Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν έχεις πεθάνει ακόμα.
Σάββατο, 27 Απριλίου

φημες κ συμαθητες

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #117567 από aglina στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 4:45μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Γεια σας!
Εδω κ 1-2 βδομαδες εχω πολλα νευρα. Τα ποια προερχονται απο τους ητες μου. Πιο αναλιτηκα στην εκτη δημοτηκο τσακοθηκα με την κοπελα που εκανα παρεα μεχρι τοτε. Με το που αρχησε το γυμνασιο κ καθε μια βρηκε καινουρια παρεα. Με την καπελα κ την παρεα την ειμαστε στο ιδιο τμημα ενω η δικια μου παρεα ειναι σε αλλο τμημα. Τωρα παω 3 γυμνασιου κ τα πραγματα ειναι στην ιδια κατασταση. Φετος εχει ακουστει οτι μου αρεσει ενα παιδι απο το τμημα μου αλλα αυτο δεν ισχιει. Ετσι εβαλα μια φιλη μου να κανει λιγο παρεα με ενα φιλο του αγοριου (επιδη ο φιλος του παει στο ιδιο φροντιστιριο με την φιλη μου) μηπως κ της πει τιποτα.
Μια μερα ο φιλος του πηγε την συζιτηση προς το θεμα μου. Απο οτι εμαθα την φημη δηλαδη αυτος που την ξεκινησε ειναι η κοπελα που εκανα τοσο χρονια παρεα (αυτη που τσακοθηκα στην εκτη). Τοσο καιρο που δεν ακουγα τοσα σχολια δεν με ενοχλουσε τοσο πολυ. Αλλα την τελευτε βδομαδα τα πραγματα παραεγιναν. Την τεταρτη στο μαθημα της γυμναστικης επειδη εβρεχε μπηκαμε μεσα σε μια αδια εθουσα κ θα κανεμε παραδοσιακο χωρο. Τοτε αρχησε να μας βαζει σε θεσεις. Σε καποια στηγμη εβαλε 2ψηλα αγορια κ ενας απο τους δυο ηταν κ το αγορι. Η γυμναστρια ηθελε ενα ψηλο καριτσι για να μπει αναμεσα τους κ επειδη στην ταξη ειναι η ψηλοτερη απο τα κοριτσια εβαλε εμενα. Με που ειπε το ονομα μου αρχησαν τα γελακια, σχολια, τα ψυθιριτα. Προς το τελος την ωρας θα μας εδηχνε ενα αποκριατικο χωρο. Σε αυτο το χωρο χωριζονται σε ζευγαρια (ανδ-γυν) κ χωρεουν βαλς. Η ιδιετεροτητα ειναι οτι υπαρχει μια γυναικα λιγοτερη. Ο ανδρας που μενει τελευτεος χωρευει με μια σκουπα. Με εβαλε με το αγορι (αλλα γελακια τοτε). Μολις ακουσε οτι θα ειναι μαζι μου αρχησε να την λεει πως του αρεσει πολυ το σκουπισμα κ να παρει την σκουπα αλλα η γυμναστρια του ειπε οχι. Τοτε το κοριτσι απο το διπλανο ζευγαρι(ειναι φιλοι) πηγε στο αυτη του (για να μην ακουσω) κ του ειπε οτι "αυτο θελει να το δει οχι να σκουπιζει". Χωραψαμε λιγα δευτερολεπτα κ μετα χτηπησε το κουδουνι. Μετα απο 2ημαρες την παρασκευη ειχαμε παλι γυμναστικη κ ξαναπηγαμε να χωρψουμε παραδοσιακους χωρους. Παλι εβαλε 2ψηλα αγορια κ ο ενας ηταν αυτος κ παλι με εβαλε διπλα του. Αυτη την φορα τα γελακια, τα σχολια, οι μορφασμοι ηταν περισοτεροι. Αφου τους καταλαβε η γυμναστρια κ εκανε μια παρατηριση (προς ολους). Αυτα συνεχιζοντουσαν σε ολη την ωρα. Σε καποια στιγμη απο αλαξαμε θεσεις πηγα διπλα σε μια κοπελα. Ηξερε οτι ημουν διπλα της κ την ακουω να λεει "ωρε κ χθες κ συμερα" πετεγετε ενας κ της λεει"προχθες" κ απανταει "αα ναι". Εγω δεν κανω καθολου παρεα με τα παιδια του τμηματος μου. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει αυτη η κοπελα? γιατι την πιστευουν αφου απο τοτε λεμε μονν τα τιπικα κ αν? τι να κανω για να σταματισουν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117593 από giorgosalani στις 17 Φεβρουαρίου 2013, 10:19μμ

giorgosalani

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 16/2/2013
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω να τους αφήσεις να λένε. Κάποια στιγμή θα σταματήσουν. Μέχρι τότε υπομονή
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117611 από anastasiaG στις 18 Φεβρουαρίου 2013, 2:13μμ

anastasiaG

Εικονίδιο
μέλος από: 15/2/2013
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Μην αφήνεις άλλους να ξεκαθαρίζουν τη κατάσταση για σένα. Μπορούσες να βρεις αυτό το παιδί σε μια στιγμή χαλαρή και να του πεις. Κοίτα μπορεί να άκουσες κάτι για μένα και για σένα αλλά δεν τρέχει απολύτως τίποτα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117612 από aglina στις 18 Φεβρουαρίου 2013, 2:32μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Έγραψε:(anastasiaG@18 Φεβρουαρίου 2013)
Μην αφήνεις άλλους να ξεκαθαρίζουν τη κατάσταση για σένα. Μπορούσες να βρεις αυτό το παιδί σε μια στιγμή χαλαρή και να του πεις. Κοίτα μπορεί να άκουσες κάτι για μένα και για σένα αλλά δεν τρέχει απολύτως τίποτα

Την κοπελα την εβαλα για να καταλαβω απο πριν βγηκαν για να ξεκαθαρισουν λιγο τα πραγματα (τελικα δεν εγινε). Κια εγω αυτο σκευτομαι να παω να τον πιασω κ να του μιλησω αλλα κωλωνω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117718 από aglina στις 20 Φεβρουαρίου 2013, 8:11μμ

aglina

Εικονίδιο
μέλος από: 7/12/2012
μηνύματα: 667 αποδεκτές 0
Τελικα πηγα κ ειπα στην γυμναστρια να μην με ξαναβαλει (γενικα σε οτι κανουμε στη γυμναστικη) κοντα με αυτο. Η γυμναστρια ειναι απο τα πολυ συμπαθιτικια. Γενικα λιγοι καθηγιτες υπαρχουν σαν αυτη. Αυτη μου ειπε οτι δεν πρεπει να καθομαι κ να στεναχοριεμαι για αυτο κ ιδικα αφου δεν ισχιει. Ακομα μου ειπε οτι θα κανουμαι κ μια συζιτιση (κανουμαι μερικες φορες) πανω σε αυτο το θεμα χωρις να πει ονοματα για να ακουσει τις αποψεις μας αλλα εγω δεν θελω. Θελω να πιασω κ το αγορει αλλα δεν μπορω.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login