Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Δεν το κατάλαβα πως ήμουνα για σένα, ο πασατέμπος σου για να περνά η ώρα... (άσμα)
Σάββατο, 15 Ιουνίου

Περίεργη συμπεριφορά αγοριού στη σχέση

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #108263 από Mandragoriana στις 29 Αυγούστου 2012, 11:16πμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Καλημέρα και απο μένα.Εδώ και αρκετό καιρό διαβάζω τα άρθρα σας και θέλω να γράψω ή και να απαντήσω και τώρα το πήρα απόφαση.Στο θέμα μας τώρα..είμαι 19.5 χρονών.Μου είχαν δωθει αρκετές ευκαιρίες για σχέση,αλλα δεν έκανα κάτι γιατί δεν είχα βρεί κάποιον να με συγκλονήσει.Στη σχολή γνώρισα πολλά παιδια και μάλιστα πολλοί με πλησίασαν αλλά εγω ξεχώρισα εναν.Γενικά,είναι χαμηλων τόνων,ντροπαλός,πολυ έξυπνος και πολύ όμορφος.Ήταν αυτό το κάτι ιδιαίτερο που έψαχνα.Αυτός είχε 2 ολοκληρωμένες σχέσεις και σχετικά μεγάλης διάρκειας(1.5χρόνο)Μιλάγαμε σιγα σιγα ασταμάτητα και μετά απο 6 μήνες γνωριμίας τα φτιάξαμε.Το πρόβλημα που υπήρχε είναι οτι δεν είχε συνηθήσει να βγαίνει λόγω πτυχίων που έδινε και ήταν πολύ της "οικογενείας" και επιπλέον έπαιζε πολλές ώρες games.Οπότε εκτός σχολής τον έβλεπα μια φορά τον μήνα και λίγο μετά την σχολή μόνοι μας.Πήγαμε διακοπές ξεχωριστά και οικογενειακά.Τισ τελευταιές μέρες τον έβλεπα εκτός σχολής μέρα παρα μέρα και ενώ η σχέση μας δεν ξεκίνησε κεραυνοβόλα,αλλά εξελίσσονταν αργά φαινόταν πως όντως είχε αρχίσει να νιώθει κάτι πιο βαθύ και βγαίναμε μέρα παρα μέρα.Στις διακοπές το άφησα πολύ χαλαρά το πράγμα για να μείνει με τους φίλους του και γενίκα να τεσταριστουν τα αισθήματα μας(αν θα του λείψω)και έτσι μιλάγαμε περίπου καθε 2 μέρες με μνμτ.Φαινόταν να του λείπω πολύ και οτι με ήθελε τρελά και ενώ ποτέ δεν με έχει πιέσει αρχισαμε να μιλάμε για να προχωρήσουμε σιγά σιγά σε προκαταρκτικά.Λίγο πριν επιστρέψουμε όλα ήταν τέλεια και μου έλεγε πόσο θέλει να με δεί κτλ.Επέστρεψε και μέσα σε 4 μέρες έκλεισε περίπου 60 ώρες σε games και επικοινωνούσαμε μέσω αυτών,μόνο!Μετά τις δύο πρώτες μέρες προέκυψε και μια υποχρέωση και για μια εβδομάδα δεν τον εχω δεί καθόλου.Μέχρι πριν 2 μέρες μιλάγαμε πολύ καλά όπως πάντα αν και έπαιζε και μου είπε πως με την πρώτη ευκαιρία θα τον έβλεπα και θα μιλάγαμε.Την Δευτέρα δεν μιλήσαμε.Χθές όμως τον πήρα τηλέφωνο του έστειλα να με πάρει και δεν έκανε τίποτα.Έπειτα είδα οτι με είχε διαγράψει απο φίλη στο game και ενώ του έκανα invite (θεώρησα πως με έσβησε κατα λάθος) δεν με έχει κάνει δεκτή και έπαιζε απο τις 12 μμ μέχρι σήμερα το πρωί στις 7!Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνετε σε μια μέρα χωρίς να έχει προηγηθεί κάτι..ίσα ίσα,να τα κάνει όλα αυτά.Και επιπλέον,ακόμα και αν είναι εθισμένος σε τέτοια ηλικία δεν είναι λογικό να θέλει να δεί την κοπέλα του?Να σημειώσω οτι τον πήρα και με άλλον αριθμό αλλά δεν το σήκωσε και γενικά δεν είμαι καθόλου πιεστική ούτε σε σχέση με τις ώρες που παίζει.Είμαστε 5 μήνες μαζί.Νοιάζομαι όμως πολύ γιαυτόν και με όλα αυτά μένει πίσω και στα μαθήματα και ήταν άριστος.Πως τα καταλαβαίνετε αυτά και πως μου προτείνετε να το χειριστώ?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108264 από Mandragoriana στις 29 Αυγούστου 2012, 11:21πμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Ελπίζω να μην σας κούρασα με το μεγάλο post και να καταφέρετε να το διαβάσετε.Σημείωση:στο σημείο που λέω τι μου είπε πρίν δύο μέρες εννοούσα πως μου είπε πως με την πρώτη ευκαιρία θα βγαίναμε και θα μιλάγαμε και πιο πολύ μεσω τηλεφώνου για να μην του λείπω.
