Στείλε λεφτά στο ftou.gr
29A, ο δεκαεξαδικός αριθμός του Θηρίου.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Εχω παραπανω κιλακια

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #131332 από Σπύρος Νέσσης στις 27 Νοεμβρίου 2014, 4:27μμ

Σπύρος Νέσσης

Εικονίδιο
μέλος από: 12/11/2014
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σας μελοι του Ftou!
Να μπω κατευθειαν στο ψητω..ειμαι 14 χρονων 1,67 και ειμαι 69 κιλα...
Η οικογενεια μου λεει οτι ειμαι λιγο παραπανω απο οτι πρεπει να ειμαι..αλλα στο σχολειο τα πραγματα αλλαζουν ολοι με κοροιδευουν με λενε χοντρο κλπ και δεν μου αρεσει καθολου..θελω να χασω κιλα αλλα δεν ξερω πως..Για πειτε ιδεες.. ειναι σημαντικο απαντηστε μου..
Ευχαριστω..
προφίλάλλα...˵quote˶
9
Μήνυμα #131333 από ScandalousAngel στις 27 Νοεμβρίου 2014, 5:15μμ

ScandalousAngel

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2012
μηνύματα: 268 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου! Είσαι λίγο παραπάνω από το φυσιολογικό όριο και θα ήταν καλό να χάσεις 3-4 κιλά για να είσαι υγιείς. Βελτιώνοντας τη διατροφή σου, δηλαδή με το να τρως φρούτα, λαχανικά, κοτόπουλο, ψάρι, οσπρια και όχι τηγανιτά, γλυκά, τυροπιτες κτλ μπορείς να βοηθήσεις τον οργανισμό σου. Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν πρέπει να τρως τίποτα και να πιέζεις τον εαυτό σου αντι λοιπόν να φας μια τυρόπιτα στο σχολείο φάε ένα μήλο και ένα σάντουιτς ή κουλούρι. Επίσης πρέπει να πίνεις πολύ νερό είναι πολύ σημαντικό να φεύγουν οι τοξίνες από το σώμα. Δύο λίτρα την ημέρα δηλαδή 4 μικρά μπουκαλάκια, οπότε όπου και να σαι κρατά ένα μπουκαλάκι μαζί σου. Τέλος, άσε τον υπολογιστή και πήγαινε για περπάτημα ή για τρέξιμο. Πάρε τον κολλητό, αδερφό, φίλο σου και πηγαίνετε για μπάλα μαζί. Προσπάθησε να συνδυάσεις διατροφή με άσκηση χωρίς να κάνεις εξαντλητικά πρόγραμματα και ένα καλό περπάτημα λίγων χιλιομέτρων αρκεί.

Ασε τους άλλους να λένε ότι θέλουν. Τα λένε γιατί είναι ανασφαλείς και δεν έχουν εμπιστοσύνη στον εαυτό τους. Πιστεύουν ότι με το να σε κοροϊδεύουν θα νιώσουν καλύτερα και ότι είναι ανώτεροι. Εσύ ξέρεις όμως ποιος αξίζει να του δίνεις σημασία και ποιος είναι φίλος σου. Στους άλλους θα κλείνεις τα αυτιά γιατί το μόνο που θέλουν να πετύχουν είναι να σε κάνουν να νιώσεις άσχημα.

Με προσπάθεια και υπομονή μπορείς να καταφέρεις τα πάντα μόνο αν το θες πολυ ο ίδιος! Ελπίζω να σε βοήθησα! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131334 από Bluejack στις 27 Νοεμβρίου 2014, 5:18μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
Γειά σου Σπύρο!
Δεν ξέρω πως είσαι, αλλά τα κιλά σου σύμφωνα με το ύψος σου μοιάζουν σχετικά καλά με λίγο παραπάνω. Αν έχανες 3-4-5 κιλά θα ήταν ακόμα καλύτερα.
Μη σκας για αυτούς στο σχολείο, κόψε τους το δικαίωμα να σε μειώνουν και κάνε καμιά γυμναστική μαζί με περπάτημα/τρέξιμο, ασχολήσου με κανα αθλημα και τέλος έχε το νου σου στη διατροφή σου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131335 από Bluejack στις 27 Νοεμβρίου 2014, 5:19μμ

Bluejack

Εικονίδιο
μέλος από: 28/12/2007
μηνύματα: 713 αποδεκτές 0
@ScandalousAngel μαζί γράφαμε :P
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #131826 από mantalena στις 08 Ιανουαρίου 2015, 10:29μμ

mantalena

Εικονίδιο
μέλος από: 8/1/2015
μηνύματα: 6 αποδεκτές 0
Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με σενα στο σχολειο και ηταν εντελως εκνευριστικο να με φωναζουν χοντρη...μετα απο μια τεραστια προσπαθεια εχω φτασει επιτελους στα ιδανικα κιλα. Δεν ειχα προβλημα με τον εαυτο μου απλως βαρεθηκα να με κοροιδευουν ολοι και αποφασισα οτι θα αρχισω διαιτα. Λοιπον εγω απλως θα σου πω την δικη μου "ιστορια" για το πως αδυνατισα και ελπιζω να σε βοηθησω. Πρεπει να το θες πραγματικα! εγω ελεγα συνεχεια <<αυριο ξεκιναω διαιτα>> και ποτε δεν το εκανα πραγματικα...αλλα εκεινη τη φορα ημουν πραγματικα αποφασισμενη...το πιο δυσκολο ηταν να κοψω τα γλυκα...εντελως! Λοιπον ξεκινησα με 3 κανονικα γευματα και οσο περνουσε ο καιρος ετρωγα καθε μερα και λιγοτερο μεχρι που το συνηθισα... να αντικαταστησεις τα γλυκα με γιαουρτι με μελι η κατι τετοιο. πρωινο να τρως παντα μη το προσπερνας πριν πας στο σχολειο, και στο σχολειο να μην τρως καθολου, τις τελευταιες ωρες θα πεινας πολυ αλλα δε πρεπει να ξεχνιεσαι και να τρως παραπανω. οταν το στομαχι σου ειναι αδειο και η κοιλια σου γουργουριζει πιες 2-3 ποτυρια νερο μεχρι να σκασεις...θα καταλαβεις οτι η πεινα σου θα φυγει και δε θα εχεις ορεξη για φαγητο...θελει υπομονη, μην τα παρατησεις και μη περιμενεις αποτελεσματα απο τις πρωτες μερες...επισης χρειαζεται γυμναστικη, μπορεις να ξεκινησεις καποιο αθλημα, εγω γυμναζομουν μονη μου στο σπιτι, αρχισα βλεποντας βιντεακια με ασκησεις και ακομα γυμναζομαι καθημερινα...για να τα καταφερεις πρεπει να το θες πραγματικα...καθολου γλυκα και να αποφευγεις οσο μπορεις τα ανθυγιηνα φαγητα, και οχι φαστ φουντ! μεσα σε 1 χρονο εχασα 10 κιλα και τωρα ειμαι 57. Επισης μη ξεχνας οτι τα κιλα που χανεις μπορεις να τα ξαναπαρεις πολυ ευκολα. Ελπιζω να βοηθησα και σορρυ για το μεγαλο κειμενο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login