Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Πάντα βάζουμε πλούσιο δικηγόρο αλλά ποτέ δεν αγοράζουμε από πλούσιο έμπορο.
Πέμπτη, 28 Μαρτίου

Family thing

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #145406 από OMG123 στις 10 Αυγούστου 2020, 6:02μμ

OMG123

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 4/7/2018
μηνύματα: 64 αποδεκτές 0
Λοιπόν αγαπητοί συμφορουμίτες μου συμβαίνει το εξής:

Δυστηχώς έχω την οικογένεια που έχω και θέλω τα φώτα σας για να αντιμετωπίσω τις περίεργες συμπεριφορές τους. Έχουμε και λέμε:
- Πατέρας: Περίεργος χαρακτήρας, παντρεύτηκε την μητέρα μου στα 22, ψιλο αλλητάκος ως έφηβος απο οτι έχω ακούσει τόσο απο την πλευρά της οικογένειας του όσο και απο της μάνας μου. Καλα το ψηλοαλλητακος δεν λέει τίποτα όλοι έχουμε τα στραβά μας στην εφηβεία απλά θέλω να τονίσω οτι απο την εφηβεία μέχρι και σήμερα στα 46 του παλιμπαιδίζει και είναι στην κοσμάρα του. Είναι στύλ μαμάω και δέρνω (μεταφορικά πάντα). Έπαθε έμφραγμα πρόσφατα και έχει χειροτερέψει αλλά με λίγη αγριάδα επιστρέφει στα φυσιολογικά του. Έχει απόψεις τύπου οτι η γυναίκα δεν πρέπει να εργάζεται γιατί είναι ξεφτύλα για τον άνδρα
- Μητέρα: Απο τότε που την θυμάμαι κλαψο...... Καταλάβατε. Μικρή θα την χαρακτήριζε κανείς ψυλομύτα αλλά συνάντησε τον πατέρα μου και απο ψυλομύτα έγινε κλαψο.......κατάσταση. Η μητέρα όταν της λες αυτό είναι άσπρο (αποδεδειγμένα αυτό είναι άσπρο), Σε αποκαλεί ξεφτύλα και μέχρι την γ λυκείου μου πέταγε ροχάλες στο πρόσωπο

Και οι 2 τους άφηναν τους συγγενείς να χοροπηδάνε μέσα στο σπίτι τους και κλαιγόντουσαν και κατηγορούσαν πάντα τους άλλους. Όποιον έβλεπαν να έχει λεφτά και να έχει ένα κάπως ποιο ποιοτικό επίπεδο ζωής τον έβριζαν. Με τα καμώματα τους κατάφεραν να δημιουργήσουν ψυχολογικά σε εμένα και στα 2 αδέρφια μου. Ενδεικτικά ο πεθερός της μάνας μου παραλίγο να με πνήξει μέρα μεσημέρι μέσα στο σπίτι πιωμένος

Εγώ: μέχρι την γ λυκείου έτρεμα κάθε μέρα απο τα νεύρα μου και δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Δημιουργήθηκαν σωματικά προβλήματα και αυτήν την στιγμη έχω κλείσει ραντεβού με νευρολόγο γιατί αντιμετωπίζω θέμα με το κεφάλι ζαλάδες κλπ κλπ και όχι μόνο εκεί. Δεν πτοούμαι ξέρω οτι όλα αυτά γίνονται απο το οικογενειακό περιββάλον και σκοπεύω να τα διορθώσω.Πήγα φοιτητής εις την πρωτευούσιν και τότε κατάλαβα οτι υπάρχει και κάτι παραπέρα απο αυτό που ζούσα

Αδερφός: Πέρασε μια ασθένεια συγκεκριμένα καρκίνο σε ένα συγκεκριμένο μέρος του σώματος. Απο τοτε απεριόριστη αγάπη και όπως καταλαβαίνετε είναι φυσικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ο μικρός όμως μεγάλωσε και το παίζει μαμάω και δέρνω. Πριν φύγω για φοιτητής μου έριχνε μπουνιές και απλά τον απωθούσα. Φοβόμουν οτι αν έριχνα και εγώ μπουνιά η μητέρα ψυλομύτα απλά θα σταμάταγε την παροχή χρημάτων και εγώ δεν θα πήγαινα φοιτητής. Εν τω μεταξύ ίσα που την βγάζουν και του έταζαν μηχανάκια του 16χρονου τότε.

Αδερφή: Μικρό παιδί 12 συγκεκριμένα με λανθασμένες απόψεις λόγω ηλικίας και τι απόψεις να έχει ένα 12χρονο θα μου πείτε και δίκιο θα έχετε. Κουρεύεται καπως αγορίστικα αλλά και πάλι ηλικία.


