Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Η ιστορία επαναλαμβάνεται μόνο όταν κάποιος δεν την ακούει την πρώτη φορά.
Τρίτη, 21 Μαΐου

Οταν δεν θέλουν και οι δυο σχεση..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #136617 από katerinaki92 στις 20 Μαρτίου 2016, 3:16μμ

katerinaki92

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Ολα ξεκίνησαν πριν 5μιση χρόνια όταν γνώρισα στη σχολή μου ενα αγόρι 5 χρόνια μεγαλύτερο απο εμένα.Αρχισαμε να μιλαμε και να φλερταρουμε καθημερινα σχεδον μεσω fb χωρίς ομως να βγουμε ραντεβου( αν και μου το ζητουσε) καθως δεν ημουν σιγουρη για το αν μου αρεσε(τοτε δεν ηξερα τι ηθελα). Η επαφη αυτη μεσω fb κρατησε περιπου 2 χρονια και μετα χαθηκαμε..Φέτος (πριν κανα εξαμηνο για την ακριβεια)του στειλα μηνυμα μεσω fb στα γενεθλια του να του ευχηθω και καπως ετσι αρχισαμε ξανα να μιλαμε.Μετα απο 3 μηνες περιπου (και ενω αυτος μου ριχνε σποντες για να βγουμε) του προτινα εγω να βρεθουμε και ετσι εγινε!Αρχισαμε λοιπον να βγαινουμε κ μαρεσε πολυ!Προχωρησαμε και σεξουαλικα..Γενικα αυτος μου ειπε πως ειναι των σχεσεων αλλα δεν ειναι σιγουρος για το αν θελει σχεση τωρα παρολο που ολες οι κινησεις του εδειχναν να με βλεπει σοβαρα(αγκαλιες,κοιμομασταν αγκαλια, τηλεφωνηματα, γνωριμιες με φιλους,πολυ προστατευτικος). Επισης μου εχει πει οτι προτιμα να βγαινουμε σε παρεες και οχι τοσο οι 2 μας κατι που δεν καταλαβαινω(εχει τυχει να μην βγουμε καν επειδη δεν μπορει η παρεα του). Εγω του εχω πει οτι με ενοχλει αυτο και πως εγω τον βλεπω πιο σοαβαρα απ οτι αυτος και οτι ισως θα ταν καλυτερο να σταματησουμε να βρισκομαστε γιατι εγω θα δεθω ενω αυτος οχι. Αυτο που μου απαντησε ειναι πως δεν θελει να με στενοχωρει και πως δεν θελει να ξεκοψει..αποφασισα λοιπον να απομακρυνθω αλλα ηδη την 1η μερα που δεν μιλησαμε μου εστειλε μηνυμαλεγοντας μου: εγω τωρα σε ποιον θα στελνω οταν φευγω απο την δουλεια :( ...!δεν ξερω τι να κανω παιδια και πως να το διαχειριστω..πιστευω οτι το σωστο θα ταν να απομακρυνθω μιας και δεν νομιζω πως καταληγουμε καπου, αλλα μαρεσει πολυ ..περναω τοσο ωραια μαζι του και δεν ξερω αν μπορω να ξεκοψω. Τις συμβουλες σαςςς :D
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136619 από katerinaki92 στις 20 Μαρτίου 2016, 4:02μμ

katerinaki92

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
οποιαδηποτε απαντηση δεκτη !! θα με βοηθουσαν παιδια οι συμβουλες σας αφρανταστα :)
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #136620 από GiannakosBAcK στις 20 Μαρτίου 2016, 4:15μμ

GiannakosBAcK

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 22/7/2014
μηνύματα: 243 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

