Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Αδιάβροχο είναι μάρκετινγκ. Αδιάγατο είναι οξύμωρο. Αδιάπαιδο είναι σχεδόν οξύμωρο.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Μπερδεμενη

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #137589 από fenia99 στις 03 Αυγούστου 2016, 5:19μμ

fenia99

Εικονίδιο
μέλος από: 3/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Γεια σε ολους.Με λενε φενια και είμαι 16 ετων.Θα ξεκινησω αμεσως να σας πω τι με απασχολει.Παντα ημουν ανθρωπος που ημουν κατά των γνωριμιών μεσα από το ιντερνετ επειδή το θεωρουσα πολύ επικινδυνο(και επειδή μια φιλη μου ειχε επιχειρησει να γνωρισει ατομο μεσω facebook και πηγε να τη βιασει).Τελος παντων,περσι το καλοκαιρι βρισκομουν σε ασχημη ψυχολογικη κατασταση και ζητησα βοηθεια από ένα φορουμ ψυχολογιας.Εκει γνωρισα έναν τυπο 2 χρονια μεγαλυτερο από εμενα(ημουν 15 τοτε,εκεινος 17) ο οποιος ηταν προθυμος να με βοηθησει.Εγω επειδή ημουν διστακτικη,του εδωσα το skype μου,στο οποιο δεν ειχα ουτε φωτο μου ουτε τιποτα.Ξεκινησαμε να μιλαμε από εκει και η αληθεια είναι ότι η βοηθεια του ηταν πολύ χρησιμη.Μετα από κανα διμηνο-τριμηνο μου ζητησε να ανταλλάξουμε φβ.Στην αρχη σκαλωσα.Δεν ηξερα τι να κανω.Τελικα του το εδωσα και ξεκινήσαμε να μιλαμε από εκει.Απο την ημερα που του το εδωσα μιλαμε καθημερινα.Ο ιδιος μου εχει μιλησει για δικα του προβλήματα που ο ιδιος αντιμετωπιζει όπως κι εγω εξαλλου.Το θεμα όμως είναι άλλο.Εχει αρχισει και μου αρεσει πολύ.Και η αληθεια είναι ότι νομιζω πως αυτό είναι πολύ παραλογο επειδή στην ουσια δεν τον γνωρίζω από κοντα.Εχουμε μιλησει αρκετες φορες καμερα και απειρες φορες μεσω τηλεφωνου,φαινεται καλο παιδι,αλλα γαμωτο δεν εχω και πολύ εμπιστοσυνη στους ανθρώπους γενικα.Εντωμεταξυ,οι φιλες μου εχουν την εντυπωση ότι μου την πεφτει επειδή μερικες φορες μου μιλαγε καπως περιεργα πχ "ελα εδώ που μενω να σου παιξω κιθαρα","ελα εδώ δεν εχω τι να κανω","εισαι σαν κουταβακι" κτλ.Το τελευταιο πραγμα που μου ειπε και με αφησε αναυδη είναι να περασω στη πολη του και να μεινουμε μαζι.Πραγματικα,επαθα σοκ.Το πρόβλημα είναι ότι δε ξερω τι να κανω.Πιστευετε ότι πρεπει να ξεκολλησω από αυτόν?
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137590 από vagg19 στις 03 Αυγούστου 2016, 6:07μμ

vagg19

μέλος από: 21/6/2016
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
ΠΟΤΕ μην εμπιστεύεσαι άτομα άγνωστα από μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Η αλήθεια είναι ότι μπορεί μέσω Η/Υ τα άτομα αυτά να μας κρατάνε καλή παρέα και να φαίνονται συμπαθητικά, αλλά μέχρι εκεί. Φυσικά και δεν είναι εύκολο να ξεκόψεις και αφού περνάς καλά μαζί του εντάξει. Αλλά ποτέ μην δεχτείς να συναντηθείς με αυτό το άτομο!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137591 από fenia99 στις 03 Αυγούστου 2016, 6:25μμ

