Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δύο πράγματα δεν πρέπει να πιστεύεις ποτέ: το πάντοτε των ερωτευμένων και το ποτέ των μεθυσμένων.
Σάββατο, 11 Μαΐου

Δεν σταματάν οι σκέψεις

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #117915 από zakfou στις 23 Φεβρουαρίου 2013, 8:53μμ

zakfou

Εικονίδιο
μέλος από: 20/2/2013
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
Έχουμε πόλυ θέμα να πούμε!
Συνέχεια έχω σκέψεις δεν σταματάν με τίποτα
και αυτές οι σκέψεις μου χαλάν το είναι μου
γιατί σκέφτομαι οτι σκέφτομαι σαν γυναίκα και τρελένομαι!
Σκέφτομαι κάποιες φάσεις από παλία και λεω μέσα μου,αυτά τα κάνουν τα κορίτσια και οι γυναίκες γιατί τα έκανα και εγώ?
Δεν ξέρω τι παίζει!
Μαρέσουν οι κοπέλες και θέλω να ειμαι δυνατός άντρας αλλά γιατί κανω αυτά και σκέφτομαι έτσι?
Τι παίζει ρε παιδιά! παρακαλώ βοήθεια...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117916 από zakfou στις 23 Φεβρουαρίου 2013, 8:58μμ

zakfou

Εικονίδιο
μέλος από: 20/2/2013
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
επίσης είμουν κάπως διαφορετικός από τους άλλους μικρός και σιγά σιγά μου ρχονται όλλα στο μυαλό
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #117919 από Gray στις 23 Φεβρουαρίου 2013, 9:14μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

πρεπει να αποβαλλεις αυτον τον ψυχαναγκασμο .. αυτο χαλαει το ειναι σου , το οτι αφηνεις τις "σκεψεις" να "επιβληθουν" στην ψυχοσυνθεση σου . Πρωτα απ'ολα , το τι κανουμε και το τι "ΚΑΝΑ-ΜΕ" δεν θα πρεπει να μας επιρεαζει το "Μελλον" . Ολες αυτες οι πραξεις ειναι μαθηματα , απο τα οποια θα πρεπει να μαθαινουμε πραγματα οπως " Τον εαυτο μας , λαθη μας κ.α. " Σιγουρα εχουμε ολοι κανει πραγματα που δεν θα θελαμε να κανουμε , αυτο δεν σημαινει πως θα πρεπει να τα κουβαλαμε εφορου ζωης .

οπως καταλαβες , μιλαω αοριστα , διοτι δεν ξερω ακριβως πιο ειναι το προβλημα σου , αν θες να σε βοηθησω ειτε εγω ειτε καποιος αλλος , ισως θα ηταν καλο να μας ελεγες καποια πραγματα παραπανω ...

Οσον αφορα τις φρασεις " Τα κανουν τα κοριτσια " και " θελω να ειμαι δυνατος ανδρας " αυτα μου ακουγονται απλα στερεοτυπα , Τι θα πει δυνατος ανδρας? ... τι ειδους ταμπελα ειναι αυτη και "ποιοι" την εχουν? διοτι αν μιλας για "Σεξουαλικοτητα" υπαρχουν πολλοι δυνατοι ανδρες και πιστεψε με δεν ειναι ολοι ετσι οπως τους "νομιζεις" εσυ , οπoτε αυτη θα ελεγα προσωπικα πως ειναι μια αυθερετη γενικευση .

Τελος , θα πρεπει να καταλαβεις πως δεν πρεπει να αγχονεσαι για τετοια πραγματα , πρεπει να αντιμετωπιζεις τα πραγματα χωρις φοβιες .. κατι δυσκολο αλλα , ειναι η λυση ...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #117920 από zakfou στις 23 Φεβρουαρίου 2013, 9:21μμ

zakfou

Εικονίδιο
μέλος από: 20/2/2013
μηνύματα: 23 αποδεκτές 0
Φιλε μου δν ξερω γιατι σκεφτομαι ετσι! δν σκεφτομαι πλεον τα παλια αλλα μου ρχονται στο μυαλο!
Ρεεε συ ακριβως αυτο που ειπες ακριβως
με κανουν κουμαντο οι σκεψεις και δν μπορω να τις διοξω ειμαι 19 χροννων και παντα ιταν αυτες μπροστα μου ! πως μπορω να τις διοξω΄?
γιατι λεω κατι και μετα γινετε ακριβως το αντι8ετο δν μπορω να καταλαβω τι παιζει!
να σου πω παραδείγματα! νιωθω οτι με επιρεαζει πολυ το φασε βοοκ ! κα8ε φορα που γινετε κατι το σκεφτομαι ολη την ωρα χωρις να φευγει ! εχω κλαψει για κοπελα εχω πονεσει και σκεφτομαι τωρα αυτα πως γινετε αυτο΄?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118024 από Gray στις 26 Φεβρουαρίου 2013, 2:19μμ