απλά μη δεθείς πέρνα καλά και πιστεύω ότι θα καταλήξει σε κάτι σοβαρό αλλά θα είναι περίεργη η σχέση σας μια χαρά σοβαρά σε βλέπει απλά είναι απόμακρος γενικότερα και για το που δεν βγήκε μαζί σου επειδή δεν βγήκε η παρέα του δεν νομίζω να ισχύει απλά μπορεί να μην είχε πολύ όρεξη η να μη θέλει να περνάει πολύ χρόνο μαζί σου πιστεύοντας ότι θα βαρεθείτε γρήγορα ειδικά αν μιλάτε και από fb..
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136621 από katerinaki92 στις 20 Μαρτίου 2016, 4:46μμ

katerinaki92

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
σε ευχαριστω για την απαντηση σου :) ναι και εγω απο τη μια λεω να τον αφησω απο την αλλη τον θελω οποτε σκεφτομαι να το συνεχισω και οπως προκυψει ...απλως σκεφτομαι μηπως το οτι δεν θελει σχεση σημαινει πως δεν με θελει αρκετα :(
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136630 από Azatoth στις 21 Μαρτίου 2016, 11:09μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Καλησπέρα Κατερίνα και καλωσήρθες στην παρέα μας.

Εγώ είμαι σε μια κάπως παρόμοια κατάσταση. Εχω γνωρίσει μια κοπέλα με παρόμοιο τρόπο (μέσω FB στην αρχή, μετά μιλούσαμε Skype ή Viber καθημερινά και για πολύ ώρα), και ενώ αυτή είναι Θεσσαλονίκη και εγώ σε νησί, καταφέραμε και βρεθήκαμε στην Αθήνα για έναν καφέ.
Παρόλο που δεν την ξέρω για όσο καιρό αναφέρεις στο πόστ σου, και παρόλο που είχε αγόρι για 2,5 χρόνια όταν ξεκινήσαμε να μιλάμε, δεθήκαμε αρκετά.
Τώρα αυτή χώρισε και έχει απομακρυνθεί αρκετά απο εμένα με την πρόφαση οτι "δεν είμαι σε φάση τώρα" και "έχω τόσα στο κεφάλι μου, δεν μπορώ να σκέφτομαι και εσένα¨.
Στην αρχή σκεφτόμουν οτι ντάξει, δεν πειράζει, δεν έγινε και τίποτα. Οσο περνάνε οι μέρες όμως, με πιάνει μια μελαγχολία που δεν της μιλάω.
Πιστεύω οτι το να ξεκόψω θα ήταν το καλύτερο, αλλα όπως κι εσύ, έτσι κι εγώ, δεν μπορώ. Την σκέφτομαι συνέχεια και περιμένω πως και πως να μου στείλει ενα μύνημα ή να με πάρει τηλέφωνο.
Η συμβουλή που θα σου έδινα είναι να προσπαθήσεις να κρατήσεις μια επαφή και όχι να ξεκόψεις τελείως με την πρώτη. Σιγά σιγά να μιλάτε όλο και λιγότερο και εν τέλει να το κόψετε.
Αν κι ελπίζω και σας εύχομαι να φτιάξουν τα πράγματα, ακριβώς όπως ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα μεταξύ εμού και της κοπέλας που αναφέρω.
Καλή τύχη!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136638 από katerinaki92 στις 22 Μαρτίου 2016, 6:14μμ

