Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Γενηθήτω φως, πρώτη μέρα. Γενηθήτω ήλιος και αστέρια, τέταρτη μέρα.
Σάββατο, 18 Μαΐου

αληθινές παρέες;;;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #106333 από freedome!!! στις 31 Ιουλίου 2012, 1:10πμ

freedome!!!

Εικονίδιο
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
ρε παιδιά υπάρχουν αληθινές παρέες;;τα τελευταία χρόνια πέρασα κάποιες άσχημες καταστάσεις και απομονώθηκα είναι η αλήθεια!! όχι κατάθλιψη απλά επικεντρώθηκα στο πρόβλημα που είχα και το κακό ήταν το ότι δεν ανοίχτηκα στους φίλους μου.διάλεξα δύο-τρία άτομα που ήθελα να βλέπω. δεν είχα να δώσω άλλη ενέργεια σε άλλους!βέβαια οι πραγματικοί φίλοι φάνηκαν! τώρα ξέρω ότι αυτοί που έχω είναι όντως φίλοι. όμως τώρα που βγήκα απο το πρόβλημα που είχα, νομίζω ότι έχασα πολλά! ότι ενώ θα έπρεπε να βγαίνω συνέχεια, να είμαι με τους φίλους μου απο εδώ κι απο εκεί εγώ πάλευα να λύσω ένα πρόβλημα! νομίζω πως έχω αποκοπεί απο φίλους μου και πως δε μπορώ να αποκτήσω ξανά τις σχέσεις που είχα! έχω άτομα που μ'αγαπάνε δεν είμαι μόνη! αλλα γιατί νιώθω μόνη; θέλω την παρέα που ονειρεύομαι!!!γίνεται;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106337 από Dynamite στις 31 Ιουλίου 2012, 3:01πμ

Dynamite

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
Η αληθεια ειναι οτι στο γυμνασιο και στο λυκειο θα σου συμβαινουν αυτα πολυ συχνα..οι παρεες δε μενουν σταθερες ..αλλοι φευγουν..αλλοι ερχονται..και παντα θα ξεχωριζεις 1-2 ατομα που θα κανετε για αρκετο καιρο παρεα και δε θα χωρισετε.αρχικα αν θες να ξαναμπεις στην παλια σου παρεα πιασε κουβεντα με ενα τομο που γνωριζεις απ' αυτην ειτε στο facebook ειτε απο το κινητο...προτεινε του να βγειτε και να καλεσει κι αυτη/αυτος κι αλλα παιδια και σιγα σιγα θα ξαναενωθεις με την παλια σου παρεα ..αλιως με την καινουρια χρονια προσπαθησε να γνωρισεις τα ατομα που πιστευεις οτι ειναι καλα για την παρεα που εχεις στο μιαλο σου και ολα θαρθουν στην πορια..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106342 από freedome!!! στις 31 Ιουλίου 2012, 9:50πμ

freedome!!!

Εικονίδιο
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! προσπαθώ να το κάνω αλλά όλο νομίζω ότι κάτι κάνω λάθος και πάει πίσω αυτήν η προσπάθεια. ίσως να πρέπει επιτέλους να βρω τον εαυτό μου και να βγω έξω να γνωρίσω ξανά κόσμο!! λες με τον καιρό να γίνει η παρέα που ονειρεύομαι;; γιατί πιστεύω πως τα πάντα είναι πιο όμορφα όταν τα ζείς με φίλους!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106362 από Dynamite στις 31 Ιουλίου 2012, 6:07μμ

Dynamite

Εικονίδιο
μέλος από: 18/7/2012
μηνύματα: 31 αποδεκτές 0
η αληθεια ειναι αυτη..αλλα δε χρεαζεται να ψαχνεις το τελιο γιατι απλα δεν υπαρχει.με τον καιρο συνεχως θα γνωριζεις καινουρα ατομα..και μονο αυτα που αξιζουν μενουν συνηθως στη ζωη σου απλα πρεπει να τους δειξεις και συ με τον τροπο σου οτι του θελεις για παρεα..εσυ κοιτα να περνας καλα με τις ευκαιριες που σου δινονται και προσπαθησε να γινεις πιο κοινωνικη και ευδιαθετη για να βαλεις στο μυαλο των αλλων οτι αξιζεις για φιλη τους κι οτι με σενα θα περασουν ομορφα!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #106476 από freedome!!! στις 02 Αυγούστου 2012, 1:33πμ

freedome!!!

Εικονίδιο
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
ακριβώς αυτό θα κάνω!!! γιατι έτσι ήμουν και πρέπει να ξαναβρώ τον εαυτό μου!!!!!!! ευχαριστωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login