fenia99

Εικονίδιο
μέλος από: 3/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
vagg19 η αληθεια είναι ότι ειχα σκοπο να βγω μαζι του το πασχα επειδή θα κατεβαινε αθηνα αλλα τελικα δε τα καταφερε.το θεμα είναι πως για καποιο λογο παροτι δεν δειχνω ποτε εμπιστοσυνη στους ανθρώπους,εκεινου του εχω δειξει,και εκεινος το ιδιο.Θα μου πειτε τωρα πως ξερω ότι λεει αληθεια,εχω ψαξει για αυτόν γενικα και στα περισσοτερα φαινεται να λεει αληθεια.Παντως ποτε δε με εχει πιεσε σε τιποτα,ουτε στο να βγουμε,εγω η ιδια προσφερθηκα.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137592 από vagg19 στις 03 Αυγούστου 2016, 7:22μμ

vagg19

μέλος από: 21/6/2016
μηνύματα: 33 αποδεκτές 0
Εντάξει, μπορεί να έχεις δίκιο. Πάντως πρόσεχε σε κάθε περίπτωση! Η αλήθεια είναι ότι δεν είναι όλα τα άτομα με κακή πρόθεση (ομολογουμένως)!
προφίλάλλα...˵quote˶
4
Μήνυμα #137593 από Akis2000 στις 03 Αυγούστου 2016, 7:28μμ

Akis2000

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 18/5/2013
μηνύματα: 334 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

Φένια καλησπέρα.
Καταρχάς σίγουρα δεν μπορεί να είναι σίγουρος κάποιος για κάποιον άλλο μετά από γνωριμία μέσω διαδικτύου. Ωστόσο στη δική σου περίπτωση όμως με το παιδί γνωρίστηκες αρκετά και σίγουρα μέσα από το προφίλ του στο facebook θα έχεις σχηματίσει μία ακόμα εικόνα από την καθημερινότητά του. Το ίδιο φυσικά θα μπορούσε να πει και ο άλλος για σένα. μην ξεχνάς ότι και εσύ είσαι μία άγνωστη για εκείνον. Βέβαια για ένα κορίτσι είναι λίγο διαφορετικά από ότι ένα αγόρι, συμφωνώ. Όμως νομίζω ότι έναν σκάρτο θα μπορούσες να τον γνωρίσεις και στο δικό σου περιβάλλον. Με το συγκεκριμένο παιδί φυσικά δεν θα έπαιρνε κάποιος την ευθύνη εδώ μέσα να σου πει «κορίτσι μου μη το σκέφτεσαι και πάνε να τον βρεις». Θα μπορούσες όμως αν κανονίζατε να βρεθείτε, η πρώτη φορά να ήταν είτε με μία φίλη σου μαζί, είτε σε ένα μέρος με αρκετό κόσμο. Νομίζω ότι θα σε βοηθούσε να σχηματίσεις ακόμα καλύτερη εικόνα. Και μετά θα έβλεπες πως θα πήγαινε το ενδιαφέρον και των δυο σας στις επόμενες διαδικτυακές επαφές. Μία συμβουλή μόνο, όσο εμπιστοσύνη και αν σου εμπνεύσει, ποτέ μα ΠΟΤΕ μην του εμφανιστείς μπροστά στη κάμερα, ή του στείλεις φώτο που θα σε έκαναν να νιώσεις άβολα. Εκεί ναι, είμαι κατηγορηματικός. Και επειδή καταλαβαίνω πολλές φορές η συζήτηση μπορεί να ανάβει και τα πράγματα να ξεφεύγουν χωρίς να το θέλουμε, τουλάχιστον μην δείξεις πρόσωπο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #137596 από fenia99 στις 03 Αυγούστου 2016, 8:34μμ

fenia99

Εικονίδιο
μέλος από: 3/8/2016
μηνύματα: 3 αποδεκτές 0
Akis2000 ευχαριστω πολύ.ποτε μου δε τολμησα να του στειλω κατι προκλητικο.ουτε εκεινος εξαλλου.ειναι πολύ αρνητικος με τέτοιες κοπελες,και η αληθεια είναι ότι στην περιοχη που μενει εχει πολλες ξεπεταγμενες (υπαρχει και ρητο για την περιοχη του).Εννοείται πως αν βγαιναμε το πασχα θα βγαιναμε σε ανοιχτο χωρο,ουτως η αλλως και ο ιδιος το ιδιο μου ειπε.Οταν μιλαμε καμερα συζητάμε για μουσικη κτλ αφου ακουμε παρομοια πραγματα και ποτε δε μου εχει πει να κανω κατι πονηρο.Στα ματια μου 1 χρονο που μιλαμε τωρα σα παιδι μου φαινεται παροτι είναι 18.Ας ελπισω απλα η εμπιστοσυνη που του εχω να βγει σε καλο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login