Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Σκοτεινό παράδειγμα μαύρου χιούμορ: Οι παίζοντες το πουλάκιν τους, δεν πάνε στον Παράδεισον (αν δεν μου δείξουν ιδιαιτέρως πώς το κάνουν).
Παρασκευή, 26 Απριλίου

Σας αρέσει η ραπ μουσική;

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #35506 από McAntonio στις 26 Ιουλίου 2006, 2:16πμ

McAntonio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/7/2006
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
Tha ithela na eho tin timi na rotiso ti gnomi sas gia tin rap musiki.
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35510 από dianno στις 26 Ιουλίου 2006, 10:21πμ

dianno

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2005
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου, ειδικά το eλληνικό hip-hop το οποίο και θεωρώ κοροιδία.
Heavy metal rulez! ;)
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35511 από McAntonio στις 26 Ιουλίου 2006, 11:19πμ

McAntonio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/7/2006
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
Oute ego trelenome gia to elliniko alla o 2pac o Dr DRE kai o Ice Cube gia mena skizun. Tespa sevastes oles oi apopsis
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35512 από McAntonio στις 26 Ιουλίου 2006, 11:36πμ

McAntonio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/7/2006
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
Episis an sas aresi tote na mu pite an iste me ti ditiki i ti anatoliki plevra

West side: 2pac, Ice Cube, Dr.Dre,Snoop doggy dogg, N.W.A, Xzibit

East side: Notorius BIG, P.Diddy, Eminem, 50cent,
προφίλάλλα...
4
Μήνυμα #35514 από deathsinger... στις 26 Ιουλίου 2006, 2:19μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

από ελληνικό ραπ (low bap, hip hop) οι μοναδικοί που αξίζουν είναι οι active member..δεν σκορπάνε τα λόγια τους χωρίς λόγο και μερικά τραγούδια τους περνάνε αρκετά μηνύματα (π.χ Καλως ήρθες ξένε στον τόπο σου, κυνήγι μαγισσών, νυχτωσε απόψε νωρίς κτλ). Από ξένο ραπ η γνώμη μου είναι η ίδια όπως και του ελληνικού...π.χ ο 50 cent αρκείται μόνο στα εφε και ξεχνά την σκοπιμότητα των τραγουδιών του...ε, ο eminem έχει κάνει ένα τραγουδάκι (when am gone) που έχει λίγο ζουμί...κατα τα άλλα όλοι οι άλλοι μαζί με αυτόν δεν λένε πολλά...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35516 από McAntonio στις 26 Ιουλίου 2006, 2:30μμ

McAntonio

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 24/7/2006
μηνύματα: 201 αποδεκτές 0
Deathsinger σου προτείνω να ακούσεις απο ελληνικό: stereo mike: ο άλλος Μπάμπης και απο ξένο: 2pac: changes
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35532 από kUrt CoBaIn στις 27 Ιουλίου 2006, 3:06μμ

kUrt CoBaIn

Εικονίδιο
μέλος από: 21/7/2006
μηνύματα: 38 αποδεκτές 0
    πιστεύω πως η rap μουσική έχει χάσει το νόημα ύπαρξης της.....η rap ήταν αρχικά μια κίνηση ενάντια του κατεστημένου, των κοινωνικών ανισοτήτων, του ρατσισμού κτλ....
και τώρα αυτοί οι ίδιοι ράπερ που τα εκράζουν ακόμη αυτά έχουν γίνει κατεστημένο....
επομένως.....κορο'ι'δία!!συνέχεια τα ίδια και τα ίδια λόγια για γκόμενες, αυτοκίνητα, πολιτικά θέματα.....
    τώρα εντάξει υπάρχουν και κάποια τραγούδια με πραγματικό νόημα όπως π.χ οι active member περνάνε πραγματικά μηνύματα μέσα από κάποια τραγούδια τους.....(πάντα υπα΄ρχουν εξαιρέσεις και αυτή είναι μία!!)
     
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35550 από vlammadi στις 28 Ιουλίου 2006, 1:48μμ

vlammadi

Εικονίδιο
μέλος από: 23/11/2002
μηνύματα: 138 αποδεκτές 0
Από αυτά που έχω ακούσει, δεν μου αρέσει καθόλου.Ειδικά τα νέα ελληνικά γρουπάκια είναι σχεδόν όλα "Εμείς οι τάδε τρομοκρατούμε κόσμο και πίνουμε 2 οκάδες ούζο στην καθησιά και δέρνουμε άσχημα γι'αυτό πρόσεχε" κτλπ... και νομίζουν ότι κάνουν και κάτι από πάνω.¨Όσο για το μουσικό μέρος, ένα beat και μια μελωδιόυλα με 4 νότες να παίζει συνεχόμενα από πίσω, ή ένα sample κλεμμένο άπό κάποιο άλλο τραγούδι.Βέβαια, πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, έτσι;

Detro, Spike69, Razastarr, προσωπικοι αγαπημενοι
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35570 από christianna στις 29 Ιουλίου 2006, 12:38πμ

christianna

Εικονίδιο
μέλος από: 28/7/2006
μηνύματα: 10 αποδεκτές 0
the best musik..ine rock....ola t lefta..apo pink floyd mexri placebo,muse,k system of a down..-->rock fuckin' roll
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35572 από deathsinger... στις 29 Ιουλίου 2006, 2:55πμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Εντάξει δεν το συζητω....εννοείται οτι το rock είναι πρώτο...christiana πάντως μου αρέσει ο τρόπος που το έθεσες..από pink floyd μέχρι soad...γιατί το rock έχει αμέτρητα παρακλάδια και παραλλαγές...Ας πούμε είναι πολύ γενικό να πείς στις μέρες μας: "Ακούω rock"..σωστό μεν αλλά γενικό δε...γιατί μην μου πεις τώρα οτι οι SOAD έχουν καμιά σχέση με τους Nirvana και ειδικά με τον Pink Floyd....
προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login