Στείλε λεφτά στο ftou.gr
Θέλεις να δεις το 100 να έρχεται με την όπισθεν; Τηλεφώνησε τώρα στο 001.
Πέμπτη, 16 Μαΐου

X-files

Σελ. 1
Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #35927 από Praetorian στις 18 Αυγούστου 2006, 5:03μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Με αφορμή την προβολή του τελευταίου επεισοδίου των X-files και στη χώρα μας(θα το δείξουν σε λίγες μέρες ξανά), θέλω να κάνω μία ερώτηση(χωρίς να ακουστώ σαν Χαρδαβέλλας)...

Πιστεύετε στα X-files?Εννοώ σε όλα εκείνα τα παραφυσικά ή μεταφυσικά φαινόμενα που μπορεί(ή και πάλι να μην μπορεί)να συμβαίνουν γύρω μας?
Πιστεύετε στους εξωγήινους ή στη ζωή σε άλλους πλανήτες?Πιστεύετε σε αυτά που κατα καιρούς ασχολήθηκε η εν λόγω σειρά?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35928 από dianno στις 18 Αυγούστου 2006, 6:51μμ

dianno

Εικονίδιο
μέλος από: 22/10/2005
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
Πολλά από αυτά ναι.
Άλλωστε πρέπει να είναι πολύ οπισθοδρομικός κανείς για να μην δέχεται ότι είναι υπερβολικά πιθανό να υπάρχει ζωή στο αχανές διάστημα. Αλλιώς τι ρόλο βαράμε εμείς εδώ μόνοι μας?
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35929 από deathsinger... στις 18 Αυγούστου 2006, 7:58μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Θα ξαναπώ την φράση που ταιριάζει γάντι.....μια είναι η ουσία μπακλαβάς γωνία....εγώ τόσα χρόνια δεν έχω δει alliens ή φαντάσματα....μόνο κάθε χρόνο βλέπω την αύξηση του φ.π.α και κάθε δίμηνο την λυπητερή της Δ.Ε.Η που έτσι όπως το βλέπω θα βάλω καμία ανεμογεννήτρια εκεί που ξέρει ο Αλογοσκ@υφης τουλάχιστον να γλιτώσω το ρεύμα από το κατεβαστήρ Pc....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35930 από Praetorian στις 18 Αυγούστου 2006, 8:38μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Αναφορά: (deathsinger...@18 Αυγούστου 2006)
έτσι όπως το βλέπω θα βάλω καμία ανεμογεννήτρια εκεί που ξέρει ο Αλογοσκ@υφης τουλάχιστον να γλιτώσω το ρεύμα από το κατεβαστήρ Pc....



Είναι και αυτό μία άποψη...Μετά την κάνεις και κεραία και πιάνεις καλύτερο σήμα για το κινητό...

