Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Δεν ξέρεις πόση τριχόπτωση έχεις, μέχρι να χρειαστεί να καθαρίσεις το πληκτρολόγιό σου.
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Εχω παραπανω κιλα

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #133383 από Νaswoy στις 29 Απριλίου 2015, 5:44μμ

Νaswoy

Εικονίδιο
μέλος από: 19/4/2015
μηνύματα: 2 αποδεκτές 0
Γεια σε όλα τα μελη του Ftou..
Εχω ξαναγραψει ιδιo θεμα για τα κιλα μου αλλα δν ειχα παρει και πολλες απαντησεις..
Ειμαι 14 χρονων,1.67-1.68 και 67 κιλα...παιδια σας παρακαλω πειτε μου πως να χασω κιλα και ποσα πρεπει να χασω για να είμαι κανονικος..και θελω να μου πειτε επισης πως να "σφιξω¨το σωμα μου και να γυμναστω λιγο..Και ΑΝ μπορειτε να μ πειτε μια ισοροπημενη διατροφή για να χασω καπως τα κιλα...
Σας παρακαλω απαντηστε μου εναι επειγον
Ευχαριστω εκ τον προτερων!
προφίλάλλα...˵quote˶
3
Μήνυμα #133386 από Arrogant στις 29 Απριλίου 2015, 8:25μμ

Arrogant

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 9/4/2015
μηνύματα: 16 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Γειά σου Νaswoy.

Επειδή δυστυχώς είχα κι εγώ παραπάνω κιλά στο γυμνάσιο και γενικά ήμουν αγύμναστος..έχω να σου προτείνω 2-3 πράγματα που ακολούθησα εγώ...

Ας τα πάρουμε από την αρχή λοιπόν..

Για να είσαι κανονικός πρέπει να χάσεις 2-3 κιλά μόνο και αν ήσουν ψηλότερος δεν θα σου φαινόταν...

-Κάνε περπάτημα 1 ώρα την μέρα...πήγαινε μια βόλτα και μετά γύρνα σπίτι σου...μπορείς να κάνεις και χαλαρό Τζόκινγκ ανά διαστήματα...αλλά καλύτερα για αρχή να περπατάς..

-Κόψε την Coca Cola(και τα σχετικά αναψυκτικά) και ελάττωσε τα τηγανιτά και το πολύ λάδι γενικώς...

-Πίνε νερό ....το νερό είναι πολύ βασικό για την υγεία του ανθρώπου...αποβάλει τις τοξίνες από τον οργανισμό και ρυθμίζει τον μεταβολισμό...σου συνιστώ να καταναλώνεις 2-3 λύτρα την ημέρα..

-ΜΗΝ κάνεις δίαιτα και μην κόψεις το φαΐ...δεν είσαι παχύσαρκος....αν σταματήσεις να τρως δεν θα χάσεις κιλά...αντίθετα θα σου μείνουν...σου συνιστώ να τρως κάθε 3 ώρες μικρογεύματα(όχι σοκολάτες και βλακείες)..

-Να κινήσε συνεχώς...μην κάθεσαι στον καναπέ η στον υπολογιστή για πολλές ώρες...πες της μάνας σου να σου δώσει να κάνεις κάποια δουλειά(π.χ να καθαρίσεις το δωμάτιο σου,σκούπισμα κτλπ)..

-ΜΗΝ ξεθεώνεσαι στην κούραση...δεν είναι ανάγκη να πιέζεις τον εαυτό σου...αν κουραστείς και πιεστείς πολύ θα σου πονάνε τα κόκαλα την επόμενη μέρα και θα είσαι πιασμένος...οπότε όταν ιδρώσεις από την γυμναστική σημαίνει πως έχεις φτάσει στα όρια σου και πρέπει να κάνεις διάλυμα...

Για την διατροφή δεν έχω να σου πω πολλά...

Τρωγε πρωινό μεσημεριανό και βραδινό(τα 3 βασικά γεύματα)και κάθε τρεις ώρες να τρως κάτι ελαφρύ...π.χ μήλο, μπανάνα...και όπως είπα και από πάνω...δεν είναι ανάγκη να κόψεις το φαΐ η να κάνεις καμιά ειδική δίαιτα..

Για να "σφίξεις" το σώμα σου θα σου συνιστούσα να κάνεις σετάκια...δηλαδή κάνε 5 κάμψεις την μέρα....σε 1 μήνα κάνε 10 κάμψεις την μέρα...αν έχεις βαράκια να κάνεις αλλά μην κουραστείς πολύ...όσο μπορείς κάνε...

Έχε υπομονή φίλε...και κουράγιο..

Αν σε κάλυψα αποδέξου την απάντηση μου.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #134183 από Stella_22 στις 30 Ιουνίου 2015, 9:16μμ

Stella_22

Εικονίδιο
μέλος από: 30/6/2015
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
Για αρχη βρες καποιο φιλο σου και μετα ξεκινα γυμναστηριο ;) εκει θα σου λυθουν ολες οι αποριες που θες και θα πανε ολα μια χαρα!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login