Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Μην πτύετε καταγής
Η επιτυχία πάντα συμβαίνει όταν είσαι μόνος σου και η αποτυχία όταν σε βλέπουν όλοι.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Πως να πλησιάσω κοπέλα και νιώθω άσχημος

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #128851 από Aris123 στις 12 Ιουλίου 2014, 10:41πμ

Aris123

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Λοιπόν το πρόβλημα μου είναι όπως γράφει και ο τίτλος ότι δεν ξέρω πως να ανοίξω κουβέντα με κοπέλα... νιώθω άσχημος... είμαι 14,5 είμαι σχετικά κλειστός χαρακτήρας με 2-3 φίλους που ο ένας εξελίσσεται σε κολλητός, έχω καμιά 8αρια γνωστούς που μιλάμε. Η μόνη φορά που μίλησα σε κοπέλα ήταν μια καλή προσπάθεια που εξελίχθηκε σε μαλακία επειδή δεν ήξερα καν ότι ήταν αδερφή ενός φίλου... έλεος... στο τέλος κατέληξε να μιλάει ακατάπαυστα για τον σκύλο της και εγώ να χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο.

Γενικά χρειάζομαι βοήθεια στο θέμα του πως να ανοίξω κουβέντα και σε στιλιστικα θέματα... αν χρειάζονται πληροφορίες για τα χαρακτηριστηκά
τις εξωτερικής μου εμφάνισης μπορώ να σας πω πολλά πράγματα...

Γενικά μέσα σε 10-15 λεπτά μπορώ να διακρίνω πολλά πράγματα για μια κοπέλα(συνήθως οι φίλοι μου με χρησιμοποιούν σε αυτό το θέμα) για παράδειγμα μπορώ να καταλάβω ποιος της αρέσει... σε ποιον αρέσει... χόμπυ... χαρακτήρα... νευρικότητα... υπομονή... αν γυμνάζεται(και δεν εννοώ αν είναι χοντρή ή όχι, μπορεί να ξεκίνησε πριν 2 μέρες πχ) αν τις αρέσουν τα σπορ κλπ Μόνο αφμ δεν μπορώ να βρω :)
Αυτό είναι ένα χάρισμα μάλλον γιατί κανένας φίλος μου δεν το καταφέρνει

Σας παρακαλώ απαντήστε...    


προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128855 από Dieftharmenos στις 12 Ιουλίου 2014, 11:35πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Ασχετο αλλα βλεπεις πολυ Sherlock Holmes(για την τελευταια παραγραφο λεω)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128866 από Aris123 στις 12 Ιουλίου 2014, 12:56μμ

Aris123

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/7/2014
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
Sorry δεν το ξέρω την ταινία/σειρά παρ'όλα αυτά καταλαβαίνω πάνω κάτω περι τίνος πρόκειται

Καταρχάς να σου πω ότι ξέρω από ψυχολογία εκδήλωσης συναισθημάτων λόγο ενός επαγγελματία γνωστού... και όταν λέω ότι μπορώ να τα καταλάβω εννοώ ένα από αυτά όχι όλο το ιστορικό κάποιου με μια ματιά... κάθομαι και παρατηρώ κάποιον(αδιάκριτα) και ελέγχω κάθε του κίνηση... πχ αν κάποιος κοιτάζει συχνά και πεταχτά κάποια κάθε 2 λεπτά εεε καταλαβαίνεις περι τίνος πρόκειται
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #128890 από missmaden στις 14 Ιουλίου 2014, 5:42πμ

missmaden

Εικονίδιο
μέλος από: 14/7/2014
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Καταρχας αυτο που διακρινεις οπως λες νευρικοτητα, ποιος της αρεσει κτλπ ειναι διαισθηση και χαρισμα(ετσι τουλαχιστον το αντιλαμβάνομαι εγω) οσο το θεματακι που κομπλαρεις αυτο λεγετε εληψει αυτοπεποιθησης και δεν μας προσελκυει εμας της κοπελας.. Δεν χρειαζεται να σε τελειος για να χεις κοπελα απλα αφησε τα κομπλεξ στην ακρη, αγαπησε τον εαυτό σου, περιποιησου και γίνε κοινωνικος. Για παραδειγμα στο σχολειο μου ειναι ενα αγορι σχετικα χοντρο αν και γω δεν κολλαω εκει περπαταει λες και αιοριτε πραγματικα αυτο οφειλετε στην αυτοπεποιθηση του ειναι κοινωνικος και δεν κομπλαρει για το σωμα του συν εχει κανει σχέσεις με πανεμορφες κοπελες.. Ολα βασιζονται εκει! Ελπιζω να σε βοηθησα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login