Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Γεια σας! Ονομάζομαι Βασίλης Πόρτας και η δουλειά μου είναι να πουλώ παράθυρα.
Κυριακή, 5 Μαΐου

Δικαιες Αποριες?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #33948 από ilove στις 05 Αυγούστου 2005, 11:54πμ

ilove

μέλος από: 5/8/2005
μηνύματα: 4 αποδεκτές 0
Εγω δεν μπορω να καταλαβω η οι αλλοι δεν προσπαθουν?
Δεν ξερω γιατι οι ανθρωποι φερονται ετσι.
Πως?
Παιζουν παιχνιδια με τον εαυτο τους αλλα και τους αλλους.
δεν λενε τιμια και ευθεως αυτο που θελουν.
βλεπεις την γκομενα, σε κοιτα σε κιαλαρει
και μολις της χαμογελας υψωνει τειχος.
μανα μου δεν εχουμε χρονο η ζωη φευγει,
σε τραβα.
παψε να παιζεις.
δεν ειναι κακο να διεκδικεις αυτο που επιθυμεις.
αφου θα μετανιωσεις για την χαμενη ευκαιρια.
παιξτε τιμια και ο κοσμος μας θα γινει ομορφοτερος.
αγαπηστε τον εαυτο σας.
μην του στερειτε τις ομορφες στιγμες που αυτος αξιζει.
λοιπον?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #33953 από Daphni στις 07 Αυγούστου 2005, 7:22μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Φίλε μου, πιστεύω πως παρατηρείς την όλη κατάσταση μονοπλευρικά! Κατ' αρχάς, δεν μπορούν να υποστηρίζουν όλοι τις ίδιες απόψεις για τα διάφορα θέματα! Ο καθένας το βλέπει αλλιώς.
Ίσως, αυτές οι γκόμενες στις οποίες αναφέρεσαι να είναι επιφυλακτικές ή απλώς να φοβούνται!Όσο σε παίζει και σε κιαλάρει, δεν έχει πράβλημα γιατί κινεί εκείνη τα νήματα. Όταν όμως δει ότι πας να το προχωρήσεις, κομπλάρει!
Από την άλλη πάλι είναι και το κόλπο του γραμματοσήμου! Σίγουρα το ξέρεις! Μέχρι να δείξεις κι εσύ ενδιαφέρον απότη μεριά σου, η διάθεσή της κυμαίνεται σε μία κατάσταση σασπένς και αγωνίας! Όταν ''ενδώσεις'', μέσω του πρώτου χαμόγελου ή γενικά, οποιασδήποτε κίνησης, χάνει το ενδιαφέρον της! Έτσι απλά!
Τις έχω περάσει κι εγώ αυτές τις φάσεις! Γιατί συνήθως για φάσεις πρόκειται! Την επόμενη φορά που θα σου συμβεί αυτό, πλησίασε την κοπέλα, και δείξε της τι πραγματικά είσαι! Σε όποια από τις δύο κατηγορίες κι αν ανήκει, θα καταλάβει τι είσαι, και πολύ πιθανόν να ξαναβρεί το κουράγιο της ή το ενδιαφέρον της!Ποτέ δεν ξέρεις!!!    
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34013 από andreas77 στις 21 Αυγούστου 2005, 5:42μμ

andreas77

μέλος από: 21/8/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Ξεχνάς ότι μιλάς πάντα για γυναίκες και μάλιστα Ελληνίδες!
Είναι οι ίδιες που συνέχεια παραπονιούνται ότι χάθηκαν οι άνδρες όταν δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις μαγαζί(από beach bar,cafe,club κα) οποιαδήποτε ώρα της μέρας που οι άνδρες να μην είναι περισσότεροι από τις γυναίκες!
Οι ίδιες που αν πας να τους μιλήσεις(όχι τίποτα πρόστυχα προς Θεού) θα σου κλείσουν κατάμουτρα την πόρτα.Άσε που δεν υπάρχει και κάτι που να τις απασχολεί για να μπορέσεις να τις πιάσεις κουβέντα!Είναι που πρέπει να είσαι σοβαρός για να εκτιμήσουν τον χαρακτήρα σου!!!
Είναι οι ίδιες που δεν θα σου δώσουν σημασία όταν μπεις καλοντυμένος και περιποιημένος αλλά θα προτιμήσουν τον trendy με τη σαγιονάρα!
Πολλοί άνδρες έχουν παράπονα από τις γυναίκες.
Συμβαίνει σε όλους, μην στεναχωριέσαι δεν είσαι ο μόνος ilove.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34019 από Daphni στις 22 Αυγούστου 2005, 5:05μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Η κάθε γυναίκα είναι ένας διαφορετικός κόσμος!Το ίδιο ισχύει και για τους άνδρες!
Δεν μπορείς εσύ να βάζεις σε όλες μας την ίδια ταμπέλα ''ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΕΛΟΥΝ-ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΕΣ-ΔΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ''!Σε εσένα δε θα άρεζε-φαντάζομαι- να πω πως είσαι κι εσύ γουρούνι σαν όλους τους άλλους!Γιατί όπως πολλοί από εσάς λέτε διάφορα για εμάς,έτσι και πολλές από εμάς, λένε διαφόρα για εσάς!Το ότι εσύ έχεις γνωρίσει μόνο ελάχιστα δείγματα χαρακτήρων, λέει πολλά! Όπως π.χ. ότι σε τραβάει αυτό το είδος!
Αν έρθω εγώ και σου αναλύσω την ιδεολογία μου, για το ότι πρέπει να παρατηρούμε τον κάθε άνθρωπο βάσει του χαρακτήρα του και όχι του φύλου και γιατί...τι θα κάνεις?Το πιο πιθανό είναι να ξενερώσεις.Σωστά?Ή άμα αρχίσω να σου λέω για θέματ απου με απασχολούν?Γιατί υπάρχουν και τέτοιες γυναίκες....
Μήπως τελικά εσύ ε΄σαι αυτός που δεν ξέρει τι θέλει??
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34020 από andreas77 στις 22 Αυγούστου 2005, 6:14μμ

