Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Οι γυναίκες έχουν δύο στήθη γιατί οι άντρες έχουν δυο χέρια.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Προβλημα με τους νοικιαρηδες..

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #139414 από philkaz στις 29 Ιουνίου 2017, 3:32πμ

philkaz

Εικονίδιο
μέλος από: 16/10/2016
μηνύματα: 11 αποδεκτές 0
ειναι αυτο που λενε τελικα..οτι ή κακο αφεντικο θα σου τυχει ή κακος ενοικιαστης...εδω και καιρο μενω στο νοικι σε μια γκαρσονιερια..μενω σε ενα χωριο στην Κερκυρα..διπλα απο την γκαρσονιερια βρισκεται η βιλα των ενοικιαστων (οποτε το θυμηθουν ερχονται, μενουν αλλου)...απο περσι ξεκινησαν να βγαζουν εντονη κακια χωρις καν να τους προκαλεσω...πηρα ενα σκυλακι περσι κι απο εκει και περα ξεκινησαν ολα...ολο το καλοκαιρι δεν τους ενοχλησε το σκυλι και με το που μπηκε το φθινοπωρο τους θυμηθηκε πως τους ενοχλει...με πολυ αγενεια σχεδον με διεταξαν να το εχω μονιμα δεμενο..φυσικα επειδη δεν θελω κατι τετοιο, οταν λειπουν το εχω ελευθερο..δεν ειναι σωστο να ειναι μονιμα δεμενο..τον πρωτο καιρο ερχοντουσαν μονο και μονο για να ελεγξουν αν ειναι δεμενο..1 λεπτο εμεναν μονο μες στο αυτοκινητο και μετα εφευγαν...μετα ξεκινησαν να καθονται στην βερανατα μου με την δικαιολογια για να πιανουν το wifi μου με αποτελεσμα να μην νιωθω ανετα οταν ειμαι μεσα..συν οτι ξεκινησαν να μου λειπουν φυτα απο τον κηπο...κατι αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι ο γιος ενος γειτονων που εχουν φιλικες σχεσεις με τους ενοικιαστες, κατασκηνωνει καποια απογευματα κατω απο το σπιτι με το κινητο στο χερι και φανταζομαι πως του εδωσαν τον κωδικο του wifi μου για να μπαινει...συν οτι φερνει το σκυλι του που εχει καταχεσει ολον το δρομο και μυριζει μεχρι εδω...αφηστε που φοβαμαι μην πατησω τιποτα..η ενοικιαση του σπιτιου γινεται εντελως παρανομα χωρις καν νομιμη αποδειξη και συμβολαιο..σκεφτομαι το ενδεχομενο να φυγω απο εδω γιατι δεν νιωθω ανετα μαζι τους...
προφίλάλλα...˵quote˶
Μήνυμα #139455 από pantelis11 στις 11 Ιουλίου 2017, 5:09πμ

pantelis11

Εικονίδιο
μέλος από: 3/6/2016
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0
Εχω μπερδευτεί .ποιος νοικιαζει τι; οι γειτονες σου τι ειναι ; εσυ τους πληρωνεις η αυτοι εσενα; εγω καταλαβα οτι το σπιτι που μένεις ανηκει στους γειτονες σου και εευ πληρώνεις. Αν ειναι ετσι τοτε μπορεις να παρεις και εσυ την εκδηκηση σου. Για αρχη αλλαξε κοδικους στο wifi αν σε ρωτησουν πες απλα οτι το εκοψες γιατι δεν εχεις να το πληρωσεις. Δευτερον νομιζω δεν επιτρέπεται να μπουκαρουν στην αυλη σου με το ετσι θελω. Εφοσον το νοικιάζεις το σπιτι ειναι δικο σου. Θα μπορουσες να τους κανεις μυνηση για αυτο.
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login