Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Το να γελάς με τα λάθη σου μακραίνει τη ζωή. Το να γελάς με τα λάθη των άλλων μπορεί να τη μικρύνει.
Τετάρτη, 17 Απριλίου

Μελαγχολία-Πανελλήνιες-Γκομενικά

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #129151 από madness2012 στις 27 Ιουλίου 2014, 10:36μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Γεια σας φτούδες,

είναι καλοκαίρι και όπως όλοι από γενιά του 97 προετοιμάζομαι για πανελλήνιες.Μία λέξη χίλιες εικόνες,καθώς το πρόγραμμα καθημερινά περιλαμβάνει πολλές ώρες φροντηστίριο και διάβασμα.Κι όπως όλοι έτσι κι εγώ αισθάνομαι την κούραση σε μεγάλο βαθμό.

Παρ όλ αυτά δεν είναι οι πανελλήνιες που με κάνουν να μελαγχολώ διότι ανέκαθεν υπήρξα πολύ καλός μαθητής.

Το θέμα είναι πως κάθε μα κάθε μέρα σκέφτομαι το ότι θέλω μία κοπέλα.Είμαι αρκετά κοινωνικός γιατί εκτός από τους πολλούς φίλους που έχω μου αρέσει το γεγονός ότι και η παρέα των μεγαλύτερων αδερφών μου με θέλουν,μα όλα αυτά πλέον δε με συγκινούν.Περνάω πολύ καλά με όλους,σίγουρα,και χωρίς αυτούς δε θα μουν δυνατός να διαβάζω και για τις πανελλήνιες.

Όμως το γεγονός ότι είμαι 17 και δεν έκανα ποτέ σχέση με έχει κομπλάρει κάπως.Εμφανισιακά δεν είμαι ούτε του πεταματού,αλλά ούτε και κανένας που ξεχωρίζει,μα μου λένε πως είμαι αρκετά αρρενωπός και μεγαλοδείχνω.

Δεν ξέρω τι να κάνω.Ίσως πάλι να ναι και μία μελαγχολία λόγω της πίεσης των πανελληνίων...το τρελό είναι ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν και κάποια άλλα παιδιά-φίλοι-φίλες μου που είναι πιο ωραίοι/ωραίες εμφανισιακά από εμένα.

Το τελευταίο φλερτ το είχα το Μάρτιο αλλά δεν έγινε τίποτα γιατί δεν την ξαναείδα :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129154 από Dieftharmenos στις 28 Ιουλίου 2014, 3:48πμ

Dieftharmenos

Εικονίδιο
μέλος από: 23/1/2014
μηνύματα: 936 αποδεκτές 0
Φετος εδωσα πανελληνιες...μην σκας...ΟΛΟΙ περασαμε απο αυτη την φαση της μαλαγχολιας!!!Ειναι η γνωση που εχεις για την δυσκολη χρονια που ερχεται.Εσυ το μεταφραζεις στο οτι θελεις μια κοπελα.

Δυσκολη χρονια παντως για γκομενα...στο λεω εγω που ειχα και εχω την ιδια.Κλεινεις τα ματια σου και ευχεσαι να ερθει το καλοκαιρι γιατι θα υπαρχουν στιγμες που θα κανεις να την δεις και 2-3 βδομαδες.Σκατοχρονια με τα ολα της αλλα βεβαια εχει και πολυ χαβαλε και ωραιες στιγμες.

Τελος παντων...δεν υπαρχει αλλη λυση απο το να φλερταρεις!!!Βρες μια που σαρεσει και ζητα της το κινητο σου για να βγειτε για καφε.

Παντως μην περιμενεις να φυγει ετσι η μελαγχολα.Ειναι καθαρα λογω πανελληνιων και θα φυγει μολις περασει το καλοκαιρι,πιασει το κρυο και ολη σου η ζωη γινει μια ρουτινα.Καθαρα και ξαστερα...

Καλη τυχη
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #129156 από pi8hkos97 στις 28 Ιουλίου 2014, 9:49πμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Μεγάλε και εγώ δίνω φέτος και αύριο αρχίζω εντατικά φροντιστήρια. Και εγώ ήμουν πάντα καλός μαθητής και από γκόμενες δεν παίζει τίποτα ειδικά αυτόν τον καιρό. Αν θες να βγάλεις πολλά μόρια (π.χ. για ΗΜΜΥ ΕΜΠ) καλύτερα βγάλε για αυτόν τον χρόνο τις γκόμενες από το μυαλό σου διότι μπορεί να τύχει να τραβήξεις καμιά άσχημη καψούρα και να μην έχεις όρεξη για διάβασμα. Ένας χρόνος είναι ρε γαμώτο, θα περάσει. Μετά (Αφού είσαι κοινωνικός, αρρενωπός και εμφανίσιμος) στο πανεπιστήμιο η φοιτητική ζωή σε περιμένει. Εκεί βρες όσες γκόμενες θες. Τώρα όμως προέχει το διάβασμα. Αν θες σόνυ και καλά γκόμενα κοίτα να είσαι προσεκτικός ώστε αν π.χ. χωρήσετε να μην πέσεις στα πατώματα και μετά δεν έχεις καμία απολύτως διάθεση για διάβασμα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129159 από madness2012 στις 28 Ιουλίου 2014, 3:21μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2...θα περιμένω και άλλες απαντήσεις για να δώσω αποδεκτή...(πίθηκε απ αυτά που γράφεις δε σε είχα για καλό μαθητη και έτσι προσγειωμένο να με συμβουλεύεις να κοιτάω τα μαθήματα :P )
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129162 από pi8hkos97 στις 28 Ιουλίου 2014, 5:36μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0
Έγραψε:(madness2012@28 Ιουλίου 2014)
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2...θα περιμένω και άλλες απαντήσεις για να δώσω αποδεκτή...(πίθηκε απ αυτά που γράφεις δε σε είχα για καλό μαθητη και έτσι προσγειωμένο να με συμβουλεύεις να κοιτάω τα μαθήματα :P )


Χαχαχα πολλοί μου το έχουν πει. Εμένα δεν μου αρέσουν τα κλισέ. Γιατί οι καλοί μαθητές και τα γερά μυαλά να είναι φυτά, χωρίς γκόμενες και γκαντέμιδες γενικώς, και πολύ ακοινώνιτοι; στο πηγάδι κατούρησαν; Το καλύτερο από όλα είναι ο συνδυασμός χαρακτήρων.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #129165 από madness2012 στις 28 Ιουλίου 2014, 9:30μμ

madness2012

Εικονίδιο
μέλος από: 10/8/2012
μηνύματα: 131 αποδεκτές 0
Έγραψε:(pi8hkos97@28 Ιουλίου 2014)
Έγραψε:(madness2012@28 Ιουλίου 2014)
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2...θα περιμένω και άλλες απαντήσεις για να δώσω αποδεκτή...(πίθηκε απ αυτά που γράφεις δε σε είχα για καλό μαθητη και έτσι προσγειωμένο να με συμβουλεύεις να κοιτάω τα μαθήματα :P )


Χαχαχα πολλοί μου το έχουν πει. Εμένα δεν μου αρέσουν τα κλισέ. Γιατί οι καλοί μαθητές και τα γερά μυαλά να είναι φυτά, χωρίς γκόμενες και γκαντέμιδες γενικώς, και πολύ ακοινώνιτοι; στο πηγάδι κατούρησαν; Το καλύτερο από όλα είναι ο συνδυασμός χαρακτήρων.

κι εγώ έτσι είμαι ;)
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login