Σοβαρά όμως...Και εγώ πιστεύω πως είναι μάλλον εγωιστικό να λέμε πως είμαστε μόνοι μας...Άλλωστε υπάρχουν πολλές αποδείξεις, για την υπάρξη άλλων πολιτισμών.
Έχουν γίνει πολλά πειράματα στην καλή φίλη Αμερική και στην λεγόμενη περιοχή 51 έχει πέσει εξωγήινο σκάφος. Καλά όχι βέβαια πως κάθε ιπτάμενος δίσκος είναι και εξωγήινος ή κάθε βίντεο αληθινό, πολλά είναι απλά μουφιές, αλλά όπως και να'χει είναι ωραίο να πιστεύεις σε κάτι τέτοιο και να το ερευνάς...
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35931 από deathsinger... στις 18 Αυγούστου 2006, 9:10μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Ναι αλλά εγώ απορώ λίγο πως όλα αυτά γίνονται μόνο στην promise land (America). Η σχεδόν όλα.....δεν ξέρω....δλδ λένε οτι φωτογράφησαν UFO πάνω από το las vegas...εγώ δεν έχω δει ποτέ UFO πάνω από το Las-ithi.......μπορεί να μην ήμαστε μόνοι μας στο σύμπαν αλλά σίγουρα αρκετοί προσπαθούν να βγάλουν λεφτά απο αυτές τις μεταφυσικές καταστάσεις.....τρανή απόδειξή οι σειρές X-files....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35933 από deathsinger... στις 18 Αυγούστου 2006, 11:23μμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
Πιστέψτε με....το τελευταίο πράγμα που σκέφτεται ο κάθε σημερινός πολίτης ή αλλιώς φυσικό πρόσωπο κατά τους πολιτικούς αυτής της χώρας είναι το αν υπάρχει ζωη σε άλλον πλανήτη...όταν έχουμε βάλει φέσι όλοι από τα χρέη και όταν 80.000 άνθρωποι πεθαίνουν ετησίως από ναρκωτικά και τροχαία....όταν πηδάνε απο τις ταράτσες οικογενειάρχες σαν τους σουλιώτες επειδή χρωστάνε της μιχαλούς (παράδειγμα ο πατέρας 2 παιδιών απο την Ιεράπετρα που πρώρα έριξε απο τον 6 όροφο τον γιο του και μετά πήρε αγκαλιά την κόρη του και έπαισε και αυτος) και οταν το άνγχος μας ωθεί στα αντικαταθληπτικά....δεν υπάρχει καμια απολύτως όρεξη ουτε καν να αναρωτηθούμε αν υπάρχει αλλού ζωη...και αν υπάρχει δεν πρόκειται να το μάθουμε ποτέ πολύ απλά...γιατί δεν πρόκυται να κατασκευαστεί ποτέ όχημα που να κινείται πιο γρήγορα απο την ταχύτητα του φωτός.....Ειναι όλα τόσο απλά...η ζωή παρά είναι μικρή για να είναι θλιβερή....
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35935 από deathsinger... στις 19 Αυγούστου 2006, 2:33πμ

deathsinger...

μέλος από: 5/7/2006
μηνύματα: 432 αποδεκτές 0
ναι....ακουστα τα έχω...αλλά εντάξει....να σου πω δεν καίγομαι να μάθω κιόλας αν υπάρχει ζωή σε άλλον πλανήτη....γιατί ποτέ δεν θα μάθω ούτε θα δω απτές αποδείξεις....όμως με τα μεταφυσικά....οχι οτι έχω ασχοληθεί πολύ αλλά έχω ακούσει απίθανες ιστορίες για ξωτικά, αγιους και άλλα παρόμοια....και μάλιστα απο εμπειρίες σοβαρων προσώπων...δεν μου έχει τύχει κατι ανάλογο όμως....έχει τύχει σε κανέναν απο εδώ μέσα κάτι παράξενο? π.χ να δει κάποιον παράξενο τύπο στον δρόμο.....και γενικά κάτι μεταφυσικό
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35936 από Praetorian στις 19 Αυγούστου 2006, 3:57μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Βασικά, όχι εγώ δεν έχω γίνει ποτέ μάρτυρας κάποιου μεταφυσικού γεγονότος, και πιστεύω πως ελάχιστοι είναι αυτοί που έχουν δεί κάτι πραγματικά. Όχι να λέμε πως άντε επειδή πάνω από το Παγκαλοχώρι πέρασε ένα φως γρήγορα είναι και εξωγήινος...Αλλά δεν νομίζω πως γίνονται μόνο στην Αμερική αυτές οι θεάσεις, άλλωστε και σε άλλες χώρες(Παρίσι, Λονδίνο, Τόκυο,ακόμα και εδώ[Αθήνα]υπάρχουν φωτογραφίες και βίντεο πολύ πειστικά...)
Βέβαια γεγονός είναι πως αυτή η περιέργεια του ανθρώπου γίνεται αντικείμενο εκμετάλλευσης από το Χόλιγουντ(βλέπε Independece Day, Alien κα)Όσον αφορά τα X-files έχει ειπωθεί πως πολλά από τα γεγονότα που περγράφονται κατα καιρούς είναι εν μέρει αληθινά...Άλλωστε θυμάμαι μικρότερος πως τα κανάλια είχαν βγάλει κάποιον που ήταν πρώην πράκτορας και τους έδινε στοιχεία για τα επεισόδια.Καλά όχι ότι είναι όλα αλήθεια βέβαια...

