Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Πάντα ένα σεμινάριο τελειώνει καλά. Όλοι χαίρονται που τέλειωσε.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

δεν αντεχω αλλο μακρυα του!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131137 από oneirapantou στις 12 Νοεμβρίου 2014, 4:46μμ

oneirapantou

μέλος από: 12/11/2014
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
ειμαι 16-17 και αυτος 18.τα ειχαμε για 7 μηνες παραλο που τραβιομασταν πριν 3 μηνες.εχουν περασει 3 μηνες απο τοτε που χωρισαμε και τον βλεπω ελαχιστα τυχαια στον δρομο και ουτε που κοιτιομαστε, εγω τον θελω οσο τον ηθελα και πολυ παραπανω, τον αγαπαω.τα αισθηματα μου δεν εχουν αλλλαξει καθολου και ουτε μπορω να προχορισω οσο και να προσπαθω.αλλα αυτος προχορισε,λεει πως θελει αλλη (και δεν λεει ψεματα,ειναι αποδεδιγμενο) και ολα αυτα.φοβαμαι να ξαναπροσπαθησω για εμας γιατι με ειχε πληγωσει παρα πολυ κατα την διαρκεια και φοβαμαι την απορρυψη.ειχα παραπολλες σχεσεις μεχρι τωρα και ποτε μου δεν αισθανθηκα ετσι, παντοτε μπορουσα να ξεπερασω καποιον.βεβαια στο τελος εγω τον πληγωσα γιατι μια μερα που βγηκε με μια, ενω του ειπα να μην βγει (δεν ξερω αν εκαναν κατι τοτε,ποτε μου δεν το εμαθα) ειχα νευριασει παρα πολυ και τον χωρισα γιατι ηθελα να δω αν θα προσπαθουσε για μας και δεν προσπαθησε. ξερω πως θα μου πειτε να τον ξεχασω αλλα δεν γινετε και ουτε να βρω αλλον γιατι το δοκειμασα και τιποτα δεν αλλαζει!απλα δεν αντεχω αλλο μακρυα του θελω να του τα πω ολα και να ειμαστε ξανα μαζι οπως παλι γιατι απλα ειχαμε την πιο υπεροχη σχεση, αλλα αν με απορρυψει ισως να μην ξαναβρω ποτε το θαρρος που ειχα ως τωρα γιατι σημενει τα παντα για μενα αυτο το αγορι!
προφίλάλλα...˵quote˶
6
Μήνυμα #131143 από pi8hkos97 στις 12 Νοεμβρίου 2014, 11:13μμ

pi8hkos97

Εικονίδιο
μέλος από: 14/1/2014
μηνύματα: 507 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Κοίτα, επειδή το παιδάκι είναι ανώριμο και το μάτι του (και όχι μόνο) παίζει, άστον και προχώρα. Δεν σου αξίζει, τόσο απλό. Εσύ τον αγαπάς, είσαι έτοιμη να τον παρακαλέσεις που λέει ο λόγος ενώ αυτός θέλει άλλη.
Να στο θέσω αλλιώς:
Πες ότι του τα ζητάς. Ή θα δεχτεί να τα ξαναφτιάξετε (απειροελλάχιστες πιθανότητες), ή θα σου αρνηθεί και θα σε πληγώσει ακόμα περισσότερο.
Αν δεχτεί, λέμε τώρα χωρίζει και με την άλλην, όλα καλά. Τί εμπιστοσύνη θα του έχεις μετά; Επίσης, τότε που θύμωσες επειδή βγήκε με άλλη γιατί νομίζεις ότι φταις; Επειδή ήταν κάφρος; Γιατί μόνο φιλικό δεν ήταν το ραντεβού του.
Άρα, ξέχασέ τον όσο δύσκολο και να είναι, θα σου πάρει χρόνο αλλά μετά θα ηρεμίσεις και θα δεις ότι δεν άξιζε. Απλά είναι το γεγονός ότι είχες "προσαρμοστεί" στη σχέση, και το θεωρούσες δεδομένο, ενδεχωμένος είχες κάνει και τα όνειρά σου κλπ.
Σε λίγο καιρό πιθανότατα και εσύ να μην θες να κάνετε κάτι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login