Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
O έρωτας παίρνει τα μυαλά εκείνων που έχουν και βάζει μυαλό σ' εκείνους που δεν έχουν. (Ντιντερό)
Τρίτη, 30 Απριλίου

Κοπέλα: Τι να κάνω;

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #109710 από Madison στις 17 Σεπτεμβρίου 2012, 4:45μμ

Madison

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2012
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Καλησπέρα παιδιά,

Τον τελευταίο καιρό και συγκεκριμένα τους τελευταίους 10 μήνες, βρίσκομαι σε πολύ δύσκολη θέση. Είμαι 16 χρονών και πέρυσι, 3η Γυμνασίου ήρθε μια νέα κοπέλα στο σχολείο μου, ίδιας ηλικίας αλλά σε άλλο τμήμα. Όπως καταλαβαίνετε, μου άρεσε πολύ, ίσως περισσότερο από οποιαδήποτε άλλο κορίτσι που έχω γνωρίσει. Πέρασε ένας χρόνος χωρίς να έχω κάνει τίποτα, παρά μόνο να την κοιτώ και να μην μπορώ με τίποτα να την πλησιάσω ή έστω να της μιλήσω. Έτσι πέρασε ένα αδρανές καλοκαίρι, περιμένοντας τη νέα σαιζόν.

Και μετά από τρεις μήνες, φτάνω στο σήμερα όπου έχει αρχίσει κι επίσημα η νέα σχολική χρονιά. Το ζήτημα και αλλαγή φέτος είναι πως είμαι στην ίδια τάξη μαζί της, στο διπλανό θρανίο, αλλά εξακολουθώ να μην μπορώ να βρω ένα τρόπο να της μιλήσω έστω. Μέσω παρέας είναι αδύνατο, είναι κάθε ώρα και στιγμή με την κολλητή της σε μια συγκεκριμένη περιοχή του προαυλίου που δεν συχνάζω... Τι προτείνετε να κάνω; Κάτι σαν πρώτο βήμα ας πούμε...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #109780 από Geiaaaa στις 18 Σεπτεμβρίου 2012, 2:03μμ

Geiaaaa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/7/2012
μηνύματα: 291 αποδεκτές 0
Να της μιλας οταν ειστε στην ταξη και χτυπαει κουδουνι για εξω ή μεσα...συνεχιστε να μιλατε οποτε βρισκεις ευκαιρια......να της μιλας "καλα" για να αρχιζει να καταλαβαινει πως μαλλον την θες...αυτο ειναι μια αρχη μετα απο καιρο φανταζομαι ξερεις τις επομενες κινησης.......επισης ζητα το κινητο της.....καλη επιτυχια :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111678 από sadgirl στις 25 Οκτωβρίου 2012, 7:14μμ

sadgirl

Εικονίδιο
μέλος από: 25/10/2012
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Εγώ λέω να της ανοίξεις συζήτησή για δάσκαλους μαθήματα και οτι άλλο σκεφτεις αφού σχολασετε. Μετά σε μια φάση θα σταματησεις να της μιλάς, θα την πιάσεις απο το χέρι και θα τη φιλησεις. Αυτο θα δείξει αν ενδιαφέρεται για σένα. Μετά απο αυτο μπορείς να της κάνεις κομπλιμεντο οτι παρασυρθηκες επειδή είναι πολύ ομορφη. Άμα της άρεσε θα γελάσει και θα προσπαθήσει να το κρύψει. Αυτά απο μένα. ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #111699 από 17χρονος στις 26 Οκτωβρίου 2012, 12:52μμ

17χρονος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/10/2012
μηνύματα: 156 αποδεκτές 0
Έγραψε:(sadgirl@25 Οκτωβρίου 2012)
Εγώ λέω να της ανοίξεις συζήτησή για δάσκαλους μαθήματα και οτι άλλο σκεφτεις αφού σχολασετε. Μετά σε μια φάση θα σταματησεις να της μιλάς, θα την πιάσεις απο το χέρι και θα τη φιλησεις. Αυτο θα δείξει αν ενδιαφέρεται για σένα. Μετά απο αυτο μπορείς να της κάνεις κομπλιμεντο οτι παρασυρθηκες επειδή είναι πολύ ομορφη. Άμα της άρεσε θα γελάσει και θα προσπαθήσει να το κρύψει. Αυτά απο μένα. ;)

Εντελως λαθος κινηση....δεν ξερεις αν αυτη σε θελει ..μπορει να φας σφαλιαρα ..μπορει να μην σ ξαναμιλησει κιολας....εγω λεω κανε αυτα που λεει o Geiaaaa
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116771 από ThResh στις 28 Ιανουαρίου 2013, 11:06μμ

ThResh

Εικονίδιο
μέλος από: 28/1/2013
μηνύματα: 79 αποδεκτές 0
ρωτα τι εχετε την επομενη ωρα,πες κανα αστειο,συνηθως υπαρχουν στις ταξεις παιδια που πετανε διαφορα,πετα κανενα και εσυ να φανεις πιο χαλαρος,εε αλλα μην το παρακανεις :) .
και θα δεις θα σε πλησιαζουν και απο μονες τους τα κοριτσια και στο τελος μπορει και αυτη :)

Ελπιζ ν βοηθησα ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #116814 από billys96 στις 29 Ιανουαρίου 2013, 10:42μμ

billys96

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/1/2013
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Φίλε καταρχήν πρέπει να λάβεις υπ όψην 2 πράγματα. Εμφάνιση (κύριο ρόλο έχει η εμφάνιση στην ηλικία μας) και το χαρακτήρα σου. Πώς τα πας από εμφάνιση;; Και από χαρακτήρα θα σου πρότεινα να ζητήσεις κανένα κινητό, να την κάνεις add στο facebook και διάφορα τέτοια. Αλλά καλύτερα άμα ντρέπεσαι να της μιλήσεις, μάθε πρώτα αν της αρέσεις και μετά ξεκίνησε. Μπορείς επίσης να πιάσεις την κολλιτή της και να της πεις τί τρέχει γιατί 99% παίζει να σε βοηθήσει. Καλή τύχη :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117380 από vasileios1 στις 12 Φεβρουαρίου 2013, 12:32μμ

vasileios1

μέλος από: 2/12/2012
μηνύματα: 42 αποδεκτές 0
Η sadgirl ειπε κατι σωστο αρχησε να μιλας για μαθηματα δλδ να εχετε σχετικα για διαφορα θεματα και αν μαλακωσεις μαζι της και εισαι πιο ανετος περνα στα πιο πρωσοπικά.Επισης δεν τι μαγκεσ της αρεσουν πχ αυτοι που κανουν μαλακιες στην ταξη ή οι ησυχοι
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login