Επίσης πράγματι στη σημερινή εποχή ασχολούμαστε με βλακωδεέστατα θέματα. Κατά την εν Ελλάδι Eurovision εποχή, ασχολούμασταν με το φόρεμα της Βίσση, την βραδινή έξοδό της, την ώρα που έφαγε, ήπιε, πήγε στον καμπινέ και λοιπές μπούρδες από το ξεκαρδιστικά σοβαρό δελτίο "ειδήσεων" του Star, βεβαίως-βεβαίως....

Δεν νομίζω λοιπόν ότι είναι κακό, μάλλον είναι και αρκετά σημαντικό, να ασχοληθούμε με κάτι σοβαρότερο.Και αυτό δεν το λέω, θεωρώντας ασήμαντα τα γεγονότα του Λιβάνου και το γενικότερο Μεσανατολικό ή τη φτώχεια στην Αφρική. Αλλά αφού τα δελτία ειδήσεων καταφέρνουν να συνδυάζουν την επιστροφή των προσφύγων στο Ν. Λίβανο με τις διακοπές του Ψινάκη και του Μαρτάκη στην Μύκονο, ε τότε πιστεύω πως μπορούν να ασχοληθούν και λίγο με το να λύσουν(ή τουλάχιστον να επιχειρήσουν)μερικά από τα αιώνια ερωτήματα του ανθρώπου...Απλώς δεν θέλουν........
προφίλάλλα...
Μήνυμα #35938 από Praetorian στις 20 Αυγούστου 2006, 4:31μμ

Praetorian

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 7/1/2006
μηνύματα: 149 αποδεκτές 0
Έτσι...Και κάθε τόσο να βγαίνει κάποιος στην τηλεόραση ο οποίος βγάζει θέμα από το τίποτε, και να σου συνεντεύξεις διασήμων, και που πήγε διακοπές ο ένας και ο άλλος.