katerinaki92

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
καλως σας βρηκα ! δεν φανταζεσαι ποσο σε καταλαβαινω..τις τελευταιες μερες ειμαι αποτομη..σταματω την κουβεντα στα μισα για να ξεκοψουμε .Πιστεψε με δεν το θελω καθολου, με πονα να μην μιλαμε και να του υψωνω συνεχεια τοιχο ομως πιστευω πως ειναι ο μονος τροπος για να ταρακουνηθει και να προσπαθησει εαν με θελει ( του δινω χορο και χρονο και ισως αυτη η απουσια μου τον κανει να καταλαβει εαν του λειπω ).
Εγω του εχω μιλησει ανοιχτα για το τι θελω επομενως αν και εκεινος θελει θα ερθει.
Παντως βρε συ σκεφτομαι πως οταν ο αλλος σε θελει πολυ , θελει να ειναι μαζι σου..να σε εχει δικο του..ολα αυτα τα "δεν ξερω τι θελω" και " δεν ειμαι σε φαση για σχεση" πιο πολυ σαν δικαιολογιες μου ακουγονται...οπως και να χει μακαρι να χει καλη εκβαση ολο αυτο !!καλη τυχη και σε σενα ! :)
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136639 από Azatoth στις 22 Μαρτίου 2016, 11:24μμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Εφόσων του έχεις πεί τι θέλεις, και ο μόνος λόγος που υψώνεις τοίχο όπως λες είναι για να του δώσεις χόρο και χρόνο, τότε αν σε θέλει πραγματικά θα έρθει. Απλά πρέπει εσύ απο μέρους σου να καταλάβεις πότε θα έρθει πραγματικά, και όχι απλά για μια τυπική συζήτηση.
Αν εσύ συνεχίσεις να είσαι απότομη όταν αυτός έρθει επειδή σε θέλει πραγματικά, θα υποθέσει οτι εσύ είσαι αυτή που δεν τον θέλει πια και θα σταματήσει να προσπαθεί.
Εγώ για παράδειγμα δεν ξέρω αν η στάση που κρατάει απέναντι μου η κοπέλα που έχω αναφέρει είναι επειδή δεν θέλει να της μιλάω ή επειδή θέλει να δεί αν θα κάνω την προσπάθεια να της μιλήσω.
Σήμερα την ρώτησα στα ίσια αν την ενοχλώ που της στέλνω και μου είπε πως όχι και οτι απλά περνάει μια περίεργη φάση. Τρέχα γύρευε μετά τι πρέπει να κάνω εγώ...Η επιλογή μου; Υπομονή!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136640 από katerinaki92 στις 23 Μαρτίου 2016, 12:57πμ

katerinaki92

Εικονίδιο
μέλος από: 20/3/2016
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
Ναι ισχυει..σκεφτομαι μηπως κιολας ειναι λιγο εγωιστική η σταση μου.
Εσυ της εχεις ξεκαθαρισει πως σου αρεσει και οτι σε στενοχωρει το οτι εκεινη εχει απομακρυνθει ; Αν και απο τη σταση σου απεναντι της καταλαβαινω οτι της δειχνεις τι θες...
Νομιζω πως ειναι στο χερι τους πλεον η εξελιξη της καταστασης.!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #136641 από Azatoth στις 23 Μαρτίου 2016, 1:34πμ

Azatoth

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 11/11/2014
μηνύματα: 62 αποδεκτές 0
Κοίτα, όσο ήταν με τον δικό της δεν της είχα πεί τίποτα οσον αφορά το τι νιώθω πέρα του οτι μου άρεσε (και μου έκανε και καλό ψυχολογικά εκείνη την περίοδο) που μιλούσαμε.
Μετά που χώρισε, δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να της εξηγήσω τι νιώθω και πως στεναχωριέμαι πολύ που δεν μιλάμε. Δεν θέλω να την φορτώσω με ενοχές και να μου μιλάει απο μια αίσθηση "υποχρέωσης", θέλω να μιλάμε επειδή την κάνει να νιώθει ωραία. Εγώ δεν έχω πρόβλημα και με το απλά να μείνουμε φίλοι και να μιλάμε εφόσον αυτή είναι ευτιχισμένη και καλά.
Αλλα όσο ξέρω πως δεν είναι καλά, και δεν ξέρω με ποιόν τρόπο μπορώ να την βοηθήσω (να σειμώσω οτι συνηθίζαμε να μιλάμε ο ένας στον άλλον για τα καθημερινά, και μη, προβλήματα μας) όταν αυτή δεν θέλει να συζητήσει.
Θα συμφωνήσω μαζί σου πάντως, η εξέλιξη της κατάστασης είναι στο χέρι τους!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login