Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Απεχθάνομαι την ευχαρίστηση να ευχαριστώ εκείνους που απεχθάνομαι.
Τετάρτη, 24 Απριλίου

Η Αγαπη?

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #34365 από SARA στις 14 Οκτωβρίου 2005, 4:22μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
νομιζα και γω οτι ειχα βρει στα δυο χρονια σχεσης αυτο που εψαχνα ομως εκανα λαθος.Απο τα λαθη μαθαινουμε βεβαια και χαιρομαι να γινομαι καλυτερη και να μου λενε τα λαθη μου και να τα αναγνωριζω.Αφου λοιπον ανοιξα τα ματια μου καταλαβα πως αυτος ο ανθρωπος που ητανε διπλα μου δεν ητανε για μενα...ειμαι ελευθερο ατομο,γεματο ζωντανια και ενεργεια που θελω να ξοδευω...με εκανε να νιωθω πως δεν εχω τιποτα να κερδισω με την συζητηση,ενω ειναι ενα πραγμα που με γεμιζει παρα πολυ...και να νιωθω κυριως ψυχικα διπλα στο ατομο που αγαπω...Χωρισα γιατι ειδα μπραστα καταλαβα πως ητανε"βαρετος"δεν ειχε τιποτα να μου προσφερει...δεν ηξερε να ΖΕΙ!!!Μετα απο 11 μηνες που εμεινα μονη χωρις καμια σχεση και καμια"περιπετιουλα"ειδα καποιον χωρις να τον εχω γνωρισει....και ομως κατι το γλυκο του χαμογελο...η αυρα του με μαγνητιζε..ελεγα μεσα μου"αυτος ειναι για μενα ειναι αυτο που ψαχνω...."δεν ξερω γιατι............γνωριστηκαμε και τωρα ημαστε μαζι...ειναι ακριβως οπως τον περιμενα...κανουμε διαφορετικα πραγματα καθε μερα,συζηταμε πολυ και το κυριοτερο υπαρχει πολυ ειληκρηνεια...ενω η προηγουμενη μου σχεση μου εκριβε πολλα...νιωθω υπεροχα μαζι του με γεμιζει παρα πολυ σαν ανθρωπος εχω αρχισει να τον ερωτευομαι και να λατρευω καθε συνηθεια του....φομαμαι μηπως την ξαναπατησω,διοτι η προηγουμενη σχεση μου μου αφησε παρα πολλα τραυματα.ομως ΟΧΙ,θα ζησω την στιγμη....τον θελω παρα πολυ και με πλυμμιριζουν απειρα συναισθηματα καθε φορα που βρισκομαι στην αγκαλια του....θελω να πω σε ολους σας¨"ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙς ΑΥΡΙΟ,ΜΑΘΕ ΣΑΝ ΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΖΗΣΕΙς ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!" θελω διπλα μου ανθρωπους που λενε ΑΛΗΘΕΙΑ που δεν κρυβονται,που δεν ζουνε με το να σχολιαζουν τους αλλους γυρω τους...θελω ειληκρινια,εμπιστοσυνη...στο προσωπο σου γλυκε μου βρηκα πολλα.ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙς ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34368 από SARA στις 14 Οκτωβρίου 2005, 4:58μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Ειστε ειληκρινης με τους γυρω σας,και ειδικα σε μια σχεση ή το θεωρήτε σωστο ν α παίζεται?
προφίλάλλα...
2
Μήνυμα #34372 από batistuta στις 14 Οκτωβρίου 2005, 5:47μμ

batistuta

Εικονίδιο
μέλος από: 23/8/2005
μηνύματα: 9 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

koitakse na deis..oloi kanoume kapoia lathoi sthn zwh mas kai briskomaste me anthrwpous pou enw pistevame oti einai to pan gia mas.. den aksizoun na einai mazi mas. Apo thn meria mou, den mporw na pw oti paizw otan exw sxesh, panta milaw gia kati sobaro..Pistevw oti otan briskeis kapoion pou pisteveis einai monadikos prepei na kaneis ta panta gia na ton krathseis diko sou. Lupamai pou o prwtos sou se pligwse polu, kai afou se katapieze kala ekanes kai ta xalases. akomh kai h polu eilikreinia skotwnei ton allon ;)/


good luck with the new guy :D
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34375 από Snow-white στις 14 Οκτωβρίου 2005, 6:20μμ

