Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μεγάλες στιγμές της αρχαιότητας: Λάκης Παπαδόπουλος – Δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες "Με πολjήσαν παραμύθια θα τα βρώ μπαστούνια δήθιν, παραλjίγου να πιστέψου τουν κουμπάρου τουν ξιφτίλα"
Παρασκευή, 3 Μαΐου

ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #118805 από putserman στις 19 Μαρτίου 2013, 10:23μμ

putserman

Εικονίδιο
μέλος από: 1/12/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
Καλησπερα σασ παιδια δεν ξερω αν ειναι η σωστη τοποθεσια γιαυτο το τοπικ αλλα θελω να αναφερθω καπου εχει καιρο που με απασχολει.

Λοιπον οι γονεις μου ειναι και οι 2 σπιτι η μητερα ανεργη και ο πατερας δουλευει απο σπιτι εχει εταιρεια στο Ιντερνετ. Οποσ καταλαβεναιτε ο πατερασ μου εργαζεται περισσοτερο με Αμερικανους που δηλαδη ξενυχταει καθε μερα λογω διαφορας ωρας. Η σημερινη κατασταση τησ Ελλαδας και τησ Κυπρου (πατριδα του πατερα μου) του καταβαλλει πολυ αγχος οπωσ και η εργασια του σε μεγαλο βαθμο βρισκεται σε οχι πολυ μεγαλη ηλικια γυρω στα 50 επιπλεον καπνιζει , εχει μια καθιστικη ζωη λογω εργασιας και αρχιζω να ανυσηχω για την υγεια του , πολλα ακουγωνται, του προτεινω ναα ερχεται γυμναστηριο μαζι μου αλλα δυστυχωσ τα ωραρια μας δεν συμβαδιζουν εγω τρεχω ολη μερα με φροντηστιρια και διαβασματα .. Πριν απο λιγο η μητερα μου τον πιεσε για μια εκρεμοτητα που επρεπε να κανει και γενικα του το λεει εδω και λιγεσ μερες ηταν η αφορμη και ξεσπασε και αρχισε να κλεει και να λεει πωσ τον καταπιεζουμε.. Δεν αντιλεγω δεν εχω κανενα παραπονο απο τουσ γονεισ μου αλλα ανυσηχω για την υγεια του..

Τι να κανω?

Σασ ευχαριστω Συγνωμη για το μεγαλο ποστ.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118841 από putserman στις 20 Μαρτίου 2013, 10:05μμ

putserman

Εικονίδιο
μέλος από: 1/12/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
κανενας?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118843 από pantelis20 στις 21 Μαρτίου 2013, 12:02πμ

pantelis20

Εικονίδιο
μέλος από: 9/4/2010
μηνύματα: 648 αποδεκτές 0
Δύσκολη περίπτωση φίλε.
Οι γονείς δύσκολα ακούνε και πόσο μάλλον ο πατέρας σου που θα πιέζεται λόγω δουλειάς θα είναι μονίμως κουρασμένος λόγω διαφορετικών ωραρίων κτλ

Ξεκίνα από τα πιο απλά.
Το γυμναστήριο έχει στάνταρ ωράρια. Πρότεινε του περπάτημα και αργότερα τρέξιμο που μπορεί να το κάνει όποια ώρα τον βολεύει (πρωί βράδυ...)

Επίσης πες στη μητέρα σου να βελτιώσει το μενού ώστε να έχει πιο πολλά όσπρια, σαλάτες φρούτα καθώς όταν καθόμαστε όλη την ημέρα και πόσο μάλλον στον υπολογιστή χρειαζόμαστε τουλάχιστον σωστή διατροφή.

Είναι δύσκολο πάντως αν ο άλλος έχει δύσκολο ωράριο στη δουλειά του και δουλειά που τον εξαντλεί πνευματικά.

Δε παίζει να βγει σύνταξη ή να αλλάξει ελαφρώς ωράριο;
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118865 από putserman στις 21 Μαρτίου 2013, 7:05μμ

putserman

Εικονίδιο
μέλος από: 1/12/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
ευχαριστω φιλε δεν προκειτε να παει απο μονος του για περπατημα μονο αν παει γυμναστηριο θα περπαταει αν δεν φυγει απο το σπιτι και να αρχισει κατι λογω τηλεφωνηματων θα γυριζει πισω στον υπολογιστη... το μενου το εχει αναλαβει η μητερα μου εδω και λιγο καιρο τρωει αρκετα οσπρια οσο για συνταξη δεν νομιζω..ωραριο πολυ δυσκολα
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118919 από putserman στις 23 Μαρτίου 2013, 9:38πμ

putserman

Εικονίδιο
μέλος από: 1/12/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
κατι αλλο?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118920 από lightsun στις 23 Μαρτίου 2013, 10:01πμ

lightsun

Εικονίδιο
μέλος από: 6/2/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Εσύ ότι περνούσε από το χέρι σου το έκανες και μπράβο σου! Από 'κει και πέρα πρέπει να καταλάβει μόνος του ότι είναι σημαντικό να δραστηριοποιηθεί.
Εσύ απλά προσπάθησε άλλη μια φορά να του μιλήσεις τονίζοντας πόσο πολύ ανησυχείς για εκείνον. Κάτι άλλο όμως δεν μπορείτε να κάνετε εσύ και η μητέρα σου. Αν δεν θέλει να το καταλάβει ο ίδιος δεν γίνεται τίποτα. Δυστυχώς έτσι είναι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118927 από putserman στις 23 Μαρτίου 2013, 7:54μμ

putserman

Εικονίδιο
μέλος από: 1/12/2011
μηνύματα: 30 αποδεκτές 0
το καταλαβαινει και ξερει πωσ πρεπει να αρχισει να δραστηροποιειται αλλα δεν εχει κινιτρο..το καλοκαιρι επειδη συμβαδιζαν τα ωραρια μας ερχοταν μαζι μου εγω τωρα παο αργα το βραδυ ενω ο πατερας μου δεν μπορει να ερθει μαζι μου
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #118933 από lightsun στις 23 Μαρτίου 2013, 8:56μμ

lightsun

Εικονίδιο
μέλος από: 6/2/2013
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Ωραία χαίρομαι που το καταλαβαίνει.
Αφού δεν μπορεί να έρχεται μαζί σου να ψάξει να βρει άλλη παρέα. Σίγουρα είναι δύσκολο να βρει λόγω ωραρίων αλλά ας το ψάξει αφού δεν πρόκειται όπως λες να πάει μόνος του. Έστω και για λίγη ώρα.
Για περπάτημα κάποιον θα μπορέσει να βρει που να είναι διαθέσιμος πιστεύω. Όπως π.χ. να πήγαιναν μαζί με την μητέρα σου να περπατήσουν...
Εύχομαι να βρεθεί σύντομα κάποια λύση :-)   
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login