) αλλά πάντοτε ούτε που προσπαθούσα. Απλά άφηνα τον καιρό να περνάει και τις ξεχνούσα. Ίσως το γεγονός ότι έχω φίμωση πέους να με κάνει κάπως απόμακρο απο κοπέλες, αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό. Δεν ξέρω παιδιά τι να κάνω! Πέραν από τις συμβουλές τύπου 'πάνε έξω και γνώρισε κόσμο' θέλω κάποιες που να έχουν λίγο πιο πολύ βάθος! Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων!

Υ.Γ Μην κοιτάτε το κείμενο που τα γράφω όλα κάπως πιο 'ρόδινα' Είμαι σε πολύ απογοητευτική κατάσταση ψυχολογικά :'(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105697 από aswtos στις 21 Ιουλίου 2012, 9:55πμ

aswtos

μέλος από: 2/9/2011
μηνύματα: 428 αποδεκτές 0
Αν εισαι συνεχεια με τον φοβο της αποτυχιας και δεν δοκιμασεις την τυχη σου πλησιαζοντας ο οδιος μια κοπελα δεν προκειται να καταφερεις τιποτα οσο εμφανισιμος και καλος χαρακτηρας και να εισαι. ειδικα οι κοπελες στην ηλικια σου θελουν τα αγορια εκτος απο καλο χαρακτηρα να εχουν και λιγο, πειγμη, τσαγανο και αυτοπεποιθηση. με το να καθεσαι και να περιμενεις μονο αυτο δεν δειχνεις. η φιμωση που εχεις νομιζω πως ειναι απλως η δικαιολογια που εχεις δωσει στον εαυτο σου για την εως τωρα σταση σου. δεν ειναι ουσιαστικο προβλημα και δεν χρειαζεται να σε απασχολει και αν νομιζεις πως δεν μπορεις να το ξεπερασεις πηγαινε κανε μια περιτομη να ξεμπερδευεις και με αυτο. πρεπει να γινεις λιγο πιο ανοιχτος, να μην φοβασαι να μιλησεις στα κοριτσια αρχικα φιλικα και στα πλαισια της παρεας και αργοτερα και σε κατι περισσοτερο. αν δεν προσπαθησεις, δεν κανεις και λαθη δεν προκειται να μαθεις. το να μαθεις πως να φερεσαι με τις κοπελες επιτυχγανεται μονο στην πραξη, οσα βιβλια και να διαβασεις, οσα πραγματα και να σου πουμε στο φορουμ θα απεχουν απο την πραγματικοτητα. δεν αρκει να εισαι καλο παιδι, πρεπει να καταφερεις να δειξεις ποιος εισαι στους γυρω σου.
μην κανεις το λαθος να μυζεριαζεις γιατι ετσι απομακρυνεσαι ακομη περισσοτερο απο το στοχο σου. δεν εισαι ο πρωτος που στα 17 του δεν εχει κανει σχεση παροτι ειναι μια χαρα. ισως μαλιστα αυτο δειχνει και πως αντιμετωπιζεις την εννοια της σχεσης με μεγαλυτερη ωριμοτητα απο τους περισσοτερους συνομηλικους σου. ειμαι σιγουρος πως αν κανεις την αρχη και καταφερεις να κανεις την πρωτη σου σχεση, μετα θα εχεις μαθει πως να φερεσαι, θα εχεις αποκτυσει εμπιστοσυνη στον εαυτο σου και θα σου ειναι ολα πολυ ευκολοτερα.
ηρεμησε, χαλαρωσε και μην τα αφηνεις ολα στην τυχη αλλα κυνηγησε το. στην αναγκη χαμηλωσε και λιγο τις προσδοκιες σου απο μια κοπελα ωστε να αυξησεις και τις πιθανοτητες επιτυχιες. καλη σου τυχη! προχωρα με θαρρος!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105706 από Scandal στις 21 Ιουλίου 2012, 11:57πμ

Scandal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Κοιτα φιλε οπωσ σ λενε εισαι εμφανισιακα ωραιος και εχεις καλο χαρακτηρα....τωρα αυτο με το πεος σιγα δεν χρειαζετε να ανησυχεις γιατι για να κανεις σεχ με καποια πρεπει να σε αγαπαει (τουλαχιστον ετσι πρεπει),επισης αφου εχεις προβλημα με το πεος μπορεις να κανεις μια τυπικη εγχειρηση(και εγω εχω αλλα για λογους καθαριοτητας και ειμαι 17)....καταρχας για να αντιμετωπισεις το προβλημα σ που ντρεπεσε και δεν κανεις κινησης (μαλλον αυτο ειναι το προβλημα)πρεπει να κανεις 3 πραγματα 1)να εχεις παντα καλη διαθεση ,να σκεφτεσαι χαρουμενα πραγματα απο τι ζωη σ ξερω εγω ,ή να κανεις καμια βλακεια να σ ανεβει η ψυχολογια 2)με την καλη διαθεση θα σ ερθει θαρρος ,και δεν ειναι τιποτα δηλαδη ,ζητας απο το κοριτσι το κινητο και μετα μιλατε με μηνυματα για λιγο καιρο και μετα απο λιγο καιρο ,λες,θες να ειμαστε μαζι? νιωθω πολλα αισθηματα για σενα , 3)ενα να θυμασαι ,που εχω ξαναπεισε αλλο ποστ, για να σε α
ερωτευθει καποια θελει ΤΡΕΛΑ ............φιλε ερωτεψου μια με θαρρος και τρελα!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105833 από kontoes στις 22 Ιουλίου 2012, 11:34μμ