andreas77

μέλος από: 21/8/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Μήπως εσύ είσαι η εξαίρεση(προς τιμή σου) και δεν το ξέρεις;
Αυτά που γράφω είναι συνδυασμός εμπειριών δικών μου αλλά και ατόμων που γνωρίζω ότι δεν θα έριχναν(όπως και εγώ άλλωστε) το επίπεδό τους χαμηλά με πρόστυχες ατάκες προκειμένου να "ρίξουν" μια κοπέλα.Αλλά αυτό που εντυπωσιάζει είναι ότι οι περισσότερες γυναίκες ποτέ δεν λένε την αλήθεια σε έναν άνδρα και για να τις καταλάβεις χρειάζεται λεξικό.
Δίνουν σημασία σε ό,τι πιο άχρηστο μπορεί να φανταστεί κάποιος και παρεξηγούν τα πάντα.
Οι άνδρες ό,τι πούνε είναι και αυτό που νιώθουν.
Ένα άλλο πράγμα που πολλοί λένε αλλά κανένας ή μάλλον ελάχιστοι εννοούν είναι και η έννοια του χαρακτήρα προκειμένου να προσεγγίσεις κάποιον ή κάποια.Και ρωτώ εγώ τώρα:Όταν βλέπεις κάποιον πρώτη φορά κοιτάς τον χαρακτήρα του ή την εμφάνισή του όταν σε πλησιάζει και ανάλογα τον απωθείς ή του κάνεις παρέα;
Αναλογιστείτε αυτό και μετά βγάλτε θεωρίες για εσωτερικούς κόσμους και άλλα συναφή.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34021 από andreas77 στις 22 Αυγούστου 2005, 6:16μμ

andreas77

μέλος από: 21/8/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
I am myself, but nobody likes me!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34022 από Daphni στις 22 Αυγούστου 2005, 6:36μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Κατ'αρχάς θα σου απαντήσω στην ερώτηση περί εξαίρεσης!Όχι δεν είμαι η εξαίρεση!Υπάρχουν χιλιάδες σαν κι εμένα και ακόμα ''χειρότερες'' ή ''καλύτερες''...Τώρα...Δε σου είπα ότι ρίχνεις το επίπεδό σου με προστυχιές και τα συναφή για ''ρίξεις'' κάποια!Απλώς, σου λέω ότι ανάλογα με την ''πάστα'' του ατόμου...βγαίνει και ο διαφορετικός αέρας...Για παράδειγμα, άλλον αέρα βγάζει μια κοπέλα, που το στυλ της είναι περισσότερο ελεύθερο...κι άλλον αέρα βγάζει μια άλλη, της οποίας το στυλ ανάγεται σε ένα πιο συντηρητικό επίπεδο!Και μάλλον ο αέρας αυτών των γυναικών σας τραβάει(αυτ'ων που περιγράφεις)!Άλλωστε μην ξεχνάς τι λένε...Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος είσαι!'
Όσο για το θέμα κατανόησης που έθιξες, θα σου πω το εξής:δε γίνεται ένας άνθρωπος ακαταλαβίστικος, επειδή περιμένει από το/τη σύντροφό του να τον καταλαβαίνει, χωρίς να χρειάζεται να ρίχνει συνέχεια υπότιτλους!Δεν περιμένω βέβαια να συμβαίνει κάτι παρόμοιο με αυτά στον κινηματογράφο!Αλλά δεν περιμένω να αποκλίνουν και 100%!

προφίλάλλα...
Μήνυμα #34023 από Daphni στις 22 Αυγούστου 2005, 6:38μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Καλύτερα να είσαι ο εαυτός σου και να μην αρέσεις, παρά να προσποιήσαι κάποιον άλλο και να αρέσεις σε όλους!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34024 από andreas77 στις 22 Αυγούστου 2005, 6:45μμ

andreas77

μέλος από: 21/8/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Αυτές τις κοπέλες ψάχνουμε αλλά δεν μπορούμε να τις βρούμε πουθενά, βρίσκουμε τις άλλες που μας φτύνουν(που είναι ελάχιστες σε εμφανίσεις σε σχέση με τους άνδρες) και καταλήγουμε μόνοι μας.
Στην τελική όμως αυτές χάνουν γιατί μπορούμε να τις προσφέρουμε πολλά σε σχέση με τους trendy χλέμπουρες που πάνε και βρίσκουν (οι οποίοι στο τέλος τις κερατώνουν).
Πολλοί δεν ασχολούνται πλέον και αφιερώνουν την δυναμική τους σε δημιουργικά χόμπυ.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34026 από Daphni στις 22 Αυγούστου 2005, 7:02μμ

Daphni

Εικονίδιο
μέλος από: 7/8/2005
μηνύματα: 119 αποδεκτές 0
Αυτές χάνουν...δίκιο έχεις!Αλλά πού ξέρεις...μπορεί και να κερδίζουν!Πάντως, όποιοι ''αφιερώνουν τη δυναμική τους σε δημιουργικά χόμπυ'', είναι οι πιο έξυπνοι της παρέας...Νομίζω?!
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login