Snow-white

Εικονίδιο
μέλος από: 18/8/2005
μηνύματα: 34 αποδεκτές 0
Όσο διάβαζα το post σου, αναρωτιώμουνα αν το είχες γράψει εσύ ή εγώ...
Σε καταλαβαίνω απόλυτα.Ζω κι εγώ έναν παρόμοιο έρωτα που με γεμίζει. Το πρόβημά μου στο παρελθόν ήταν πως οι άνθρωποι για τους οποίους ένιωθα κάτι παραπάνω δεν μου προσέφεραν ούτε τα μισά από αυτά που αξίζουν σε οποιονδήποτε άνθρωπο. Μόνο που εγώ ζούσα στον αγγελικά πλασμένο κόσμο μου. Δεν έβλεπα την αδικία, το ψέμα, την υποκρισία. Έβλεπα αυτά που ήθελα να βλέπω. Ζούσα σε μια σχέση που στην πραγματικό΄τητα δεν υπήρχε. Μετά τον τελευταίο μου χωρισμό, ο οποίος ομολογώ ότι με πόνεσε πάρα πολύ, αποφάσισα να μείνω μόνη μου. Όντως, αυτός ο ένας χρόνος που έμεινα μόνη, με βοήθησε να δω πιο καθαρά κάποια πράγματα, και σίγουρα να γίνω πιο προσεκτική με τις επιλογές μου. Τώρα είμαι δίπλα σε έναν άνθρωπο ο οποίος με ακούει, με αισθάνεται, θέλει να κάνει πράγματα για μένα. Για πρώτη φορά ζω το ΕΜΕΙΣ!
Να'σαι καλά με το φίλο σου.Δε θα σου πω καλή τύχη. Μετά από μερικά χαστούκια μαθαίνεις εσύ να ορίζεις την τύχη σου, και όταν λες πως βρήκες τον άντρα που έψαχνες.... Έχεις δίκιο.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34376 από SARA στις 14 Οκτωβρίου 2005, 9:27μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
snow-white ακριβως σαν να μιλαω εγω!νομιζα πως ολοι ητανε καλοι και κανεις δεν ειχε κακια μεσα του...ωσπου καταλαβα!

Batistuta ξερεις τι λενε?οτι "Η αναλυση τον πραγματων σε κανει να αντιπαθησεις στις λεπτομερειες του κατι αυτο που ητανε ανεκτο ως συνολο..."
πολλες φορες δεν μου αρεσει να αναλυω πραγματα γιατι ετσι ειναι χειροτερα...
γιατι τον ανθρωπο δεν πρεπει να τον κρινεις μονο απο τον τροπο που μιλαει αλλα και απο τον τροπο που σωπαινει!

Οταν ομως εχεις εναν ανθρωπο διπλα σου που θελει να ξερει αρκετα πραγματα για σενα πρεπει ή να του τα πεις,χωρις ψεμματα,ή να μην μιλησεις καθολου...δεν φοβαμαι μηπως αντιπαθησει στις λεπτομερειες του κατι αυτο που ηταν ανεκτο ως συνολο..σε μια σχεση κανεις υποχωρησεις και γω εμαθα να λεω"σαγαπω"μονο οταν αγαπαω τον αλλον οπως πραγματικα ειναι...


προφίλάλλα...
Μήνυμα #34379 από immortal στις 16 Οκτωβρίου 2005, 10:18μμ

immortal

μέλος από: 16/10/2005
μηνύματα: 1 αποδεκτές 0
Δε με νοιάζει τίποτα. Το μόνο που θέλω να ανακοινώσω είναι ότι:
ΑΓΑΠΑΩ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ!!!!!!!!!
Το λέω και καυχιέμαι.
Μόνο αυτό ήρθα να γράψω!!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34381 από mairh^ στις 16 Οκτωβρίου 2005, 11:26μμ

mairh^

Εικονίδιο
μέλος από: 13/10/2005
μηνύματα: 7 αποδεκτές 0
μακαρι να ημουν κ εγω στην θεση σας... μπραβο παιδια ειληκρινα μεσα απο την καρδια μου!!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34383 από SARA στις 16 Οκτωβρίου 2005, 11:55μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
Χαιρομαι για σενα Ιmmortal
Mairh,θα βρεθεις στη θεση μας!!

Πεστε κατι να κανουμε κουβεντουλααααααα!
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34390 από dbeat στις 17 Οκτωβρίου 2005, 8:14μμ

dbeat

Εικονίδιο
μέλος από: 17/9/2005
μηνύματα: 49 αποδεκτές 0
Ολα μεσα στο παιχνιδι ειναι. Θα αγαπησεις, θα αγαπηθεις, θα πληγωσεις και θα πληγωθεις.

Δεν θα αρχισω να ρωραω ηλικιες, αλλα αν δεν ειστε 60+, τοτε που ξερετε, μπορει αυριο κιολας να γνωρισετε ενα νεο ερωτα, "καλυτερο" απο τον προηγουμενο.

Μην ξεχναμε οτι τιποτα στην ζωη δεν ειναι απολυτο...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #34548 από SARA στις 02 Νοεμβρίου 2005, 3:08μμ

SARA

μέλος από: 10/10/2005
μηνύματα: 17 αποδεκτές 0
ΣΑΣ ΘΕΤΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΜΑ:

ΕΡΩΤΑΣ 'Η ΚΑΡΙΕΡΑ?
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login