Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Όποιος πίνει πολλά νερά, αυτά παθαίνει! ©kataouras,irc.ftou.gr
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Ερωτευμένος-δεν ξέρω τι να κάνω

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #114480 από greco32 στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 12:03μμ

greco32

Εικονίδιο
μέλος από: 16/12/2012
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Καλημέρα παιδιά!
Είμαι 16 στα 17 ετών και πάω 2α λυκείου. Σχέση δεν είχα ποτέ (γενικά δεν είχα ποτέ κοπέλα) αν και στο παρελθόν μου αρέσανε πολλές αλλά ποτέ δεν έκανα το βήμα.
Λοιπόν, αυτή την φορά η περιπτωσή μου είναι η εξής:
Μου αρέσει μία κοπέλα, με την οποία είμαστε στην ίδια τάξη στο σχολείο και στο ίδιο φροντηστήριο (άρα και στην ίδια ηλικία). Με αυτήν τον τελευταίο καιρό τα πάμε ολοένα και καλύτερα, και γενικά μιλάμε πολύ όταν είμαστε μαζί, αλλά και στο facebook που και που. Μάλιστα τον τελευταίο καιρό με ρωτάει να της πω ποια γουστάρω, (εγώ δεν τις λέω) και μου λέει πως θα κάνει ότι θέλω για να τις πω. Επίσης, δεν ξέρω γιατί αλλά στα διαλείμματα στο σχολείο και στο φροντ πολλές φορές έρχετε και με πειράζει (μου δίνει μπατσούλες, μου γράφει το χέρι και διάφορα τέτοια). Το μόνο κακό από όλη αυτήν την υπόθεση, είναι ότι την γουστάρει ένας άλλος, ο οποίος είναι πιο δημοφιλής, κοινωνικός, μούρη και γενικά ανώτερος από μένα σε όλα τα επίπεδα, και η άποψη που έχει η κοπέλα για αυτόν, έχω συμπεράνει ότι είναι η ίδια που έχει και για μένα. Ότι συζητάει και κάνει με μένα κάνει και με αυτόν. Εσάς ποια είναι η αποψή σας? Τι λέτε να κάνω? Μήπως να την ξέχασω? (αν και δύσκολο :/)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114481 από KwnstantinosS στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 12:13μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Ισως το κανει αυτο φιλικα και με τους 2...ή της αρεσετε και οι 2......μην την ξεγραφεις ακομα αφου σ αρεσει ......κανε καποια κινηση ,"παλεψε"....στειλε κανα μηνυμα ξερω γω για να μιλησετε καλυτερα και πιο ελευθερα αφου μ λες εισαι ντροπαλος.......κανε κινηση asap....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114482 από άσχετος στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 12:26μμ

άσχετος

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 27/2/2012
μηνύματα: 427 αποδεκτές 0
Μάλλον της αρέσετε και οι 2 αλλά μην τα παρατήσεις επειδή ο άλλος είναι κάτι(έτσι μπορεί να σου φαίνεται εσένα,αλλά μερικοί δεν τους πάνε καθόλου τέτοιους)... You gotta get up and TRY!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114485 από greco32 στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 12:50μμ

greco32

Εικονίδιο
μέλος από: 16/12/2012
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις σας! Βασικά, όσον αφορά τον άλλον, έχω παρατηρήσει ότι αυτός της κολλάει περισσοτέρο, εν αντιθέση με εμένα που αυτή μου κολλάει (γιατί εγώ είμαι ντροπαλός). Ευχαριστώ πάντως, περιμένω και άλλες απόψεις, που αν γίνετε να έχουν λίγο μεγαλύτερο βάθος :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114490 από Luscious στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 3:23μμ

Luscious

μέλος από: 24/11/2012
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Πάντως σκέψου και το ενδεχόμενο να σου κολλάει για να ζηλέψει ο άλλος.
Λέω ''σκέψου'' δηλαδή να το έχεις στο νου σου απλά.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114492 από Kathrine_R στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 3:46μμ

Kathrine_R

Εικονίδιο
μέλος από: 19/11/2012
μηνύματα: 111 αποδεκτές 0
πιστεύω πως τις αρέσετε και οι δύο ,συμφωνώ πως τύποι σαν αυτόν που λές τις περισότερες φορές είναι ψώνια και για αυτό και δεν τους πάει πολύς κόσμος...Μην τα παρατάς αφου σου δείχνει ενδιαφέρον (με πειράγματα,συζητήσεις κτλ).Κανόνισε να βγείτε έξω οι δυο σας έτσι θα καταλάβει πως και εσύ νοιώθεις κάτι για εκείνη .Δείξε το ενδιαφέρον σου ρώτισε την για τον εαυτό της και προσπάθησε να βρείς κοινά σας χαρακτηριστικά .Εσύ έχεις το αττού οτι είστε και στο ίδιο φροντηστήριο.
Κάτσε δίπλα της ή αν δεν γίνετε μπροστά ή πίσω της στο φροντ. και γενικά πρασπάθησε να μιλάτε συχνά .
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114512 από greco32 στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 9:17μμ

greco32

Εικονίδιο
μέλος από: 16/12/2012
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Πως να της το πω? Αν τις πεταξω ετσι στο ακυρο οτι την γουσταρω ειναι λυση?
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #114513 από eleka στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 9:25μμ

eleka

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 29/10/2012
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Στο άκυρο όχι θα σ έλεγα γιατι δεν ξέρεις πώς θα το πάρει...Πλησίασε την κι άλλο πρώτα..Ενδιαφέρσου γι'αυτήν και μάθε περισσότερα για την ίδια..Ρώτα κάποιον φίλο της (που ξέρεις οτι θα της το πει οτι τον/την ρώτησες) για να μάθεις κι άλλα...Γενικά πλησιασέ την..Πες της μια μέρα να γυρίσετε μαζι απο το φροντηστήριο, μόνοι σας και κάνε την κίνηση σου...σου μιλάω ως κόριτσι σχετικά με τον άλλον...Λες οτι σε εσενα κολλαει πιο πολυ...Αρα μπορει οντως να της αρεσετε και οι δυο και εχει αρχισει να αποφασιζει ποιος την ενδιαφερει ...Γνώμη μου?Κανε την κίνηση σου...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114516 από KwnstantinosS στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 9:42μμ

KwnstantinosS

banned
μέλος από: 27/11/2012
μηνύματα: 353 αποδεκτές 0
Πρεπει να προετοιμασεις το εδαφος πρωτα......στειλε κανενα μηνυμα ,αν και ειστε ολι μερα μαζι.......ενδιαφερσου για αυτην .....μιληστε ξερω γω για ερωτικα ,τι χαρακτηρες προτιμα ,κτλ κτλ.......και μια μερα μετα απο λιγο καιρο ,με καταλληλες συνθηκες,ρωτα την αν θα ηθελε να ειστε μαζι....
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #114517 από greco32 στις 16 Δεκεμβρίου 2012, 9:48μμ

greco32

Εικονίδιο
μέλος από: 16/12/2012
μηνύματα: 18 αποδεκτές 0
Μάλιστα, μάλιστα...σας ευχαριστώ πολύ, βοηθήσατε όλοι με τις απόψεις σας! Δυσκολεύτηκα να δώσω την 'αποδεκτή' γιατί όλοι είπατε χρήσιμα πράματα! Θα σας ενημερώσω στο πάλι στο ίδιο θέμα όταν έχω εξελίξεις (είτε θετικές, είτε αρνητικές )
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login