Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Σε προτιμούν φοβιτσιάρη, για να σου πουλάνε άφοβα τις τρίχες τους.
Κυριακή, 28 Απριλίου

Εσείς που έρχεται προβλήματα δίαιτας

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #132592 από Αλεξεια στις 26 Φεβρουαρίου 2015, 5:09μμ

Αλεξεια

Εικονίδιο
μέλος από: 26/2/2015
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Όπως οι περισσότεροι ή μαλλον οι περισσότερες γιατί αναφέρομαι σε κοριτσια ( νομίζω ) έχουν όπως και εγω προβλήματα κιλών .... Ειναι ένα θέμα που με απασχολεί απο τον Σεπτέμβριο .
     Εγω το πρωί παω με λεωφορείο στο σχολειο , και είδα μια κοπέλα , την Ελεανα η οποία παει 1 λυκείου και ειναι το όνειρο κάθε κοριτσιού ( απο άποψη ομορφιάς ) Ειναι αδύνατη με πανέμορφο πρόσωπο και τέλεια ρούχα , μακριά ίσια μαλλιά κάστανα και κάτω ξανθα βαμμένα . Απο την πρώτη στιγμή την ζηλεύω ! Θέλω Να γίνω σαν και αυτήν . Δεν θελω να της μοιασω σε τίποτα άλλο παρά μονο στο σώμα ! Και ναι ειναι ένα απο εκείνα τα κοριτσια με αδύνατα μπουτια και επίπεδη κοιλιά ... Προσπάθησα να κανω δίαιτα αλλα μάταια ! Τίποτα δεν πιάνει ! Παν. Που πήγα να χάσω ενα κιλό, ο Μπαμπας μου έφερε τούρτα στο σπίτι και εχω φάει 3 κομμάτια μέσα σε 2 μέρες ! Πείτε με χαζή χοντρή άσχετη και λιχουδα γιατί κάτι τέτοιο ειμαι ! Επιπλέον όσο και να τηρισω μια δίαιτα το μεσημεριανό δεν το τηρώ γιατί η μαμα μου δε. Συμφωνεί σε τέτοιου είδους δίαιτες με αποτέλεσμα οποία δίαιτα και αν αποφασίσω να τηρισω δεν θα πετύχει !! Παρακαλώ βοήθεια !!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132593 από PatheticKid στις 26 Φεβρουαρίου 2015, 6:10μμ

PatheticKid

μέλος από: 11/2/2015
μηνύματα: 19 αποδεκτές 0
Θα χρειαστεις αρκετη γυμναστικη και σωστη διατροφη... Δεν καταλαβαινω ποσο δυσκολο ειναι να μην φας βλακειες? Σιγα δλδ εγω που ειμαι και λεπτος εχω να φαω σοκολατα πολυ καιρο.. Αμα το θες πραγματικα θα τα καταφερεις αλλιως θα μεινεις ετσι! Η επιλογη ειναι δικια σου..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #132605 από GiannakosBAcK στις 27 Φεβρουαρίου 2015, 5:32μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0
1ο)Δίαιτα δεν σημαίνει δεν τρώω.
2ο)Να αποφεύγεις αναψυκτικά,τυποποιημένα και συσκευσμένα προιόντα όσο γίνεται και φυσικά την ζάχαρη.
3ο)Τρώγε ότι έχει το σπίτι σου αρκεί να μην είναι ανθηγιεινό.
4ο)Μπορείς να τρως αρκετές φορές την μέρα αλλά πρόσεχε τις ποσότητες.
5ο)Πρέπει να τρως σαλέτες και φρούτα γιατί σου φέρνουν την αίσθηση κορεσμού.
+ το ότι είναι θρεπτικά
6ο)ένα ψευτόκολπάκι για τρως λιγότερο είναι πριν κάθε γεύμα να πίνεις αρκετό νερό ώστε να φουσκώνεις.
Αλλά αν όντως θες να χάσεις κιλά και να τα διατηρίσεις πρέπει να έχεις μια καλή διατροφή με την έννοια(όχι ανθηγιεινή) και φυσικά να ασκήσε αλλιώς δεν χάνεις λίπος μη κοιτάς το βάρος σου αλλά το λίπος σου και στην μείωση του σωματικού λίπους βοηθάει το ποδήλατο το τρέξιμο το σχοινάκι γενικά οι αερόβιες ασκήσεις και να ξέρεις οι κοιλιακοί δεν βοηθάνε στο κάψιμο του κοιλιακού λίπους.

συγνώμη για το ορθγραφικά και αν έκανα συνταντικά λάθη απλώς βιάζομαι.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login