Και έτσι όπως μου ήρθε τώρα να πω και το άλλο. Όταν πρωτοξεκίνησε η εκπομπή του Χαρδαβέλλα πραγματικά μου άρεσε...Ορίστε λέω κάτι λίγο διαφορετικό, να μη βλέπουμε τις ίδιες μπούρδες ολημερίς...Φέρνει και τον U.Geller στην Ελλάδα(δεν νομίζω ότι είχε ξανάρθει)και δημιουργεί τον πανικό...Αλλά μία φορά εξωγήινοι, 2 φορές, 3 φορές,2012 φορές εξωγήινοι.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!Βγάλε όσες εκπομπές θέλεις με το ίδιο θέμα, διάνθισέ το...Βάλε υλικό...Είμαι σίγουρος πως έχω δει σε 3 διαφ.εκπομπές του το ίδιο βίντεο από την πτώση του σκάφους στο Roswell(link σε φωτό) link σε φωτό
Το κατανοήσαμε...Και μετά δος του για το που πάνε οι ψυχές μετά το θάνατο(ομιλητές φυσικά πάντα κάποιοι είτε πλέον άσχετοι επί του θέματος είτε σχετικοί οι οποίοι στην τελική θα τσακώνονται μεταξύ τους, και η εκπομπή θα τελειώσει χωρίς να βγάλεις άκρη), για τους αρχαίους Έλληνες και την κρυμμένη σπηλιά στην Κρήτη που έχει ιπτάμενους δίσκους από την εποχή του Μίνωα και που το μυστικό κρατάει επτασφράγιστο Κρητικός 90 χρονών(και πάλι sorry αλλά από την Κρήτη είμαι, πάω εκεί 10 χρόνια για διακοπές, την έχω γυρίσει σχεδόν όλη--για ιπτάμενους δίσκους σε σπηλιά του Τσούτσουρα πρώτη φορά άκουγα...)και τόσα άλλα, που στο κάτω κάτω της γραφής παραπληροφορούν(γιατί όσο ανοιχτόμυαλος και αν είμαι--συγγνώμη για όσους το πιστεύουν &χωρίς παρεξήγηση--αλλά δεν πιστεύω ότι κατεβήκαμε από το Σείριο και είχαμε κατακτήσει τον πλανήτη Γη φέρνοντας τον πολιτισμό από τα πέρατα του διαστήματος(έχει ακουστεί όχι μόνο από τον Λιακόπουλο αλλά και από καλεσμένους των Πυλών του Ανεξήγητου ουκ ολίγες φορές...
Ακόμη ο απλός άνθρωπος που μπορεί να μην το έχει ψάξει το θέμα, ακούγοντας τέτοιες βλακείες είτε θα κλείσει την τηλεόραση και θα γίνει αντιδραστικός και ξεροκέφαλος, είτε θα τα πιστέψει πράγμα που θα τον οδηγήσει σε άκριτη αποδοχή ό,τι του σερβίρει ο καθείς...
Τέλος, άντε και ότι όλα αυτά είναι αλήθεια, εν τέλει αυτές οι πληροφορίες δίνονται κατά τόνους στο τηλεοπτικό κοινό που διψάει για να μάθει 2 πράγματα, να ξεστραβωθεί(και όχι να βλέπει τη Σεμίνα και τους επισκέπτες της να χορεύουν και να τραγουδούν ώς τις 1 τα ξημερώματα), με αποτέλεσμα ο μέσος άνθρωπος που έχει τελειώσει ένα Λύκειο ή μία σχολή να μην καταλαβαίνει τη σημασία αυτών των πληροφοριών, να τις ρουφάει σαν νερό, να τις επαναλαμβάνει και τέλος να γίνεται κοινωνός μία αέναης βλακείας...

Πιστεύω στους εξωγήινους(ναι αλήθεια είναι), πιστεύω στις δυνάμεις του ανθρώπου(έκτη αίσθηση,deja vu κα), πιστεύω όμως και στην δύναμη ενός μικρού(τι μικρού δηλαδή μέχρι και 52" φτάνει πια)κουτιού που μπορεί να επηρεάζει συνειδήσεις.Χρειάζεται προσοχή στην χρήση του, μην γίνουμε και εμείς Αμερικανοί που τους λες πως τα πορτοκάλια είναι μήλα και αυτοί το πιστεύουν επειδή το είπε ο πλανητάρχης, ο καθ.του τάδε κολλεγίου ή παν/μίου, ο παπάς της ενορίας, ή το CNN. Ας γίνουμε λίγο πιο οξυδερκείς στην σκέψη μας και τότε θεωρώ πως θα αντιληφθούμε καλύτερα τις καταστάσεις και θα είναι και ευκολότερο να δεχτούμε(ή να απορρίψουμε)πράγματα που ως τώρα δεν είχαμε σκεφθεί. Χρειαζόμαστε πληροφορίες(ακόμα και αν προέρχονται από τον Χαρδαβέλλα--τι να κάνεις στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι)το θέμα όμως είναι να μη δίνονται μασημένες και έτοιμες για σερβίρισμα στον ατετλείωτο μπουφέ της τηλεόρασης...Ας αρχίσουμε λίγο να σκεφτόμαστε....