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #108265 από Geiaaaa στις 29 Αυγούστου 2012, 11:51πμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Δεν ειναι καθολου σωστη συμπεριφορα και ειναι χαζο που προτειμα το παιχνιδι απο σενα.....προσπαθησε να τον βρεις και να μιλησετε ,αλλα να τα ξεκαθαρισετε ολα....πες του πως δεν σ δινει αρκετο χρονο,και ξερεις οτι σ ενοχλει.......ισως ομως δεν τον ξερεις και καλα ,αν σ αρεσει αυτος ο χαρακτηρας προσπαθησε να τον κρατησεις αλλιως αστον γιατι μονο εσυ προσπαθεις να βρεθειτε.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108272 από Mandragoriana στις 29 Αυγούστου 2012, 12:04μμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Κάθε φορά που του το έλεγα και στο παρελθόν και πολυ εμμεσα του έλεγα πως αν συνεχίσει έτσι δεν θα έχω πολύ υπομονή.Έκανε για εκείνη τη στιγμή τα πάντα για να με κρατήσει.Όντως βελτιώθηκε η κατάσταση δηλαδή βγαίναμε και μια φορά την εβδομάδα αλλά όχι παραπάνω..και τότε μου έλεγε για πλακα τωρα θα μου πεις και να χωρίσουμε και επειδή τον κοιταζα σοβαρή φρίκαρε και μου έλεγε δεν μιλάς σοβαρά τώρα!Και δεν ηξερε τι να πρωτοκάνει για να μου δείξει πόσο πολύ αισθάνετε πράγματα για μένα αληθινά και στεναχωριόταν όντως πολύ..Πάντα του λέω τι με ενοχλεί αλλα τωρα που δεν απαντάει και με διέγραψε κιόλας ανεξήγητα?:/ και δεν το καταλάβαινε με λόγια τελικά...(ποτέ δεν του έχω πεί να χωρίσουμε ή να το φέρω σε δίλλημα πχ θα βγαίνουμε ή χωριζουμε.Το θεωρώ σχημο..)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108274 από Geiaaaa στις 29 Αυγούστου 2012, 12:19μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Το μονο που εχεις να κανεις ειναι να ξαναμιλησετε τωρα ....ρωτα τον,, αν εγινε κατι ,,,γιατι σ συμπαιριφερεται ετσι.....και μετα αν τα ξεκαθαρισετε πες του πως θα ηθελες να βρισκεστε περισσοτερο μαζι γιατι ειστε σε σχεση και δεν γινετε να βρισκεστε μια φορα την εβδομαδα .....μετα πες εξαλλου τι προτειμας το παιχνιδι ή εμενα??....πιο πολυ ασχολειται με το παιχνιδι παρα με σενα ,πες και αυτο....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108275 από Mandragoriana στις 29 Αυγούστου 2012, 12:24μμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Δεν θέλω να κάνω παράπονα..νιώθω πως τον πιέζω αν και ποτε δεν μου εχει πει κατι τετοιο..και που θα τον βρω τωρα αφου δεν απανταει πουθενα?του είπα πως αν εγινε κατι να μου το πει και πως ανησυχω:/
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108276 από Geiaaaa στις 29 Αυγούστου 2012, 12:27μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Ναι αλλα πρεπει να μιλησετε ....δν ειναι συμπεριφορα αυτο ,να σε αφηνει ετσι....εγω ακομα πιστευω δεν τον ξερεις καλα τον χαρακτηρα του....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108277 από Mandragoriana στις 29 Αυγούστου 2012, 12:29μμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Και οταν είμαστε μαζι του λέω είδες?τι προτιμάς τελικά να βγαίνουμε ή να παίζεις? και μου λέει εννοειτε εσένα..αλλά μόλις πάει σπίτι ξεκινάει πάλι και ξέρει πως τον παει πισω στα μαθήματα και με στεναχωρει.Εχει και φίλους που παίζουν τα ίδια.Σε μια άκυρη συζητηση καταλαβα πως οταν τσαταρει αισθάνοται πως ειναι το ιδιο με το να βγει!αν ειναι δυνατον!και εμεις μιλαμε πολυ μεσω μνμτν..:/ πειτε και αλλεσ γνωμεσ!λετε να βαρεθηκε η να με παιζει η κατι τετοιο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108278 από Geiaaaa στις 29 Αυγούστου 2012, 12:35μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
δεν βαρεθηκε απλως ειναι πορομενοσ...εγω λεω μολισ σ πει αν εγινε κατι ,μη του μιλας για λιγο καιρο να δεις πως θα συμπαιριφερθει.....αν σε ρωτησει αν εχεις κατι πες πως δεν αντεχεις αυτην την κατασταση που προτιμα το ιντερνετ και τους παραταει ολουσ.....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #108279 από Mandragoriana στις 29 Αυγούστου 2012, 12:43μμ

Mandragoriana

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Μα τοσο εντονα επηρεαζει καποιον?δηαδη ισχυει οτι εχει εθιστει η δικαιολογω τον εαυτο μου?και γιατι ξαφνικα σε μια μερα σταματησε και να απανταει και με διεγραψε??Δεν βρισκω λογο να το κανει...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login