Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Φτύσε καλλιτεχνικά
Η άσπρη σοκολάτα υπάρχει για να λερώνονται και τα μαύρα παιδάκια.
Τρίτη, 21 Μαΐου

Φιλοι? μαλιστα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #125900 από paranoikos στις 13 Μαρτίου 2014, 4:35μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
Γεια σας παιδια :) λοιπον , ειμαι 17 χρονων και στο σχολειο αλλα και γενικοτερα την παρεα την κανω με αλλα 2 παιδια τους ''κολλητους μου'' , ας παρουμε υποθετικα οτι τα ονοματα τους ειναι ανταλκιδας και παρμενιωνας (οτι να'ναι παλι ιστορια καναμε σημερα) λοιπον, ο με τον ανταλκιδα, κανω πολυ παρεα, ταιριαζουμε σε ολα και περναμε γαματα οταν ειαμστε μαζι και εχουμε και αρκετες κοινες εμπειριες, απο την αλλη ο παρμ , ειναι φιλος με τον αλλο και μεσω αυτου αναγκαζομαι να ακνω και εγω παρεα μαζι του, απλα διακρινω με ανταγωνιστικη σταση απο αυτον , για παραδειγμα , ειμαστε και οι 3 σε ενα συγκροτημα , εγω ο τραγουδιστης , ο παρμ , ο κιθαριστας και ο ανταλκιδας ειναι ντραμερ, ο παρμ , προσπαθει παντα να τραγουδαει αυτος κομματια ενω αυτη υποτιθεται οτι ειναι η δουλεια ΜΟΥ και γενικοτερα δεν τον παω οσο τον αλλο , αλλα δεν λεω τιποτα, προσφατα με ενοχλησε πολυ το γεγονος οτι εκεινος , αρχισε να φλερταρει με μια κοπελα και επειδη δεν ειχε εμπειριες ρωτουσε εμενα για να του λεω τι να της λεει και να τα φτιαξουνε, αφου τα εφτιαξαν , γνωρησα μια φιλη της κοπελας του και τα εφτιαξα και εγω μαζι της . παμε στο ψητο τωρα, οταν ειμαστε και οι 4 μαζι ( ο παρμενιον με την κοπελα του και εγω με την δικια μου) , προσπαθει να με μειωσει παντα πετωντας σχολια κυριως για την εμφανηση μου , αν και ειμαι κατα πολυ πιο εμφανησιμος απο αυτον , και εγω μονο απο ευγενια δεν του ανταποδιδω τιποτα απο αυτα , αλλα δεν γουσταρω να με μειωνει μπροστα στην κοπελα μου , επισης να σημειωθει οτι η δικια του μου πεταει κατι σποντες του στιλ , ελα ρε ταδε ομορφε , και για πλακα καβλας εισαι και τα σχετικα .

Οπως και να εχει δεν την παλευω αλλο αυτη την κατασταση , γιατι μου δημιουργει μια αρνητικη ενεργεια ,ε νω εγω τονε χω βοηθησει σε τοσα. Ο ανταλκιδας, φεναται να προτημα εμενα καθως αρκετες φορες που ειχε θεση για ενα ατομο να παει καπου , ειπε σε μενα και μαλιστα μου ειπε να μην το αναφερω στον αλλο , γιατι μαλλον εχει καποιο κομπλεξ. επισης αν καμια φορα τυχει και λυπει ο παρμενιονας περναμε πολυ ωραια με τν αλλο και ειμαστε πιο κολλητοι πως να σας το εξηγησω... τι να κανω για να λυσω αυτη την κατασταση? εχετε καμια ιδεα?
προφίλάλλα...˵quote˶
5
Μήνυμα #125902 από nonaki στις 13 Μαρτίου 2014, 6:27μμ

nonaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/3/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Εγω προσωπικα επειδη εχω βρεθει σ'αυτην την κατασταση προτεινω να τον πιασεις και να μιλησετε.Στα ισα με ενοχλει αυτο! Γιατι το κανεις;Επειδη ασχολουμαι με την ψυχολογια και την νευροψυχολογια γιατι θα ηθελα να περασω εκει υπαρχουν ανθρωποι οι οποιοι φερονται ετσι απο αντιδραση και αλλοι οι οποιοι το κανουν και δεν το καταλαβαινουν καν.
Μπορει οντως να μην το καταλαβαινει. Μιλησε του και αν νιωθεις ασχημα ως προς την κοπελα σου μπορεις να της εξηγησεις ποσο σε ενοχλει αυτη και να σου πει κι αυτη την γνωμη της.αυτα απο εμενα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125904 από paranoikos στις 13 Μαρτίου 2014, 8:01μμ

paranoikos

Εικονίδιο
μέλος από: 6/8/2012
μηνύματα: 206 αποδεκτές 0
ευχαριστω πολυ φιλε
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #125907 από nonaki στις 13 Μαρτίου 2014, 10:30μμ

nonaki

Εικονίδιο
μέλος από: 12/3/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
φίλη!!! ελπίζω να βοηθησα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login