PS. Akatanomastos ωραία τα λες...Φαίνεται όμως πως ξέχασες να αναφέρεις την τελευταία διαφημ.καμπάνια του MEGA που δείχνει σκοτωμένους, ορφανά, χήρες, στρατιώτες να πυροβολούν και κτήρια να εκράγονται, ενώ ακούγεται η φωνή: Το MEGA πρώτο στο μέτωπο του πολέμου(νομίζω έτσι λέει, αν κάνω λάθος διορθώστε με).Όταν και ο πόλεμος γίνεται διαφήμιση, ε τότε τη γ@μήσαμε...(συγγνώμη για τα γαλλικά μου)

προφίλάλλα...
Μήνυμα #35939 από Mindcry στις 20 Αυγούστου 2006, 4:49μμ

Mindcry

μέλος από: 3/11/2004
μηνύματα: 76 αποδεκτές 0
Σωστός!
(Αλλά παρ όλο που με κάλυψες θα τοποθετηθώ κι εγώ)
Αρχίζοντας το σχολιασμό από τα πρώτα post εχώ να πω πως και εγωιστικό είναι το να πιστεύουμε πως είμαστε μόνοι στο διάστημα αλλά και σχεδόν κουφό..

Αρκέι να σκεφτεί κανείς πόσοι ήλιοι υπάρχουν και πόσοι πλανήτες περιστρέφονται γύρω τους.. Ενας από αυτούς να βρίσκεται στην κατάλληλη απόσταση από τον ήλιο και θεωρήτικα θα μπορούσε να έχει ζωή (αν όχι εξελιγμένα όντα, ίσως κάποια βακτήρια)

Όμως το ερώτημα μου είναι το εξής:
Γιατί να έχουμε τα στραβά μας προς τον ουρανό, αντί να ξεστραβωθούμε και να δούμε τι γίνεται γύρω μας..
Γιατί να περιμένουμε να συμβεί το θαύμα να μας σώσει αντί να προσπαθήσουμε να σωθούμε μόνοι μας;

Eίναι φανερό ότι όλο αυτό το ενδιαφέρον για τα μεταφυσικά (παρ όλο που είναι εμφυτο στον άνθρωπο) μας το κεντριζουν και άλλοι για να μας αποπροσανατολίζουν από τα πραγματικά μας προβλήματα.. και για να αιτιολογήσω πλήρως την απάντηση μου θα χρησιμοποιήσω λόγια άλλου

Αναφορά: (deathsinger...@18 Αυγούστου 2006)
εγώ απορώ λίγο πως όλα αυτά γίνονται μόνο στην promise land (America). Η σχεδόν όλα.....



ΈΛΑ ΝΤΕ;;


Γενικά παιδιά μας θέλουν βλαχαδερά που να ασχολούμαστε με καταστροφολογίες και θάυματα και απαγωγές από εξωγήινους, αντί να ασχολόυμαστε με το πως θα καλυτερεύσουμε τις ζωές μας και την εκπαίδευσή μας και τις συνθηκες εργασίας μας...

Και σε όσους ακόμα πιστεύουν πως η σωτηρία μας θα ερθεί από ψηλά τους φέρνω μήνυμα χαράς..

Ελληνες η ομάδα εψιλον είναι εδώ!
Για να σωθειτε απο αυτον τον κοσμο πρεπει να συσπειρωθειτε με τους αληθινους σας φιλους, αυτους που σκεφτονται εσας και πολεμανε για το καλο σας... την ομαδα Ε!!

Η ομαδα Ε εχει πολυ γνωστα μελη μεσα της οπως η Angelina Jolie, η Jessica Alba , o Galder , O Chuck Schli..., Schlun..., Schlud...., Schuldiner (ελεος αυτο το ονομα του) ο οποιος δε πέθανε απο καρκινο αλλα σκηνοθετησε το θανατο του για να βοηθησει πιο ενεργα στην ομαδα Ε.
να και ένα σχετικό λινκ
Ομαδα Ε

Υ.Γ. Πατριώτες προσοχή.. επειδή τα αεροσκάφη της ομάδας εψιλον μοιάζουν με άλλα εξωγήινα,για να μη σας απαγάγουν οι εξωγήινοι αντί να σας σώσει η ομάδα Ε, πρέπει να φοράτε ένα ειδικό καπελάκι που προστατεύει τον εγκέφαλό σας από τα τηλεπαθητικά μηνύματα
Δείτε εδώ πως θα το αποκτήσετε
stopabductions

προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login