Μετά απο αυτά που σας περιέγραψα περνάω σε τωρινές καταστάσεις:

Κατέβηκα στην ιδιαίτερη πατρίδα λόγω κοροναιού κόλλησα εδώ, ξενοίκιασα λόγω των απομακρυσμένων σπουδών. Και λέω εντάξει παραπάνω έξοδα εφόσον γίνεται απο υπολογιστή δεν έχει νόημα, βρήκα και δουλεια απομακρυσμένα σε γνωστή εταιρεία κινητών συσκευών με μισθό πάνω του οχταώρου. Δεν περνάνε οι πρώτες μέρες ο μικρός απο εκεί που με έπαιρνε τηλέφωνο και μου κλαιγόταν για το πόσο άσχημα περνάει, μόλις έρχομαι κάτω αποκτάει συμπεριφορά μαμάω και δέρνω. Τσακονόμαστε εδώ και πολλούς μήνες τώρα για το δωμάτιο. Του λεώ μπορώ να κοιμηθώ στον καναπέ δεν έχω θέμα. Τέλος πάντων μετά απο μεγάλους καβγάδες καταλάβαμε οτι ήθελε το δωμάτιο για να μιλάει και να πηδιέται με την γκόμενα όλη μέρα. Λέω απο μέσα μου για κάτσε ρε φίλε λίγο οκ καλή η σχέση αλλά... Κάποια στιγμή απαντάει ως εξής σε έναν καβγά: Εσύ έρχεσαι και κοιμάσαι 3 η ώρα το πρωί. Ε και τι θέλεις να κάνω βλέπω netflix στο σαλόνι. Μου λέει σήμερα γιατί θές να κοιμηθείς απο της 1. Γιατί του λέω νυστάζω σιγά μην σου ζητήσω και την άδεια να κοιμηθώ τέλος πάντων μπαίνει η ψυλομύτα στην μέση....αφού αγριεύω λιγάκι τον μαζεύει. Στην πορεία ο μικρός μας πετάει το παραμυθάκι θέλω και εγώ 800 ευρώ όπως ο αδερφός μου και γενικα να έχουμε κάτι να ασχολούμαστε Η συγεκριμένη ψυλομύτα όσο ήμουν φοιτητής με απειλούσε οτι θα μου κόψει τα λεφτά που δεν ήταν κάν δικά της. ο Πατέρας μου τα έβγαζε. Του εξηγώ όσα έχουν συμβεί... Της τηλεφωνεί ναι αντρούλη μου κλπ. σκοτώνομαι 2-3 φορές με τον Πατέρα καταλαβαίνει και απλά το πήγαμε πιο χαλαρά στην συζήτηση. Μετά απλά δεν της έδινα σημασία. Οσο είμαι στο πατρικό βγάζει τα ψυχολογικά της και μόλις την αγριεύεις στο γυρνάει στον πεθερό της που καλό κουμάσι και αυτός απλά εκείνες τις στιγμές ήταν out of the topic. Εχω συμβουλευτεί ψυχολόγους κλπ τίποτα δεν έκαναν ρώτησα παπά η απάντηση που πήρα: Όταν δίνεις σεβασμό και ο άλλος δεν το εκτιμάει και ειδικά στην περίπτωση την δική σου. Πρέπει να σταματήσεις και εσύ... Τέλος πάντων θέλω τα φώτα σας πως να τους αντιμετωπίσω γιατί όλοι τους έχουν ψυχολογικά αλλά αν αρχίσω εγώ να έχω τα ίδια ψυχολογικά μαυρο φίδι που τους έφαγε. Και επειδή θέλω να λύσω τα προβλήματα της υγείας μου γιατί μόνο αυτά με νοιάζουν, εκείνους τους γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι, θέλω τα φώτα σας ώστε να τους καλμάρω, δεν είναι στην φύση μου να το παίζω άνετος να κάνω οτι συμφωνώ μαζί τους γιατί δεν είναι εργοδότες μου δεν με πληρώνουν, μόνο εκεί το κάνω αυτό αλλά εν ανάγκη θα κάνω ότι είναι δυνατό για να ηρεμήσουν και ας τους δουλεύω. Εχω ανάγκη απο ηρεμία είναι πολλά τα προβλήματα που έχω σε σχέση με εμένα τον OMG123 θέλω να τα λύσω αλλά αν είναι να τις τρώώ απο τον μικρό γιατί ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΛΙΚΟ και εγώ ενηλικας και θα με πάνε μέσα δεν λέει κάτι!!!!Τα φώτα σας παιδιά καίγομαι!!!!!
προφίλάλλα...˵quote˶
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login