Gray

Εικονίδιο
μέλος από: 29/4/2011
μηνύματα: 464 αποδεκτές 0
Ωραια , λοιπον . Η αληθεις ειναι πως ειναι δυσκολο να κουμανταρεις τα συναισθηματα σου και τις σκεψεις που σε κυριευουν . Θα σου πω ομως μερικα λογια . Ειναι γεγονος πως ολοι μας , εγω , εσυ ... εχουμε καποια ψυχικα προβληματα που μπορει να επιρεαζουν την συμπεριφορα , η εστω τον τροπο σκεψης και λειτουργιας μας. Το πως αντιμετωπιζουμε τα προβληματα μας ? αν αυτο ρωτας , υπαρχουν σταδια που πρεπει να περασεις , ο αντιπαλος στα σταδια αυτα εισαι εσυ και η "Αρνηση" σου .

Τα σταδια ειναι απλα να τα λες , δυσκολο να τα πραττεις . Πρωτα απολλα πρεπει να υπαρχει κατανοηση και επιγνωση του "Τι σε προβληματιζει , τι σε επιρεαζει , Τι συμβαινει" αυτο ειναι δυσκολο να το κατανοησεις απο μονος σου , και ενας κοινωνικος λειτουργος η ψυχολογος θα μπορεσει να σε βοηθησει . Επειτα επεται η αποδοχη του προβληματος . Το να παραδεχτεις οτι "Ναι , εχω το ταδε προβλημα και πρεπει να το αντιμετωπισω " αυτο ειναι το πιο δυσκολο σημειο διοτι πολλες φορες ασυνείδητα, ακυρονουμε πολλα πραγματα ( Αρνηση ) . Η τα απλουστευουμε (πχ. α οκ , αυτο εγινε , για αυτον τον λογο...) . Η επιλυση βρισκεται πολυ μακρια ...

Εγω θα σου ελεγα να κοολαρεις λιγο . Το να εισαι ευαισθητος (κλαμα για κοπελα) δεν σημαινει (για να το συνδεσω με το πρωτο ποστ) οτι λειτουργεις σαν κοπελα η το οτι εισαι λιγοτερο δυνατος ανδρας... Μαλακιες του κωλου ειναι αυτα . Ευαισθητος σημαινει οτι οι αυσθησεις σου ειναι "Ευ" οτι ειναι στην καλυτερη τους κατασταση οπως θα ελεγε και ο Αριστοτελης...

Οσο για το Facebook , τα πραγματα αποκτουν νοημα και αξια , οταν τους την δινουμε ... Δεν μπορω να σε βοηθησω πολυ αν δεν μου πεις καποια πραγματα παραπανω ... τι σε προβληματιζει , απλα το οτι σε "ενδιαφερει πολυ το facebook" ... το οτι εχεις "κλαψει για κοπελα" τι? το οτι εισαι 19? ...

πρεπει να πεις καποια πραγματα παραπανω , για να καταλαβω και εγω "πως" να σε βοηθησω ... Διοτι οι απαντησεις μου ειναι πολυ "Γενικες"
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118026 από θεοφιλος στις 26 Φεβρουαρίου 2013, 2:54μμ

θεοφιλος

banned
μέλος από: 11/11/2012
μηνύματα: 48 αποδεκτές 0
παιζει και το αλλο να εισαι μπαι και να πηγαινεις κοντρα σε αυτο π εισαι..... και σ ερχονται η σκεψεις π 8ελεις στο μυαλο αλλα με τν λογικη δν σ αρεσε γτ η λογικι ειναι να μν σ αρεσουν τ αγορια πχ αν παθαινεις αυτο η οτι νιωθεις γυναικα..... οποτε εσυ κοντραρεις τον ιδιο σ τν εαυτο επειδι πας με τν λογικι αμα αποδεχτεις οτι εισαι ναι να φαιρεσαι λιγο σαν γυναικα δν θα σε πειραζουν η σκεψεις... τωρα αν παμε στο μεταφυσικο πιστευεις οτι καποιος κοντραρει τν εαυτο σ η οτι καποιοσ αλλος διαζειριζεται τ σκεψει σ τραβα σε εναν παππα.... παντως και εμενα μ ερχονται μερικες σκεψεις στο μυαλο μερικες φορες τ σταματω και μερικες δν μπορω αλλα δν τ σκευτομαι δν δινω σημασια ουτε ανχονομαι και περναει αμεσως
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118043 από conmarap στις 27 Φεβρουαρίου 2013, 3:56πμ

conmarap

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 19/9/2010
μηνύματα: 55 αποδεκτές 0
Φιλαράκι, τι ακριβώς σκεφτόσουν ή έκανες παλιά που σε κάνουν να σκέφτεσαι έτσι; Γενικά να ξέρεις πως όλα τα αγόρια περνούν από αυτή τη φάση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login