kontoes

μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ παιδιά, αλλά δυστυχώς εγώ δεν είμαι για τέτοια μάλλον :/
Να την βλέπω στο τσατ και να κολώνω να της πω ένα γεια....τέλοσπάντων, μπορεί και έτσι να είναι το σωστό...δεν πειράζει, ευχαριστώ για τον χρόνο σας...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105839 από Noir Désir στις 23 Ιουλίου 2012, 1:02πμ

Noir Désir

Εικονίδιο
μέλος από: 11/5/2012
μηνύματα: 329 αποδεκτές 0
Δε μπορεί να είναι όλοι ίδιοι. Εντάξει, κάποιοι -οι περισσότεροι βασικά- είναι επικοινωνιακοί και μπορούν να συζητούν ό,τι να ΄ναι με όποιον να 'ναι. Κάποιοι άλλοι για να το κάνουν πρέπει πρώτα να εμπιστευτούν τον άλλον, να νοιώσουν ότι πιστεύει σ' αυτούς, για να νοιώσουν άνετα και να είναι ο εαυτός τους. Αυτό δε σημαίνει ότι οι μεν έχουν λιγότερες ανασφάλεις ή είναι πιο ενδιαφέροντες από τους δε..απλά είναι διαφορετικός ο τρόπος προσέγγισης.
Δε νομίζω πως έχει νόημα να σου πω να έχεις αυτοπεποίθηση. Δε μπορείς να ξυπνήσεις μια μέρα και να πεις σήμερα θα έχω αυτοπεποίθηση..αν δεν καταλάβεις ποιος είσαι και τι αξίζεις, αν δεν δεις τι κερδίζουν όσοι σε έχουν στη ζωή τους, θα φοβάσαι να αφεθείς. Μην έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει να μιλήσεις, γιατί όσο πιο πολύ πιέζεις τον εαυτό σου τόσο περίσσότερο αγχώνεσαι και μπλοκάρεις. Ούτε να σκέφτεσαι πώς θα της φανείς ή τι να νομίσει για σένα..ας νομίσει ό,τι θέλει, εσύ αυτός είσαι. Κι αυτός που είσαι μπορεί να της αρέσει ή μπορεί και όχι. Εδώ είναι που παίρνεις το ρίσκο, αλλά αν δεν το κάνεις θα μείνεις ν'αναρωτιέσαι.
Όσο για το "για να σ'ερωτευτεί κάποια θέλει τρέλα", εγω διαφωνώ. Το θέμα είναι να είσαι ο εαυτός σου, όποιος κ αν είναι αυτός. Αν είσαι "τρελος", οκ. Αν δεν είσαι, πάλι οκ. Κάθεμιά συμπληρώνεται από κάποιον διαφορετικό, γι'αυτό και ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να υπάρχουν διαφορετικοί χαρακτήρες.
Ελπίζω να μη σε κούρασα πολυ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #105921 από Scandal στις 24 Ιουλίου 2012, 1:51μμ

Scandal

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 12/7/2012
μηνύματα: 146 αποδεκτές 0
Πιστευω θελει λιγο τρελα...την λεξη τρελα ομως δεν την εννοω με κακια εννοια....εννοω πως πρεπει να εισαι ο ευατο σ σιγουρα...και μετα απο το οτι πρεπει να την εμπιστευεσαι και ολα αυτα που χρειαζονται για τον ερωτα και υστερα για την αγαπη ,,πρεπει να κανεις ξερω γω τρελες για την κοπελα ,να την κανεις να γελα ,να περνα ωραια μαζι σ ,να μην βαριεται ....αλλιως η σχεση που θα εχεις θα αρχισει απο εναν ενθουσιασμο οπως ολες οι σχεσεις και θα καταληξει (κατα 75%)σε πιο γρηγορο χωρισμο,γιατι δεν θα υπαρξει ποτε ερωτας....αφου η κοπελα και εσυ θα βαρεθητε και δεν θα υπαρχει ενδιαφερον...........η τρελα ειναι ενας σημαντικοσς παραγοντας ,πιστεψε με ....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129583 από panoslai στις 18 Αυγούστου 2014, 9:24μμ

panoslai

μέλος από: 18/8/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Φίλε, πάλεψέ το και μην σε παίρνει από κάτω. Κυνήγα το το θέμα και μια χαρά θα τα καταφέρεις.Να σου πω κάνε και καμια προεργασία με ταινιούλες από σεχ σηοπ..
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login