Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής (παλιό μήνυμα στα λεωφορεία)
Τρίτη, 21 Μαΐου

το σκυλάκι μου :(...

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128567 από baby97 στις 29 Ιουνίου 2014, 1:48μμ

baby97

banned
μέλος από: 4/4/2014
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Πραγματικά δεν ξερω σε ποιο θέμα έπρεπε να γραψω αυτό το ποστ..το έγραψα στο κλάψιμο γιατι πραγματικά αυτές τις μέρες δεν κανω κ τιποτα άλλο παρά να κλαίω... Την προηγούμενη Κυριακή αποφασίσαμε με τον αδερφό μου να αγοράσουμε το σκυλί που τόσο θέλαμε κ οι δύο.... Χαρα γέλια τα συναισθήματα μεικτά. Μέσα σε λίγες ώρες δέθηκα μαζι του το αγαπούσα λες κ ηταν ζωη μου. Ενα κουταβάκι μόλις 2,5 μηνών. Το λατρέψαμε όλοι οχι μόνο   γιατι ηταν μικρό κ πανέμορφο αλλα ηταν κ πανέξυπνο... Δώσαμε αρκετα χρήματα για να το αποκτήσουμε αλλα άξιζε!για να μην τα πολυλογώ το σκυλάκι το πήραμε άρρωστο :-( είχε τυφο κ σχεδόν ολα τα κουτάβια πεθαί
νουν από αυτό.... Αρχίσαμε εγκαίρως θεραπεία αλλα το μικρό μου δεν άντεξε... Όλοι πλέον είμαστε τόσο χάλια..Δεν εχω αλλα δάκρυα για να κλάψω,εχω στερέψει... Πότε το πήραμε πότε το χάσαμε ουτε που το κατάλαβα... Μερικές φορές νοιώθω τύψεις αλλα μετά σκεφτομαι πως κάναμε τα παντα για να το σώσουμε :-( τωρα ειναι το θέμα... Ο τύπος που μας το πούλησε ειπε να συναντηθούμε για να δούμε τι θα γίνει,δεν μπορει να εξαφανιστεί εφόσον εχουμε κρατήσει ακομα κ τις πινακίδες του αυτοκινήτου του. Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα χρήματα εγω ήθελα το σκυλάκι μου... Εχω ξενερώσει την ζωη μου κ δεν ξερω τι να κανω...από την μια θελω να παρω κάποιο άλλο μήπως κ ξεχαστώ μα ολα θυμίζουν αυτό κ επιπλέον ειναι κ αυτό που θα φοβάμαι παντα μήπως ειναι άρρωστο... Δεν εχω τιποτα να ρωτήσω εσάς έγραψα αυτό το ποστ γιατι ήθελα να τα πω καπου μπορείτε να πείτε οτι θέλετε...
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #128568 από giannis69 στις 29 Ιουνίου 2014, 3:37μμ

giannis69

Εικονίδιο
μέλος από: 18/6/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Ειχα και γω ενα σκυλακι(βασικα η μητερα μου αλλα λιγα χρονια και γω) μαλτεζ στην ρατσα το οποιο εζησε 19! χρονια,οταν πεθανε ολοι ειμασταν χαλια,σε νιωθω:/
τωρα εγω πιστευω πως με ενα αλλο σκυλακι θα ξεχασεις το αλλο γιατι θα εχεις αυτο! και για να εισαι σιγουρη πριν το παρεις παντο σε ενα κτηνιαρτο να το δουν το σκυλακι,αν ειναι και αυτο αρρωστο κανε μια καταγγελια στον τυπο που σου δινει τα σκυλακια και γενικα ολα τα ζωα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128577 από pi8hkos97 στις 29 Ιουνίου 2014, 6:10μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Εγώ πιστεύω ότι όπως είπες αφού ο τύπος δεν μπορεί να εξαφανιστεί μπορείτε να απαιτήσετε να σας δώσει έναν άλλο σκύλο δωρεάν. Αν είναι προτίμησε κάποιο ίδιας ηλικίας, ίδιου μεγέθους και ίδιου χρώματος και ράτσας, ακόμα και φύλου ώστε να σου θυμίζει το προηγούμενο. Αν είναι και αυτό άρρωστο κάνε ότι είπε ο αποπάνω, κατήγγειλε τον τύπο. Αν και πιστεύω ότι έτυχε και αυτός δεν το ήξερε. Πάντως πιστεύω ότι αν πάρεις ένα άλλο θα το έχεις ξεπεράσει σε λίγο καιρό.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128588 από baby97 στις 30 Ιουνίου 2014, 4:32μμ

baby97

banned
μέλος από: 4/4/2014
μηνύματα: 36 αποδεκτές 0
Ηταν ιδιότης... Τα σκυλιά του γέννησαν τρία μικρά κ τα πούλησε... Δεν νομίζω να εχει αλλα αφήστε που φοβάμαι μην εξαφανιστεί... Πήρε χθες τον αδερφό μου τηλέφωνο κ του ειπε οτι θα συναντηθούν από βδομάδα γιατι παει ταξίδι με την δουλειά... Ελπιζω να μην μας δουλεύει γιατι αν κανει κατι τέτοιο θα γίνουμε πιο χάλια από οτι είμαστε... Θα ήθελα κ εγω ενα νέο μικρό αλλα παντα σκεφτομαι Μοτι μπορει να γίνει κατι κ να το χάσω όπως το μικρό μου... Ας δούμε πρώτα τι θα γίνει με τα λεφτά κ μετά βλέπουμε..κ η μάνα μου ειναι χάλια επειδη δεν το ηθελε αρχικά αλλα το αγάπησε κ μου ειπε να μην το ξανακάνουμε αυτό γιατι ειναι δυσκολο να συνηθίσουμε ξανά χωρίς αυτό.... Και την καταλαβαίνω!Νοιώθω μπερδεμένη το μόνο που θελω τωρα ειναι να απομακρυνθω από όλους κ από ολα...
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login