Ubuntu Linux - Εξάπτει τις γκόμενες
Μην πτύετε καταγής
Διαδραστική φλασιά: Φύσα.
Παρασκευή, 3 Μαΐου

Σπορος στο μελλον!

Απάντησε  Γράψε θέμα
Μήνυμα #37519 από IRAKLIS στις 16 Ιανουαρίου 2007, 10:26πμ

IRAKLIS

Εικονίδιο
μέλος από: 9/1/2007
μηνύματα: 12 αποδεκτές 0
   Μεσα απο αναριθμητες συζητησεις με καθε καρυδιας καρυδι,διαφορων ηλικιων και ανεξαρτητου κοινωνικης ταξης θετω ενα "βαρυ" ερωτημα για το μικροσκοπιο των ftoy.gr.
   Ποιοι ειναι οι πραγματικοι λογοι για να αναπαραγουμε τους εαυτους μας.......
   Γιατι θα επιλεγαμε να φερουμε παιδια στον κοσμο μας.....
   Να φυτεψω τον σπορο μου στο μελλον?..η το μελλον θα τον αφανησει.....
   (Ισως αναρωτηθηκαν οι γονοις ολων μας και με την σειρα μας αναρωτιωμαστε)
προφίλάλλα...
3
Μήνυμα #37521 από papatrexas στις 16 Ιανουαρίου 2007, 1:10μμ

papatrexas

Εικονίδιο
μέλος από: 30/11/2006
μηνύματα: 13 αποδεκτές 0

Αποδεκτή απάντηση

καταρχας εγω φιλε IRAKLI ειμαι 18 χρονων.
αν και μικρος για να κανω τετοιες συζητησεις,θα πω και εγω τη γνώμη μου.


αν το θεσεις πολικά η κοινονικα,για να διαιωνισουμε το ειδος μας!αυτη ειναι η ταση του ανθρώπου. ειναι ενα "ον πολιτικο και κοινονικο" (καποιος σπουδαίος το ειχε πει αυτο αλλα δεν θυμαμαι το ονομα του)και για να ισχυει αυτο πρεπει να υπαρξουν και καινουργιες φουρνιες,καθε καρυδιας καρυδι και διαφορων ηλικιών οπως ειπες και εσυ.

δες το μεσα απο τη ψυχολογια τωρα.φτανει μονο να αναρωτηθεις γιατι θελεις ενα παιδι!
ειναι ενα θαυμα που μπορεις να κανεις εσυ με τη συντροφο σου μιας και μπορειτε να δημιουργησετε μια ζωη,μια ψυχη.το να βλεπεις το δημιουργημα σου στις παρισσοτερες φασεις της ζωης του,απο τοτε που γενιεται μεχρι τοτε(ισως και ακομα παρα περα)που γινεται πατερας ή μητερα ειναι κατι το υπεροχο,πιστευω.
η ιεραρχια των επιθυμιών του ανθρωπου στο ερωτικο/σεξουαλικο τομεα πιστευω πως ειναι ετσι:
- σχεση
- σεξ
- γαμος
- αναπαραγωγη
οπως βλεπεις φιλε ηρακλη η αναπαραγωγη ειναι η τελευταια επιθυμια του ανθρωπου(σε αυτο το τομεα που μιλαμε )και ειναι κατι που τον "γεμιζει" πληρως.

οσο για το αν θα φυτεψεις το σπορο σου στο μελλον,ειμαι της αποψης οτι πρεπει να το κανεις αλλα πρεπει πρωτα να εισαι ετοιμος!και εγω θα ηθελα να κανω ενα παιδι αλλα δεν ειμαι ετοιμος γιατι δεν εχει πηξει το μυαλο στο κεφαλι μου ακομα,εχω μπροστα μου σπουδες,και πρεπει να εχω χρημα για να το συντηρισω.επομενως δεν πρεπει να κανω παιδι απο τωρα.αν νοιωθεις ετοιμος ηθικα και οικονομικα το κανεις!
οσο για το αν θα τον αφανισει το μελλον....τι θελεις να πεις?




Y.Γ.: πιστευω φιλε ηρακλη οτι δεν ανηκει στη κατηγορια του σεξ το θεμα που συζηταμε αλλα μη το πεις πουθενά
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37523 από Gilraen στις 16 Ιανουαρίου 2007, 2:53μμ

Gilraen

Εικονίδιο
μέλος από: 3/7/2005
μηνύματα: 29 αποδεκτές 0
    Το ότι αναπαραγόμαστε είναι ένα χαρακτηριστικό όλων των ζωντανών οργανισμών πάνω στη γη.
   Όμως σκέψου κάτι: αυτό που μας κάνει να ξεχωρίζουμε από τα ζώα είναι ότι 1) χαμογελάμε και 2) ότι κάνουμε σεξ όχι μόνο για να αναπαραχθούμε αλλά για να το ευχαριστηθούμε.....
   Τα συμπεράσματα δικά σου φίλε μου.......
προφίλάλλα...
Μήνυμα #37529 από tsoupritsa στις 16 Ιανουαρίου 2007, 6:23μμ

tsoupritsa

Εικονίδιο
banned
μέλος από: 30/12/2006
μηνύματα: 58 αποδεκτές 0

Μπραβο akatonomaste!
Υπεροχη απαντηση!
Να σημειωσουμε πως ειναι στη φυση μας να ανναπαραγωμαστε.
Ειναι στα ενστικτα μας,οπως ειπες κι εσυ φιλε μου!
Οι γυναικες το ξερουν καλυτερα αυτο!
Ο ιδιος ο οργανισμος τους το αποζητα,συνηθως απο τα 25και μετα.
Απλα μετα τα 30στενευουν τα περιθωρια και χτυπα καμπανακια το βιολογικο μας ρολοι.

Υπαρχουν πολλες πλευρες για να παρεις θεση σε αυτο το θεμα,οσο αφορα την ζωη του καθενος.Καμια φορα...ειναι και θεμα τυχης!



προφίλάλλα...
Απάντησε Γράψε θέμα Τελευταία σελίδα

Δεν μπορείς να απαντήσεις, είσαι Guest. Πρέπει να γραφτείς μέλος ή να κάνεις login:
Εγγραφή Login