Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δευτέρα, 29 Απριλίου

Δεν εχω φιλους

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #126221 από warriorsagrinio στις 01 Απριλίου 2014, 7:59μμ

warriorsagrinio

Εικονίδιο
μέλος από: 29/12/2013
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Γεια σας μελη του ftou παω 1 λυκειου και δεν εχω παει ουτε μια φορα για καφε με φιλους σε παρτυ η σε κλαμπ. Στο σχολειο εχω πολλους φιλους κανουμε παρεα μαλακιες στο μαθημα στα διαλειματα τα γνωστα που κανουνε ολοι αλλα μονο στο σχολειο εξω απο το σχολειο δεν βρισκομαστε και τωρα πλησιαζει και καλοκαιρι και με σκεφτομαι ολη μερα στο σπιτι οπως περισι και τρελενομαι. Μηπως εχετε να μου προτεινετε καπιους τροπους να γινω πιο κοινωνικος να αρχισω να κανω φιλους και παραπερα απο το σχολειο δηλαδη να βρισκομαστε τα απογευματα για κανα καφε καμια μπαλιτσα και πολλα αλλα εφχαριστω καθε απαντηση θα ειναι αποδεκτη
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #126224 από pi8hkos97 στις 01 Απριλίου 2014, 8:22μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φίλε καταρχάς και εγώ έχω αυτό το θέμα μόνο που έχω βγει καμιά 10αρια φορές μη φανταστείς. Καταρχάς αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αρχίσεις να δυκτιώνεσαι με ΟΛΟΥΣ να μιλάς όσο περισσότερο μπορείς για κάποιο θέμα, να συμμετέχεις στα κοινά και όλα τα σχετικά. Επίσης μπορείς να πεις στον πιο στενό σου φίλο από αυτούς που μιλάτε στο σχολείο να πάτε για κανα καφέ, σινεμά ή τέλος πάντον κάτι τέτοιο και στη συννέχεια το κάνεις και με άλλους (μπορεί αρχικά να σου φαίνεται δύσκολο αλλά μετά θα δεις ότι δεν είναι τίποτα). Επίσης καλό θα ήταν αν η συμπεριφορά σου "πάσχει" κάπου να το δεις και να το διορθώσεις, καθώς κάτι τέτοιο ίσως απωθεί τα άλλα άτομα. Και εγώ την είχα πατήσει έτσι αλλά για πολλά χρόνια έκανα μαλακίες και δυσκολεύτηκα αρκετά στο θέμα αυτό. Τέλος πάντων δεν είναι κάτι δύσκολο μπορεί οι συγκοιρίες αυτήν την περίοδο να είναι έτσι αλλά του χρόνου π.χ. να έχεις 20 φίλους δηλαδή δεν σημαίνει ότι είναι κάτι μόνιμο μάλλον είναι απλά μια φάση.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #126243 από youbestfriend στις 02 Απριλίου 2014, 4:22μμ

youbestfriend

Εικονίδιο
μέλος από: 2/4/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Κοίτα.Πρώτον να είσαι ο εαυτός σου και να μην αλλάξεις για να μπεις σε κάποια παρέα ή απλά για να σε κάνει κάποιος παρέα.
Έχεις Facebook ή Twitter αυτά είναι τα βασικά εργαλεία άμα θέλεις να έχεις κάποιους πιο στενά δηλαδή να μην κάθεσαι σε αυτή την ηλικία γιατί μετά θα το σκέφτεσαι και θα στεναχωριέσαι .Πάρε πρωτοβουλίες και μπορείς ακόμα να προτείνεις και διάφορα π.χ μάγκες πάμε για κανά καφεδάκι,σινεμά,μπάλα κ.τ.λ και κάνε και αυτά που σου είπε ο @pi8hkos97 και θα γίνεις και γ@μώ τα παιδιά! :) Δικιά μου γνώμη
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login